هراز باز است اما راه ها بسته است/ بارندگی در ۱۳ فرمانداریرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فرجه از بازگشایی محور هزار و باران در محورهای ۱۳ فرمانداری کشور خبر داد.

سرهنگ احمد الشیرانی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران. وی در خصوص آخرین وضعیت جوی جاده های کشور گفت: در حال حاضر بر اساس آخرین گزارش های مراکز کنترل ترافیک پلیس راه در سراسر کشور، در برخی مناطق استان های اصفهان، سیستان و بلوچستان بارندگی در حال بارندگی است. فارس، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، اصفهان، تهران، مرکز، شرمحال و بختیاری، کرمان، گلستان و یزد. در این راستا با توجه به لغزنده بودن جاده ها، رعایت مقررات رانندگی در شرایط بارندگی و تردد با فاصله مناسب و سرعت مطمئن برای رانندگان ضروری است.

وی درباره وضعیت ترافیکی راه ها نیز گفت: محور هراز که پیش از این به دلیل بارندگی شدید مسدود شده بود با تلاش عوامل راهداری و پلیس راه بازگشایی شد و هم اکنون تردد در این محور بدون مشکل در جریان است. . محور چالوس و تهران – آزادرای شمالی تا اطلاع ثانوی بسته است و در این مدت می توان از محورهای هزار و فیروزکوه به عنوان مسیر جایگزین استفاده کرد.

شیرانی با بیان اینکه در محور قزوین – کرج گلشهر حدفاصل ایستگاه شهید کلانتری تا پل کلک ترافیک سنگینی گزارش شده است گفت: در محور شهریار – تهران حدفاصل شهریار تا شهر قدس نیز وضعیت مشابهی وجود دارد اما مشکلات و گلوگاه هایی وجود دارد. در سایر محورهای حمل و نقل ترافیک خاصی گزارش نشده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهرستان فرجه همچنین در خصوص محورهای ممنوعه گفت: محورهای ریگان – ایرانشهر، رفسنجان – انار، شهربابک – انار، انار – محرز، انار – یزد، زخلوت – ایرانشهر، دالجان – زخلوت و دالجان – ایرانشهر. • هشت محور اصلی حمل و نقل کشور بسته شده است. در محور بندر خمر – بندرلنگه در محدوده روستای کونخ محدودیت ترافیکی با تغییر لاین گزارش شد و تا اطلاع ثانوی تردد در مسیر جایگزین بندر خمر – دزجان – بندرلنگه اجرا می شود.

محور امامزاده داود همچنان مسدود است

رئیس مرکز اطلاع رسانی و کنترل ترافیک پلیس راهور فرگا با بیان اینکه محورهای هشتگرد – طالقان و لاسم – ارجمند نیز به صورت فصلی مسدود است، گفت: محورهای رودبار – برجک، تهران – امامزاده داوود، اردکان – خرقان، میبد – نادوشان. ، سیشرد – پادنا، هیدوج – مهرستان، سوران – هیدوج، جالق – کلگان، جالق – سراوان، ایرانشهر – مهرستان، ایرانشهر – خیرآباد، سراوان – اسلام آباد و قالگنج – رامشک نیز ۱۳ محور غیر شریانی مسدود محسوب می شوند.

تصادفات ناوگان حمل و نقل بین شهری افزایش می یابد

وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته تصادفات در ناوگان مسافری و باری افزایش یافته است، گفت: به همه رانندگان به ویژه رانندگان اتوبوس های درون شهری توصیه می کنیم با سرعت مطمئنه کمتر از حداکثر سرعت مجاز رانندگی کنند. همچنین با توجه به افزایش لغزندگی جاده ها، مراقبت بیشتر و حفظ فاصله بیشتر از وسیله نقلیه جلویی برای جلوگیری از تصادف ضروری است. در چنین شرایطی قطعا زمان سفر افزایش می یابد و رانندگان باید از قبل انتظار زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد داشته باشند و از هرگونه عجله پرهیز کنند.

شرانی با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست برای اطلاع از وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها با این شماره تماس بگیرند و مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند.

انتهای پیام