هفتمین حضور متوالی ژاپن در جام جهانی


تیم ملی ژاپن به عنوان باثبات ترین تیم آسیا در ۲۰ سال گذشته، امید زیادی برای کسب بهترین نتایج تاریخ کشورش در جام جهانی دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، سامورایی ها برای هفتمین بار متوالی جواز حضور در جام جهانی را کسب کردند. فوتبال در سال ۱۹۹۱ با J-League در ژاپن محبوب شد. با این حال، لیگ حرفه ای تا سال ۱۹۹۳ شروع نشد. سامورایی ها بر اساس فوتبال منظم، منسجم و سریع در فینال جام جهانی شرکت می کردند. این تیم یک نیروگاه در آسیا محسوب می شود و در سال های ۱۹۹۲، ۲۰۰۰، ۲۰۰۴ و ۲۰۱۱ قهرمان جام ملت ها شد.

شاید ژاپن بهترین فوتبالیست آسیا در رده بندی فیفا نباشد، اما باثبات ترین تیم آسیا در ۲۰ سال اخیر بوده و بهترین عملکرد را در بین تیم های آسیایی در هر تورنمنت داشته است. این تیم با چهار پیروزی در جام ملت های آسیا و هفت جام جهانی متوالی بهترین تیم آسیاست. سامورایی در سال های اخیر پیشرفت زیادی در فوتبال داشته است و در آستانه دور شدن از سطح فنی فوتبال قاره قدیم است و در دیدارهای تدارکاتی با تیم هایی مانند آرژانتین و برزیل دیدار می کند و هیچ نشانه ای از شکست های تحقیرآمیز وجود ندارد. آنها در جام جهانی ۲۰۱۴ نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و مانند سال ۲۰۱۰ نتوانستند به دور بعد صعود کنند، اما در سال ۲۰۱۸ دوباره از گروه خود صعود کردند و حتی با دو گل از بلژیک پیش افتادند. مرحله یک شانزدهم و در آستانه رسیدن به هر هشت تیم او پیشتاز بود، اما در نهایت آنها شکست خوردند و حذف شدند. در واقع ژاپن تنها تیم آسیایی بود که در دوره پیش گروهی راه یافت.

ستاره

تاکومی مینامینو

هفتمین حضور متوالی سامورایی ها در جام جهانی

مهاجم لیورپول عملکرد خوبی برای کشورش داشته و یکی از بهترین و با تجربه ترین بازیکنان به حساب می آید. این مهاجم ۲۷ ساله تاکنون در ۳۸ بازی ملی ۱۷ گل به ثمر رسانده و امید اول تیمش به گلزنی در جام جهانی قطر خواهد بود. او در سه فصل حضورش در لیورپول ۱۳ گل به ثمر رساند و به نظر می رسد آماده است تا پس از جام جهانی به تیم دیگری برود.

مربی تناسب اندام

هاجیما موریاسو

هفتمین حضور متوالی سامورایی ها در جام جهانی

هاجیمه موریاسو بازیکن سابق تیم ملی ژاپن هدایت کشورش را بر عهده دارد. نکته جالب اینکه این مربی همزمان هدایت تیم بزرگسالان و تیم فوتبال امید ژاپن را بر عهده گرفت. او اولین مربی پس از فیلیپ تروس فرانسوی است که هدایت دو تیم را برعهده دارد. تروسیا در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی و جام جهانی ۲۰۰۲ ژاپن را رهبری کرد.او در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ با ژاپن نایب قهرمان شد و اکنون اولین بازی خود را در جام جهانی انجام می دهد.

تیم ملی ژاپن در یک نگاه

عناوین: سه مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی و چهار قهرمانی آسیا

بهترین گلزن: کونیشیگه کاماموتو (۸۰ گل)

بیشترین بازی شده: یوشیتو اندو (۱۵۲ بازی ملی)

عملکرد دور قبلی: حذف در مرحله یک شانزدهم

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر