نمایش «سوئینی تاد» در تئاتر مشهد به نمایش درمی آیدایسنا/ خراسان رضوی نمایش «سوئینی تاد» به کارگردانی محمد نیازی از یکشنبه ۱۲ تیرماه در تماشاخانه مشهد به نمایش درمی آید.

محمد نیازی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با اشاره به نمایش جدید خود که از روز یکشنبه ۱۲ تیرماه در تالار تئاتر مشهد به نمایش درمی آید، گفت: این نمایش به داستانی از قرن هجدهم در انگلستان متصل است. و رمان توسط آرایشگر نابغه بنجامین پارکر به پایان رسیده است. او به دلیل حوادث اخراج می شود و سپس برای انتقام به لندن باز می گردد.

وی افزود: سوینی تاد در سال ۲۰۰۹ آماده نمایش بود و مقدماتش فراهم شد، اما متأسفانه به دلیل شیوع کرونا و شرایط موجود در آن زمان، اجرای نمایش با تاخیر مواجه شد. پس از احیای تئاتر شهر، بعد از تئاتر استاد صبری دومین نمایش در این سالن شدیم و امیدواریم از طریق رسانه های گروهی شاهد استقبال گرم مخاطبان باشیم.

مدیر تئاتر سوینی تاد درباره پیش بینی خود از استقبال مردم مشهد از نمایش سوینی تاد گفت: در چهلمین دوره جشنواره تئاتر فجر با این نمایش به روی صحنه رفتیم و ۵ نامزدی و دو جایزه گرفتیم. «خوشبختانه نظرات خوبی هم از منتقدان و کارشناسان دریافت کردیم. با توجه به سابقه گروه و اجرای نمایش هایی چون پیانیستولوژی، ققنوس و یتیم خانه ایراک که پیش از این در مشهد اجرا کرده ایم، امیدواریم با استقبال پرشور این نمایش مواجه شود و بتواند مخاطب خود را پیدا کند.

نیازی با اشاره به شخصیت موسیقایی این تئاتر گفت: تئاتر موزیکال یک ژانر موسیقایی است که در دنیا طرفداران زیادی دارد و یک تخصص است و تسلط بر این ژانر نیاز به دانش موسیقایی دارد که در این ده سال تخصص خاصی در کارگردانی آثار موسیقی می طلبد. گروه ما سعی کرده است تئاترهای موسیقی استاندارد را روی صحنه اجرا کند و با توجه به امکانات موجود در ایران توانستیم به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهیم و به نظر من این کار بیشتر از کار قبلی است که گروه ما دارد. کار می کنند و در سطح بهتری هستند.

وی با اشاره به اینکه چرا این روزها این نمایش برگزار می شود، گفت: همانطور که گفته شد این نمایش در سال ۱۳۸۸ تولید شد، لباس، دکوراسیون، آهنگسازی، انتخاب بازیگر و سایر مراحل انتخاب شد و بی صبرانه منتظر اجرای نمایش هستیم. اجرا شود.” به دلیل کارهای دیگری که در حال تولید هستیم و باید مدتی را صرف آماده سازی کنیم، نیاز به تفریح ​​مردم و موقعیت و ترس هر یک از اعضای گروه و نگه داشتن آنها در کنار هم و نیاز به راه اندازی یک صحنه در این وضعیت را من احساس کردم

کارگردان سوین‌تاد گفت: ادبیات و تئاتر بازوی قوی فرهنگ جامعه است و معتقدم در ایران نیاز به تاسیس تئاتر پس از کرونا وجود دارد که تهران و مشهد از سال گذشته توانسته‌اند به خوبی این کار را انجام دهند. تئاتر نیاز را برآورده و مدیریت می کند.

نیازی خاطرنشان کرد: تأسیس تئاتر در مشهد پس از کرونا با افت قابل توجهی روبرو شد و به دلیل گرانی تولید کار، شرایط سخت‌تر شد. امیدوارم با ایجاد یک افق روشن و حمایت نهادهای فرهنگی از جمله شهرداری در رسانه ها، یک ساختمان فرهنگی ایجاد شود تا مردم مشهد بتوانند نمایش را تماشا کنند و فکر می کنم این موضوع تاثیرگذار باشد. تمرکز. و مخاطب را آرام کند.

وی افزود: برمی‌گردیم به دوران طلایی بین سال‌های ۹۴ تا ۱۳۷۸، زمانی که تئاتر مشهد در اوج خود بود و استقبال چندانی از آن نشد، اما با حمایت از این اتفاق این اتفاق خواهد افتاد.

نمایش کمدی موزیکال سوئینی تاد از یکشنبه سوم تیرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه در تماشاخانه اصلی مشهد واقع در پارک ملاط ​​روی صحنه می رود.

بازیگران این نمایش محمد نیازی، سیبیده مذاب، نینا گدرزی، وحید عباسی، محمد طحان، مصطفی جلالی، هانیه تیبی، المیرا اکل، سجاد خسروی کوش، سعید بصیری و آریسا بیجی هستند. محله فلاح، زهرا اسدی، کاظم امامی، فریده نیزاری، مریم نزاری، سهیل صدر، ستار مهرداد، شادی نعمتوشی و احمد شهری پارسا نیز به عنوان همسر این گروه به ایفای نقش می پردازند.

علاقه مندان برای تماشای این نمایش برای رزرو بلیت می توانند به سامانه فروش اینترنتی بلیت تئاتر مشهد در سایت gishot.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام