نقاط قوت و ضعف فوتبال ایران قبل از جام جهانی/ آیا تیم ملی پتانسیل صعود دارد؟مهدی سیدصالحی معتقد است ایران در گروه سختی قرار دارد اما پتانسیل صعود به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را دارد.

مهدی سید صالحی کارشناس فوتبال ایران در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران در خصوص دو بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران با اروگوئه و سنگال که منجر به یک برد و یک تساوی برای شاگردان کی روش شد، گفت: : فدراسیون فوتبال و تغییر سرمربی تیم در آستانه جام جهانی، انجام آن دو بازی خوب بود و پیروزی مقابل اروگوئه آبروی از دست رفته فوتبال ایران در چند سال گذشته را جبران کرد. روزها. .

وی ادامه داد: به هر حال این دو دیدار نشان داد که کی روش همچنان در فکر تاکتیکی خود است و تیم ملی در فاز دفاعی ثبات نشان داده است. البته این برای صعود از مرحله گروهی کافی نیست و علاوه بر دفاع خوب باید در حمله هم خوب باشیم. این دو بازی دوستانه انسجام ما را در خط دفاع نشان داد و به استثنای شجاع خلیل زاد که با کی روش کار نکرد، سایر بازیکنان همان شرایطی را نشان دادند که در سال های قبل زیر نظر کی روش بازی کرده بودند. پیروزی مقابل اروگوئه نشان داد که ملی پوشان به اعتماد به نفس لازم دست یافته اند. همچنین به نظر من این که مقابل سنگال عقب افتادیم و بعد توانستیم برگردیم برای تیم ملی خوب است زیرا می تواند اعتماد بازیکنان را بازگرداند و در مشکلات روحی و روانی هم به آنها کمک کند. این دو بازی دوستانه نشان داد که ملی پوشان توانایی صعود از مرحله گروهی را دارند به شرطی که با همین آرامش، نظم و تاکتیک به میدان بروند و البته تاکتیک های تهاجمی قوی تر شود.

کارشناس فوتبال ایران درباره نقاط قوت و ضعف تیم ملی ایران گفت: در خط حمله بازیکنان خوب و تاثیرگذاری مثل قلعه ای زاده، آزمون، جهان بخش و ترامی را داریم که به راحتی می توانند یک به یک پیشروی کنند اما دیده ایم. که در هر دو بازی، قدرت هجومی ایران مبتنی بر خلاقیت بازیکنان خط حمله است و ما همچنان تاکتیک خاصی نه در ضد حمله و نه در حملات داریم. کی روش باید روی این موضوع کار کند زیرا باید گل بزنیم و گل نزنیم. البته اطمینان می دهم اعتماد به نفسی که بازیکنان ما به آن رسیده اند، بارزترین نقطه قوت تیم ملی در جام جهانی خواهد بود و فکر بازنده بودن در بازیکنان ما از بین رفته است. این به ما اجازه می‌دهد بهتر و آرام‌تر دفاع کنیم، آزادانه‌تر در جلو کار کنیم و همچنین روی جام حریف تمرکز کنیم.

این کارشناس فوتبال در خصوص وضعیت بد حریفان ایران یعنی ولز، آمریکا و انگلیس اخیرا در گفت و گو با فیفا توضیح داد: بازی های دوستانه و لیگ ملت ها برای آزمون و خطای مربیان است و نباید به آن اکتفا کنیم. آنها را اصلا سوتگیت در این تورنمنت چند تاکتیک مختلف را امتحان کرده است و به هر حال آنها هم با قدرت و هم سرعت یکی از بهترین تیم های جهان هستند و اجازه نداریم فکر کنیم این تیم آماده نیست. ولز در لیگ ملت ها نیز مقابل تیم های قدرتمندی بازی کرد و به هیچ وجه محدودیت نداشت. سرمربی آمریکا اعتراف کرد که این بازی های دوستانه آزمون و خطای جام جهانی ۲۰۲۶ این کشور است و نشان از تفکر بلندمدت این کشور دارد. همچنین، بازیکنانی مانند مک‌کنی که در یوونتوس بازی می‌کند یا پولیسیچ که در چلسی بازی می‌کند، در یک لحظه تاثیر می‌گذارند و کارها را برای تیمشان انجام می‌دهند. فکر می کنم اصلا کار آسانی نداریم، اما این توانایی را داریم که از این گروه خارج شویم.

انتهای پیام