نمایشگاه فناوری سلامت دیجیتال: تئاتر نوآوری سلامت ۲.۰


نویسنده: سارا اقبال

سه نکته از مرحله نوآوری Health 2.0 در نمایشگاه فناوری‌های سلامت دیجیتال

این اولین بار بود که Biotaware در نمایشگاه فناوری سلامت دیجیتال در سال ۲۰۱۷، رویدادی که ادعا می‌شد پیشرو در نوآوری فناوری پزشکی بود، شرکت کرد. این رویداد در همان مکان با نمایشگاه فناوری پوشیدنی برگزار شدyy مارس در مرکز کنفرانس ExCeL، لندن.

بحث های زیادی در مورد نوآوری پزشکی وجود دارد، زیرا شامل موضوعاتی در مورد آینده مراقبت های بهداشتی و آخرین فناوری های مخرب است که بخش پزشکی را متحول می کند. نمایندگان و شرکت هایی از اروپا، ایالات متحده و جهان حضور داشتند

در این رویداد مسیر تئاتر نوآوری Health 2.0 برگزار شد. میزبان چندین استارت‌آپ، راه‌اندازی محصول، نمایش‌های نمایشی بود و آخرین نوآوران فعال در زمینه مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه را به نمایش گذاشت. علاوه بر این، رهبران فناوری ارائه خدمات پزشکی را مختل کرده اند، که شامل شرکت های حسگر و دستگاه های پوشیدنی و توسعه دهندگان برنامه ها و راه حل های مبتنی بر ابر می شود.

در اینجا سه ​​نکته از مرحله نوآوری Health 2.0 در نمایشگاه فناوری‌های سلامت دیجیتال آورده شده است:

داده ها فقط داده هستند تا زمانی که به درستی استفاده شوند

کلان داده ها قطعا یک کلمه کلیدی در مراقبت های بهداشتی هستند. در طول دهه گذشته، شرکت‌های دارویی سال‌ها داده‌های تحقیق و توسعه را در پایگاه‌های داده پزشکی جمع‌آوری کرده‌اند، در حالی که پرداخت‌کنندگان و ارائه‌دهندگان سوابق بیماران خود را دیجیتالی کرده‌اند. داده‌های بزرگ می‌توانند بخش مراقبت‌های بهداشتی را متحول کنند، اما داده‌ها فقط داده هستند تا زمانی که به درستی استفاده شوند بیل بانتینگ، یکی از بنیانگذاران شرکت آلوها سلامت. واضح است که صنعت باید دستخوش تغییرات اساسی شود تا ذینفعان بتوانند ارزش کامل خود را بدست آورند. ایجاد ارزش و بینش در کلان داده هنوز یک کار در حال پیشرفت است.

شخصی سازی مراقبت از بیمار و تمرکز بر بیمار

بیمار محوری به طور گسترده ای به عنوان قلب سیستم مراقبت های بهداشتی مورد بحث قرار گرفته است، که با بحث در رویداد دیگری مانند WIRED Health 2017 که در آن شرکت کردیم، همسو می شود. محوریت بیمار به معنای درک تجربه بیمار از وضعیت خود است – آنچه که هر بیمار برای فرد ارزش قائل است. و نیازها و آنچه که احتمالاً منجر به یک نتیجه مثبت برای مراقبت های بهداشتی در این زمینه می شود.

یکی دیگر از زمینه های کلیدی که رشد کرده و همچنان ادامه دارد، مشارکت و انطباق با بیمار است. استفاده از فناوری اطلاعات تعامل و انطباق با بیمار را آسان کرده است و تمرکز بیمار را قادر می سازد.

برای پیشرفت بیشتر در تمرکز بر بیمار، رهبران ارشد نه تنها نیاز به توسعه مدل‌های نوآورانه بیمار محور دارند، بلکه باید یک تغییر فرهنگی در سطح سازمان ایجاد کنند و شایستگی‌های رهبری جدیدی را ارائه کنند که نیاز به تمرکز بر بیمار دارد.

“سلامت موبایل چگونه به شما کمک می کند تا روی بیمار تمرکز کنید؟” را بخوانید. اینجا.

دستگاه های پوشیدنی، دستگاه ها و اینترنت اشیا در مراقبت های بهداشتی

فرصت های عالی برای ۲۱St Century Health and Care از قدرت داده های یکپارچه و فناوری اینترنت اشیا (IoT) برای بهبود ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی موثر بهره می برد.

توسعه نرم افزارهای خاص به صنعت مراقبت های بهداشتی این امکان را داده است که بیماری ها، علل و علائم آنها را در یک پایگاه داده عظیم طبقه بندی کند. Martti Perälä، مدیر فروش و توسعه تجارت در Bittium، کارهایی را که در زمینه استفاده از حسگرهای پوشیدنی در مراقبت‌های بهداشتی و رفاه از طریق سیستم IoT خود برای این منظور انجام داده‌اند به اشتراک گذاشت.

اینترنت اشیا به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا اطلاعات را با یکدیگر و با ابر جمع‌آوری و به اشتراک بگذارند تا جریان داده‌ها به‌طور دقیق و با سرعت سرسام‌آور جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل شوند. با این حال، کنار هم قرار دادن تعداد زیادی از دستگاه های پیچیده در بسیاری از سطوح، به ویژه در استانداردها، مشکل ساز است. اینترنت اشیا به استانداردسازی بیشتر پروتکل های ارتباطی در آینده بستگی دارد.

هوش مصنوعی (AI)

هوش مصنوعی در حال طراحی مجدد چشم انداز مراقبت های بهداشتی است. هنوز به وضعیت هوش مصنوعی «واقعی» نرسیده ایم، اما پیشرفت آن در بسیاری از دستگاه ها قابل مشاهده است. Janis Gatnix، مدیر عامل WiDE، اشتراکات بین هوش مصنوعی و پروتز و نحوه استفاده از الگوریتم ها برای پرینت سه بعدی پروتز را توضیح داد. این پتانسیل بسیار زیادی برای کمک به افراد با نیازهای ویژه دارد.

هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی و پزشکی می تواند مسیرها یا برنامه های درمانی بیماران را بهتر سازماندهی کند و تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری خوب را در اختیار پزشکان قرار دهد.

پیشرفت با صنعت سلامت دیجیتال

نسبت به ۵ سال پیش، شاهد بوده ایم که سهامداران صنعت بیشتری از سلامت دیجیتال در فرآیندهای بالینی و تجاری خود استقبال می کنند. این یک شاهکار چشمگیر با توجه به جذب آهسته فناوری در صنعت مراقبت های بهداشتی است. با این حال، مشکل صنعت مراقبت های بهداشتی که این فناوری را اتخاذ نمی کند، متاسفانه هنوز بسیار رایج است. به عنوان مثال، پذیرش این فناوری توسط NHS به طور گسترده در کنفرانس دو روزه مورد بحث قرار گرفت. در یک طرف افرادی بوده اند که در مورد جذب فناوری توسط NHS قاطعانه بوده اند و آن را بسیار دشوار توصیف کرده اند که متوجه شویم سازمان از نظر تجاری هدایت نمی شود. از سوی دیگر، نمایندگانی که NHS را نمایندگی می کنند، استدلال می کنند که نوآوری در مراقبت های بهداشتی دیجیتال در حال حاضر در سیستم NHS وجود دارد، و اصرار دارند که با پذیرش سلامت دیجیتال به آرامی اما مطمئنا پیشرفت می کند.

با این حال، نوآوری در مراقبت های بهداشتی قطعا سریع است و می توان انتظار داشت که در آینده شاهد پیشرفت های هیجان انگیزتری باشیم!رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر