همه چیز در مورد حساسیت ، حساسیت و اگزمای نوزاد – اوه عزیزمآیا کودک نوپای شما هیچ واکنشی نسبت به آنچه که خورده بود نشان نداد؟ یا شاید شما در حال استفاده از مواد جامد هستید و می خواهید بدانید که چگونه غذاهای حساسیت زا را به درستی تزریق کنید؟ تعیین واکنش فرزند شما به غذاهای خاص می تواند چالش برانگیز باشد.

اصطلاحات “حساسیت غذایی” و “حساسیت غذایی” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. این به این دلیل است که هر دو علائم مشابهی دارند که می تواند تفسیر نادرست آنها را تسهیل کند. با این حال ، هر یک نیاز به مدیریت بسیار متفاوتی دارند – به این معنی که گام هایی که برای حساسیت برمی دارید با اقدامات شما برای حساسیت ، در کوتاه مدت و بلند مدت ، بسیار متفاوت است.

تعریف حساسیت غذایی: فوری – 2 ساعت

واکنش مرتبط با حساسیت غذایی به سرعت اتفاق می افتد – اغلب در عرض چند دقیقه ، اما می تواند در هر زمان ظرف 2 ساعت پس از خوردن باشد. اگر کودک شما پس از این دوره دو ساعته علائم را نشان داد ، احتمالاً یک حساسیت غذایی واقعی نیست.

مزایا و معایب آلرژی

به علاوه: زمان واکنش سریع می تواند تشخیص حساسیت را آسان تر کند.

معایب: واکنشهای آلرژیک شدید آنافیلاکتیک می تواند زندگی را تهدید کند. علاوه بر این ، برخی از آلرژی ها در طول زندگی ادامه دارد ، که می تواند تأثیر جدی و طولانی مدت بر زندگی فرزند شما داشته باشد.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

تعیین حساسیت غذایی: 2+ ساعت – 3 روز

واکنش مرتبط با حساسیت غذایی کندتر است ، علائم از چند ساعت تا 3 روز ظاهر می شود.

مزایا در مقابل منفی حساسیت

بعلاوه: حساسیت به غذا علامت واضحی است که نشان می دهد روده به درستی عمل نمی کند ، و این می تواند سرپوش باشد زیرا حساسیت معمولاً با حمایت مناسب دستگاه گوارش و سیستم ایمنی از بین می رود. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

معایب: علائم تاخیری تعیین حساسیت غذایی را پیچیده می کند.

معرفی محصولات حساسیت زا

تجویز غذاهای حساسیت زا بخش مهمی از شروع مواد جامد است ، و مهم است که بدانید چگونه باید ادامه دهید.

توصیه های قبلی پیشنهاد کرده بود که معرفی غذاهای پرخطر به اولین تولد کودک موکول شود. با این حال ، تحقیقات مدرن نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض اولیه کلید است. در حقیقت ، معرفی غذاهای حساسیت زا بین 6 تا 12 ماهگی در واقع خطر احتمالی فرزند شما را کاهش می دهد

در حالی که هر غذایی می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند ، 8 آلرژن خطرناک وجود دارد که 90 درصد از کل واکنش ها را در کودکان تشکیل می دهند. این یک وقفه نیست ، اما من شخصاً ترجیح می دهم آنها را به این ترتیب وارد کنم:

زرده تخم مرغ> آجیل درختی> بادام زمینی> ماهی> صدف> سویا> سفیده تخم مرغ> لبنیات> گندم.

(ممکن است متوجه شوید که این عدد 9 است نه 8 ، زیرا پیشنهاد می کنم زرده و سفیده تخم مرغ را جداگانه معرفی کنید ، زیرا سفیده تخم مرغ بیشتر باعث واکنش می شود.)

چگونه کودکان را با بالاترین غذاهای آلرژیک آشنا کنیم:

 • هر یک از غذاهای حساسیت زا را یک به یک معرفی کنید (بنابراین کره بادام زمینی را در نان گندم قرار ندهید) در آغاز طولانی ترین دوره بیداری فرزند خود برای نظارت بر واکنش ها (نه فقط هنگام خواب).

 • خیلی زود پیشنهاد نکنید با طعم کوچک شروع کنید ، 10 دقیقه منتظر واکنش فوری باشید ، سپس بیشتر (بیش از 2 قاشق چای خوری) ارائه ندهید.

 • 4 روز کامل منتظر بمانید تا تأخیر واکنش را زیر نظر بگیرید.

 • این مراحل را با همان غذا ، فقط 3 تزریق ، تکرار کنید.

 • به سراغ غذای آلرژیک بعدی می رویم. ⠀⠀⠀⠀

غذاهای کم خطر

سایر محصولات کم خطر را می توان با سرعت بیشتری یا در ترکیب با سایر محصولات تجویز کرد. من همچنین اولین معرفی کودک خود را برای غذاهای جامد توصیه می کنم تا با غذاهای کم خطر بجای یکی از 8 غذای حساسیت زا اصلی استفاده شود. در حالی که قرار گرفتن در معرض عوامل آلرژی زا مهم است ، شما می خواهید اولین لقمه نوزاد تا آنجا که ممکن است بدون استرس باشد و سرگرم کننده باشد.

برای چه باید تماشا کرد؟

مجدداً به یاد داشته باشید که اقداماتی که باید انجام دهید بستگی به زمان بروز واکنش دارد:

اگر فرزند شما واکنش آلرژیک داشته باشد چه باید کرد؟

اعتقاد بر این است که کودکان در صورت داشتن: آلرژی غذایی خانوادگی ، اگزمای متوسط ​​تا شدید و / یا آسم در معرض خطر خاصی از ابتلا به آلرژی غذایی قرار دارند.

تصور نکنید که فرزند شما بعد از اینکه با غذای خاصی آشنا شد بدون اینکه به آن پاسخ دهد “آزاد است”. اغلب قبل از تشخیص علامت ، چندین تزریق طول می کشد ، زیرا ممکن است با هر بار تغذیه بعدی واکنش ها بدتر شود.

اگر کودک شما واکنش آلرژیک دارد چه باید بکنید:

 • خوردن را متوقف کنید ، آنها را از غذا جدا کنید.

 • دست و صورت آنها را پاک کنید.

 • با آنها بمانید و مراقب تورم + / یا بی حالی باشید.

 • بسته به شدت ، به کودک خود آنتی هیستامین هایی مانند بنادریل مایع بدهید.

 • اگر علائم خفیف / متوسط ​​هستند: با پزشک مشورت کنید.

 • اگر علائم شدید است: با آمبولانس تماس بگیرید (911)

آیا فرزند شما برای همیشه آلرژی خواهد داشت؟

با بالغ شدن بدن و سیستم ایمنی ، کودکان می توانند آلرژی را از بین ببرند.

حساسیت به بادام زمینی ، آجیل درختی ، ماهی و صدف تا یک عمر ادامه دارد. فقط 10 تا 20 درصد از کودکان مبتلا به این آلرژی از آنها بیشتر می شوند.

بسیاری از حساسیت ها به شیر ، تخم مرغ ، گندم یا سویا قبل از اولین تولدشان رشد می کند ، اما آنها همچنین می توانند تا 5-9 سال باقی بمانند. با این حال ، حتی این آلرژی ها کمتر از دهه های گذشته درمان می شوند. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

اگر کودک شما به غذا یا اگزما حساسیت دارد چه؟

حساسیت به غذا و اگزما ناشی از همان چیزی است که از آن به عنوان “روده نشت کننده” یاد می شود.

روده به عنوان یک سد عمل می کند ، حاوی ذرات هضم نشده غذا در داخل دستگاه گوارش است ، اما در کسانی که نشتی وجود دارد ، شکاف های کوچکی بین سلول های پوشش روده وجود دارد. این به ذرات غذا از روده اجازه می دهد از طریق مخاط روده وارد جریان خون شوند ، که می تواند علائم مختلفی از جمله اگزما را ایجاد کند.

کرم های موضعی می توانند به کاهش علائم خارجی اگزما کمک کنند ، اما فقط برای پانسمان علائم وصله طراحی شده اند – به این معنی که به “علت اصلی” نمی رسند. هیچ چیز بیشتر از یک درمان جامع از درون کمک نمی کند. حمایت از روده کودک شما یک جزء کلیدی در رفع حساسیت غذایی و اگزما است زیرا هرچه روده نوزاد سالم تر باشد ، هضم و سیستم ایمنی بدن او بهتر کار می کند.

پروتکل حساسیت به غذا و اگزما

این یک نسخه بسیار مختصر از پروتکل پشتیبانی روده OBN است. این به بسیاری از کوچولوها ، از جمله من کمک کرده است!

1. غذاهای محرک را از طریق رژیم حذف حذف کنید

غذاهای بالقوه را در 3-4 هفته+ حذف کنید.

2. میکروبیوم بسازید

 • پروبیوتیک ها: به ویژه سویه هایی که برای هیستامین مناسب نیستند. من پروبیوتیک بچه Smidge را دوست دارم (قبلاً GutPro Infant Probiotic از Corganics نامیده می شد).

 • پری بیوتیک ها: غذایی برای باکتری های مفید من ProBiota Immune by Seeking Health را دوست دارم.

 • غذاهای تخمیر شده: در صورت عدم تحمل هیستامین.

3. تقویت روده ها

 • گلوتامین: یک اسید آمینه کلیدی برای جلوگیری از التهاب در روده و بازگرداندن سفت شدن روده است.

  • غذاs غنی از گلوتامین است ، به عنوان مثال: آب استخوان ، پروتئین حیوانی (به ویژه گوشت اندام) و کلم ترش (در صورت عدم تحمل هیستامین).

 • پودر کلاژن: پروتئین اصلی ساختاری است که بافت همبند دستگاه گوارش را تشکیل می دهد و به بازسازی پوسته محافظ آن کمک می کند.

4- از سیستم ایمنی بدن حمایت کنید

 • در صورت امکان ، قرار گرفتن در معرض سموم را کاهش دهید (کالاهای خانگی).

 • روغن ماهی: با حفظ سلامت و ایمنی روده ، التهاب را در بدن کاهش می دهد.

 • غذاهای ضد التهابی و غنی از مواد مغذی: به تعادل سیستم ایمنی و تسکین التهاب در اگزما / روده کمک می کند.

 • خواب کافی و نور خورشید: سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

5. کرم خارجی برای اگزما

“علت اصلی” را در نظر نمی گیرد ، اما می تواند کمک کند. من بهترین نتایج را با درجه دارویی لانولین دیده ام.

بعد از حمام:

دیدگاهتان را بنویسید