نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر روی هدمیان


به  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند که به محض بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادت بسیار بدی برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، نوشیدن آن در صبح نیز می تواند بر سطح ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

بسیاری از ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر آن را به عنوان اولین نوشیدنی صبحگاهی در حالی که معده شما هنوز خالی است بنوشید ، می تواند مضر باشد زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (هیدروکلریک اسید) را افزایش می دهد. ، که معمولاً در هضم یافت می شود. بنابراین ، از آنجا که هیچ صبحگاهی برای هضم غذا وجود ندارد ، این ترشح عمل خود را به مخاط معده هدایت می کند و باعث ایجاد علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع ، تا رفلاکس ، گاستریت و زخم می شود. تبدیل می شود.

عوارض قهوه ناشتا به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند عملکرد معده را مختل کند ، برخی مطالعات نشان می دهند که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن زمانی از روز است که کورتیزول ، همچنین به عنوان “هورمون استرس” شناخته می شود ، در بالاترین سطح خود در بدن است و مصرف کافئین می تواند دفع آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. بنابراین ، به خاطر سلامتی ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مرحله را هنگامی که کورتیزول برای اولین بار به حداکثر می رسد ، چند ساعت به تعویق بیندازیم.

برای کسانی که قادر به انجام این کار نیستند ، بهتر است یک فنجان قهوه صبحگاهی با صبحانه ای غنی از غلات کامل و فیبر بخورند تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن در 15 دقیقه به دست می آید.

دیدگاهتان را بنویسید