نقش استرس در شیوع و ترویج بیشتر بیماری عروق کرونر قلب


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری کرونر قلب از دهه 1960 به عنوان یک عامل بیماری زای انسان شناخته شده است. ویروس کرونا انسان و بسیاری از مهره داران را مبتلا می کند. در انسان ، این بیماری عمدتا با عفونت های تنفسی یا گوارشی همراه است ، اما علائم از سرماخوردگی معمولی تا عفونت های شدید دستگاه تنفسی تحتانی مانند ذات الریه را شامل می شود.

در خفاش ها ، طیف وسیعی از ویروس های کرونا وجود دارد که می توانند نقش مهمی در تکامل توالی ویروس آلفا ایفا کنند. با این حال ، گونه های جانوری دیگر نیز می توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

فشار

هر کس استرس را متفاوت تجربه می کند و واکنش متفاوتی به آن نشان می دهد. میزان استرس شما و نحوه واکنش شما به آن می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات سلامتی شود ، بنابراین آنچه در هنگام استرس انجام می دهید. این می تواند بسیار مهم باشد.

بیماری کرونر قلب یک بیماری ناشناخته است که در هیچ کجای دنیا پاسخی برای مبارزه آن وجود ندارد و نوعی ترس را در بین مردم سراسر جهان ایجاد می کند.

علم پزشکی هنوز نتوانسته است درمانی مناسب برای این بیماری پیدا کند. رسانه ها و پزشکان دائماً تأکید می کنند که ما باید از حضور در جلسات عمومی اجتناب کنیم ، مراقب باشیم ، بهداشت شخصی را رعایت کنیم و در خانه بمانیم. همه اینها باعث ترس بیشتر می شود.

داشتن آرامش روحی و درونی برای مبارزه با این بیماری مستلزم انسجام اجتماعی است ، اما متأسفانه در کشور ما ، ایران ، این همبستگی بین خود مردم و بین مردم و دولت وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند ، مردم نمی توانند در داروخانه ها ماسک و ضدعفونی کننده بخرند ، و این باعث استرس در افراد می شود و سیستم ایمنی بدن را تا حد زیادی کاهش می دهد ، و ایمنی پایین – بیماری.

تقویت سیستم ایمنی بدن با تغذیه در برابر تاج

قرنطینه

مردم نه به دلیل شیوع ویروس در سراسر جهان ، بلکه به دلیل ترس از ناشناخته ها می ترسند.

بیماران آلوده به ویروس آنفولانزا معمولاً حدود یک روز قبل از شروع علائم آلوده می شوند و تا پنج روز دیگر آلوده می شوند ، اما بیماران در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا نمی دانند بدنشان چه زمانی آلوده شده است و چه مدت آلوده باقی می مانند.

دولت ها سعی کرده اند از ازدحام جمعیت برای کنترل ویروس جلوگیری کنند. قرنطینه در تمام شهرها اعلام شد قرنطینه شهرهای بزرگ برای بسیاری از مردم چشم انداز وحشتناکی است و واقعیت این است که در دنیای امروز این امر غیرممکن است.

چینی ها بیمارستان های بزرگی برای قرنطینه افرادی که مشکوک به آلوده شدن یا آلوده شدن به ویروسی هستند که باعث ترس عموم مردم از این بیماری می شود ، ساخته اند.

واقعیت این است که ویروس کرونا چندان مسری نیست و مانند سایر ویروس های عفونی فقط قسمت های ضعیف یا ایمنی سیستم ایمنی را هدف قرار می دهد.

در بیانیه وزارت بهداشت کالیفرنیا آمده است که اگرچه میزان ابتلا به کووید 19 بیشتر است ، اما میزان مرگ و میر آن کمتر است.

تقریبا 80 درصد از افرادی که در سراسر جهان به کووید 19 مبتلا شده اند ، علائمی را نشان نداده اند که نیاز به بستری شدن داشته است. به عبارت دیگر ، نیازی به وحشت نیست.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در زمینه بیماریهای دیگر کمک می کند. در حال حاضر ، مرگ و میر جهانی در اثر کرونا 2 درصد است. هنوز مشخص نیست که این ویروس چقدر مسری است ، اما اعتقاد بر این است که علائم cdc2 14 روز پس از عفونت ظاهر می شود و بیشتر از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود.

علائم این ویروس شامل تب ، سرفه و تنگی نفس است. مانند بسیاری از بیماری های دیگر ، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض خطر هستند.

پیامدهای روانی

صحبت با 5 نفر در مورد این بیماری پاسخ های مختلفی می دهد ، برخی ماسک صورت سفارش می دهند و آب جمع آوری می کنند ، برخی فکر می کنند به جای دیگری بروند ، و برخی نیز در مورد این ویروس چیزی نشنیده اند.

علاوه بر این ، بخشی از مشکل این است که افراد در ارزیابی ریسک چندان موفق نیستند. به گفته پاول اسلوویچ ، مردم از احساسات خود برای ارزیابی خطرات استفاده می کنند نه تجزیه و تحلیل و منطق.

کنترل استرس

برای اینکه مردم کمی مضطرب شوند ، بهتر است اطلاعات را از منابع معتبر دریافت کرده و به حقایق فکر کنید. دستان خود را حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید یا از ضد عفونی کننده دست یا الکل حاوی حداقل 60 درصد الکل ، قبل از غذا خوردن و بعد از لمس بینی ، سرفه یا عطسه با دستمال یا دستمال استفاده کنید. داخل آرنج

از تماس بافت با چشم ، بینی و دهان خودداری کنید زیرا ویروس از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود. اگر شخصی در خانه بماند ، ممکن است ویروس نداشته باشد ، اما مقامات توصیه می کنند که چنین افرادی در خانه بمانند و در صورت مشکوک بودن به کروناویروس ، با یک کلینیک محلی تماس بگیرید تا سطح آن تمیز بماند.

از اسپری ها یا دستمال های ضدعفونی کننده روی سطوح لمسی مانند کلیدهای روشنایی ، میزهای پیشخوان ، تلفن ها و غیره استفاده کنید و از افراد بیمار اجتناب کنید.

خطر استرس در بیماری عروق کرونر قلب

محققان دریافتند که برخی از افراد ممکن است ابتدا در طول یک بیماری همه جا دچار مشکلات روانی شوند و در تنظیم افسردگی و اضطراب دچار مشکل شوند.

برخی از شرایط بهداشت روانی موجود ممکن است بدتر شود. مطالعات نشان می دهد افرادی که مستعد استرس و اضطراب هستند بیشتر در معرض خطر هستند. اضطراب شدید همچنین می تواند مصرف مواد مخدر را افزایش دهد. با افزایش سطح استرس در افرادی که بهبود می یابند ، این بیماری بیشتر تکرار می شود.

ورزش ، خواب کافی و رژیم غذایی

این همیشه توصیه خوبی است و باید در موارد عدم قطعیت بر آن تاکید شود. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال ، تحقیقات نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک از علائم اضطراب جلوگیری می کند.

مطالعات نشان می دهد که یک پیاده روی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. همچنین استفاده از رژیم غذایی سبک می تواند استرس افراد را کاهش دهد.

مطالعات نشان داده است که رژیم غذایی سبک ، غنی از میوه ها و سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی ، به کنترل بیماریهای مرتبط با استرس کمک می کند. افرادی که استراحت خوبی دارند نیز در مبارزه با ویروس ها و خلاص شدن از شر آنها موفق تر هستند.

محصولات مناسب برای دوران کروناویروس

دیدگاهتان را بنویسید