نیاز به ۵۰۰ هکتار زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن در رفسنجان / ۵۴۰۰ واجد شرایطایسنا/ کرمان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با بیان اینکه نزدیک به ۵۰۰ هکتار زمین در رفسنجان برای نهضت ملی مسکن نیاز است گفت: تعداد متقاضیان ثبت نام در نهضت ملی مسکن رفسنجان حدود ۱۳ هزار نفر است که شامل آن می شود. ۵۴۰۰ نفر که پس از پیشنهادات واجد شرایط هستند

رضا حافظی شامگاه هفتم آبان ماه در نشست بررسی نهضت ملی مسکن در شهرهای انار و رفسنجان اظهار داشت: واگذاری زمین به نهضت ملی مسکن در انار به پایان رسیده و دو قطعه زمین و سه پروژه در حال انجام است. تهیه شده. در این اراضی انجام می شود.

و گفت: مقرر شد زمینی به مساحت ۲۷۰ هکتار در انار با مشاور مشورت شود و در صورت الحاق به شهر انار موضوع تامین اراضی این شهرستان برای حرکت ملی مطرح شود. برای سال های آینده حل می شود. …در حال حاضر برای افرادی که در حال حاضر ثبت نام شده اند مشکلی در تامین زمین نداریم اما در سال های آینده با تملک این زمین مشکل حل می شود.

حافظی ادامه داد: برای آمن شهر انار تنها یک متقاضی وجود دارد و هیچ ایرادی برای تامین زمین نهضت مسکن ملی در این منطقه وجود ندارد و در صورت مراجعه افراد دیگر، زمین در اختیار آنها قرار می گیرد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه موضوع اصلی تامین زمین نهضت ملی مسکن در شهر رفسنجان است، گفت: با توجه به مصوبات اخیر، تلاش ما بر این است که از زمین به به همان میزان تا حد امکان و ارتقای کیفیت واگذاری زمین، آن را بالا ببریم و به هر یک از آنها یک قطعه زمین را به عنوان یک واحد در اختیار بگذاریم.

حافظی افزود: یک واحد به گونه ای طراحی شده است که دو قطعه زمینی که واگذار می شود به گونه ای طراحی شده است که استقلال و حریم استفاده از فضاهای شخصی خصوصی برای خانواده ها فراهم شود. این موضوع ایجاب می کند که بیش از آنچه تاکنون انجام شده است، زمین در اختیارمان بگذاریم که بر اساس موارد قبلی انجام شد و یک سری تخصیص ها انجام شد و بنیاد مسکن در حال ساخت است.

وی با اشاره به اینکه نهضت ملی به حدود ۵۰۰ هکتار زمین در رفسنجان نیاز دارد، گفت: مشاور در حال اجرای طرح کلی رفسنجان است که مراحل پایانی خود را طی می کند. با الحاق این اراضی به شهر رفسنجان زمین با کیفیت مطلوب تامین می شود و تا پایان امسال بحث تامین زمین در رفسنجان به نتیجه نهایی می رسد و ثبت نام کنندگان شرایط و شرایط خود را دارند. پول واریز شده و زمین اعطا خواهد شد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه تعداد متقاضیان ثبت نام نهضت ملی مسکن در رفسنجان حدود ۱۳ هزار نفر است و با اجرای بهسازی ها حدود ۵۴۰۰ نفر واجد شرایط زمین شدند، گفت: که از این تعداد ۹۰۰ نفر دارای مدارک و فرم ها هستند. با این حال برنامه ما این است که بتوانیم زمین مورد نیاز بیش از ۵۰۰۰ نفر را تامین کنیم.

انتهای نامه