نعمت الله: بودجه فدراسیون کجا می رود؟ / حتی پول برگزاری مسابقه را هم ندارند!اولین بانوی موتورسوار ایرانی در مسابقات جهانی از بی توجهی فدراسیون موتو جی پی به وضعیت ورزشکاران این رشته انتقاد کرد و گفت: فدراسیون با توجیه اینکه بودجه ندارد می گوید نمی توانیم مسابقه بومی برگزار کنیم!

فهیمه نعمت الله در گفت وگو با ایسنا درباره شرایط ورزشکاران موتورسواری در ایران، اظهار کرد: وقتی یک ورزشکار سال ها از عمر خود را وقف یک رشته ورزشی می کند و سالانه میلیون ها تومان در رشته ای مانند موتورسیکلت هزینه می کند تا به موفقیت برسد، کمترین انتظاری که دارد این است. – گرفتن بازخورد از فدراسیون یا وزارت ورزش و احترام به آنها.

اولین موتورسوار زن ایرانی در مسابقات جهانی افزود: انتظار داریم حداقل امکانات را در اختیار داشته باشیم و مورد توجه قرار بگیریم. فدراسیون موتور سواری باید به قهرمانان خود توجه کند و حفظ کند. رشته ما یک رشته موروثی است، معمولا پدر یا خانواده ورزشکاران در این رشته فعالیت می کنند، اما به دلیل شرایط بد موتورسیکلت در ایران و بی توجهی، مطمئناً اجازه ورود فرزندم به این رشته را نمی دهم.

وی خاطرنشان کرد: ماهیانه از ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان برای فعالیت در این زمینه هزینه می کنم و انتظار بازدهی مالی ندارم اما حداقل انتظار داریم که به ما احترام بگذارند.

نعمت الله با بیان اینکه فدراسیون متأسفانه هیچ مسابقه ای در کشور برگزار نمی کند، گفت: ورزشکاران موتورسیکلت باید در سال حداقل در ۵ یا ۶ رویداد بومی شرکت کنند تا به مسابقات بین المللی اعزام شوند تا بتوانیم تجربه و پیشرفت داشته باشیم. متاسفانه فدراسیون هر سال یک مسابقه را به زور برگزار می کند. خوب پیست شما و کورونا در زمینه ای مثل موتورسیکلت نقشی ندارد، پس مشکل شما با عدم مسابقه چیست؟

قهرمان موتورسیکلت ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به انتقادات ورزشکاران از عملکرد ضعیف فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری، آیا این شکایات را به مسئولان فدراسیون ارائه کرده اند یا خیر، گفت: انتقال بسیاری از ورزشکاران. این چیزها مال من است و به اتحادیه هم گفتم اما می گویند بودجه نداریم! نمی دانید بودجه اتحادیه کجا می رود؟ برای هر ورزشکار حداقل ۵۰۰ میلیون تومان برای موتور، لباس و وسایلش هزینه می شود و حداقل انتظاری که از فدراسیون می رود، برگزاری مسابقه است، اما در ۶ ماه گذشته تنها یک مسابقه برگزار کرده است.

وی در پایان گفت: مدیریت در اتحادیه باید به گونه ای باشد که حداقل بعد از دو سال وام بگیرید. حالا شما می گویید خانم ها کم هستند و تعداد آقایان زیاد است، چرا آنها را نفرستید؟ سال گذشته به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی ترکیه شرکت کردم اما تنها ورزشکار این مسابقات بودم، موتورم قدیمی بود و با دسته روشن می شد!

انتهای پیام