نگرانی کمبود ناوگان برای حمل روغن به خراسان جنوبی حل شدایسنا/خراسان جنوبی رییس سازمان سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: یکی از نگرانی‌ها برای تامین روغن خوراکی در استان نبود ناوگان بود که با مساعدت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به‌زودی ۷۰ تن روغن به استان حمل و در بازار عرضه می‌شود.

مهدی جعفری، امروز پنج شنبه ۸ اردیبهشت ماه به رسانه‌های گروهی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۷۵ تن انواع روغن خوراکی در این استان توزیع شده و علاوه بر این سایر فروشگاه‌ها و دستگاه‌ها مانند بنیاد برکت، بنیاد علوی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم نسبت به توزیع اقدام کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: همچنین ۳۷۴ تن گوشت مرغ منجمد و ۷۰ تن گوشت گوساله تنظیم‌ بازار در قالب طرح ضیافت تامین شده و در حال توزیع است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: فروردین ماه در مرحله اول ۴۰۰ تن شکر برای صنف و صنعت در طرح ضیافت و در ۲ مرحله ۸۵۰ تن شکر مصرف خانوار برای استان جذب شده و در حال توزیع است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان فروردین سه هزار و ۴۵ تن گوشت مرغ در خراسان جنوبی تولید شده که هزار و ۳۹۳ تن داخل استان مصرف و هزار و ۶۵۲ تن به خارج استان ارسال شده است.

جعفری افزود: مجموعه واحدهای صنفی و صنعتی استان برای سهمیه شکر درخواست دارند این سهمیه از یکدیگر جداگانه تعیین و توزیع شود که در این زمینه تعداد واحدهای صنعتی و میزان شکر مورد نیاز آنها استعلام شده و شکر اختصاص خواهد یافت.

وی یادآور شد: با توجه به توزیع ۲۷ تن گوشت گوسفندی منجمد و درخواست‌های مردمی برای جذب مجدد گوشت گوسفند، موضوع در حال پیگیری است و سهمیه‌ای برای استان اختصاص خواهد یافت.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سهمیه روغن خوراکی استان ۶۷۴ تن است که در بخشی با کمبود ناوگان حمل و نقل مواجه بودیم و مقرر شد اداره کل راهداری در این زمینه همکاری کند.

وی یادآور شد: درخصوص میوه تنظیم بازار نوروز و مازاد بر نیاز مقرر شد استعلام‌بها در استان اخذ و به مرکز برای جذب ارسال شود.

انتهای پیام