هزینه انرژی جهانی به ۱۳ تریلیون دلار افزایش یافته استکارشناسان انرژی پیش بینی می کنند که با افزایش قیمت جهانی انرژی، هزینه های انرژی اولیه به رکورد ۱۳ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی می رسد.

به گزارش ایسنا، پیش بینی می شود رشد تولید ناخالص داخلی جهانی در سال ۲۰۲۲ به ۱۰۲.۴ تریلیون دلار در مقایسه با ۹۴.۹ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۱ افزایش یابد و هزینه های انرژی احتمالاً از ۱۳ تریلیون دلار فراتر رود.

شرکت تحقیقاتی Thunder Energy Dam پیش‌بینی می‌کند که افزایش قیمت کالاها هزینه‌های جهانی برای انرژی اولیه را به رکورد ۱۳ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال ۲۰۲۲ می‌رساند که برابر با سطح هزینه‌های انرژی در بحران انرژی ۱۹۸۰-۱۹۷۹ است.

مطالعه شرکت تحقیقاتی Energy Technologies نشان داد که ۱۳ درصد از هزینه های انرژی سه برابر بیشتر از میانگین ۴ درصدی بین سال های ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۰ و ۱.۳ برابر سطح سال ۲۰۱۸ بوده است.

از آغاز قرن بیستم، هزینه های انرژی اولیه به طور متوسط ​​۴ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی بوده است که پس از شوک نفتی اول به ۸ درصد و پس از شوک نفتی دوم به ۱۳ درصد افزایش یافته است و با افزایش قیمت ها، این میزان در سال ۲۰۰۸ به ۱۰ درصد رسیده است. و بین سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ بین هشت تا ۱۰ درصد.

این هزینه‌های انرژی بی‌سابقه به‌عنوان بخشی از تولید ناخالص داخلی جهانی تخمین زده می‌شود، با فرض قیمت‌های بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار در هر تن زغال‌سنگ، ۱۲۵ تا ۱۵۰ دلار در هر بشکه نفت و ۴۰ تا ۴۵ دلار در هر هزار فوت مکعب گاز طبیعی جهانی.

راب وست، تحلیلگر و مدیرعامل سد انرژی تاندر در این گزارش نوشت: «پس این یک شوک نفتی یا شوک گازی نیست. این شوک همه چیز است.

قیمت نفت خام، گاز طبیعی و زغال سنگ حتی قبل از حمله روسیه به اوکراین افزایش یافت، اما شروع جنگ در اوکراین قیمت ها را به شدت افزایش داد و قیمت زغال سنگ و گاز طبیعی به رکورد بالایی رسید، در حالی که قیمت نفت دو برابر شد. هفته گذشته قیمت هر بشکه به بیش از ۱۳۰ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از سال ۲۰۰۸ است.

به گزارش اویل پرایس، این شرکت مانند بسیاری از تحلیلگران و مقامات صنعت انرژی، نگرانی هایی را در مورد کاهش سرمایه گذاری در انرژی های معمولی در سال های اخیر مطرح کرده است، به ویژه با توجه به این واقعیت که سوخت های فسیلی هنوز ۸۳ درصد از کل انرژی مورد نیاز جهان را تشکیل می دهند.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر