نیاز به اهدای خون در ایام نوروز بیشتر از روزهای دیگر استایسنا/ سیستان و بلوچستان مدیرکل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان گفت: نیاز به اهدای خون در ایام نوروز بیشتر از روزهای دیگر است.

دکتر رضا عباسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران با بیان اینکه نیاز به اهدای خون در نوروز بیش از روزهای دیگر است، از مردم استان خواست تا در ایام نوروز نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: خونی که مردم اهدا می کنند توسط بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیز، سرطان، حوادث، جراحی، سوختگی و مصدومان اورژانس استفاده می شود.

به گفته دکتر عباسی، امسال با توجه به افزایش پروازهای نوروزی، انتظار افزایش تصادفات رانندگی را نیز داریم و هم اکنون با کاهش حواله های اهدای خون مواجه هستیم.

وی گفت: از این رو با توجه به کاهش احتمالی مراجعات در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان از مردم استان تقاضا داریم در ایام نوروز، ایام نوروز و ماه مبارک رمضان خون اهدا کنند، موجودی کافی است. خون می تواند برای خون رسانی فراهم شود.» بیمارستان ها و مراکز جراحی نیاز دارند.

مدیرکل انتقال خون استانداری گفت: انتقال خون در استان در تعطیلات نوروزی نیز فعال است. پایگاه انتقال خون سیستان و بلوچستان واقع در خیابان آزادی، چهارراه مصطفی خمینی، همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۹:۳۰، انتقال خون در شهرهای زابل، ایرانشهر و چابهار از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴ آماده است. برای خدمت به مردم استان

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر