نوسازی ۲۳۰۰ واحد مسکونی روستایی زنجاناسنا / زنجان مدیرکل شرکت مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: سال گذشته ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در روستاهای استان زنجان نوسازی شد.

رضا خواجه ای صبح امروز (۹ مرداد) از افتتاح ۱۴ پروژه به ارزش ۶۰ میلیارد ریال در شرکت مسکن استانداری در هفته دولت خبر داد و گفت: این پروژه ها در بخش های مختلف عمران روستایی (آسفالت و اجرای هادی) است. طرح ها)) و مقاومت و بهسازی مسکن روستایی افتتاح و به مرحله اجرا درآمد که چهره روستاها و عمران و آبادانی آنها را تغییر داد و محرومیت زدایی کرد.

وی با اشاره به عملکرد یک ساله شرکت مسکن منطقه ای در حوزه مقاوم سازی مسکن روستایی، افزود: همزمان با هفته دولت ۷ پروژه عمرانی روستایی و ۷ پروژه در حوزه مسکن روستایی افتتاح می شود. شرکت مسکن انقلاب اسلامی در استانداری به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی در زمینه «تولید، توانمند ایجاد فرصت های شغلی و دانش بنیان» در حوزه های مختلف گام های موثری برداشته است.

این مسئول ادامه داد: ایجاد سامانه های روستایی برای رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی روستاییان، اصلاح واحدهای مسکونی در روستاهای استان، بهبود وضعیت معیشتی ساکنان مناطق کمتر توسعه یافته، ایجاد فرصت های شغلی پایدار و توسعه کسب و کار در روستاها. هدف گذاری گردشگری، بهبود زیرساخت ها روستاها در توسعه پایدار این مناطق و ایجاد انگیزه برای روستاییان در راستای توسعه کشور توسط شرکت مسکن، کشور گام های مطلوبی در راستای سیاست توسعه مسکن در کشور برداشت و بر اساس آن حرکت کرد. رویکردها و راهبردهایی برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه.

مدیرعامل شرکت مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان بیان کرد: امسال ۱۶۵ میلیارد تومان در قالب پروژه و آسفالت با کمک دهیاران این استان هزینه می شود که هم اکنون در حال اجراست.

خواجی با بیان اینکه طی سال گذشته ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در روستاهای استان نوسازی شد خاطرنشان کرد: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرضروری در روستاها و بهسازی و اصلاح مسکن موجب رشد و توسعه همه جانبه روستاها شد. .

با اشاره به اینکه ۱۵ هزار و ۸۳۴ نفر در استان زنجان در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که ۴ هزار و ۶۰۰ نفر از آنها تکمیل شده است، خاطرنشان کرد: شرکت مسکن مهر استانداری در حال حاضر یک هزار و ۳۷۳ واحد مسکونی شامل مسکن شهری است. عملیات اجرای طرح نهضت ملی مسکن و آماده سازی ۶۶۳ واحد به مساحت ۹۴ هزار و ۵۹ متر مربع در حال انجام است.

انتهای پیام