نشست وزرای محیط زیست کشورهای منطقه هفته آینده برگزار می شودسخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به ابلاغیه مقام معظم رهبری در سیاست های کلی محیط زیستی برای تقویت دیپلماسی زیست محیطی و تاکید رئیس جمهور بر اهمیت سلامت مردم و مدیریت پدیده گرد و غبار خارجی، جلسه وزیران محیط زیست برگزار شد. از کشورهای همسایه و اسلامی با هدف حل چالش های زیست محیطی در سطح منطقه.

به گزارش ایسنا، نورالله هدف من است وی گفت: پس از ماموریت رئیس جمهور به وزیر امور خارجه و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای حل معضل آلودگی هوا، دکتر علی الصلاح – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست – ریاست سازمان حفاظت محیط زیست را بر عهده داشت. هیئتی متشکل از مدیران وزارتخانه های نیرو، کشاورزی، جهاد و امور خارجه از کشورهای مختلف منطقه بازدید و با مسئولان محیط زیست در عراق، سوریه و کویت برای مدیریت پدیده گرد و غبار گفتگو و تبادل نظر کردند.

وی افزود: در راستای تقریب منطقه ای برای مقابله با این پدیده، نشستی با موضوع محیط زیست و دیپلماسی منطقه ای در ۲۵ خردادماه سال جاری در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور سفرای کشورهای همسایه برگزار شد.

سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: در ادامه تلاش های دیپلماتیک مدیریت منطقه ای پدیده گرد و غبار و سایر چالش های زیست محیطی، اجلاس وزرای محیط زیست کشورهای همسایه روز سه شنبه (۳۱ تیرماه) با حضور مقامات عالی رتبه برگزار می شود. مقامات ملی، وزرای محیط زیست در کشورهای منطقه، نمایندگان سازمان های بین المللی ذیربط و اعضای ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار.

وی افزود: این نشست با هدف ارتقای همکاری های منطقه ای به منظور بهبود شرایط زیست محیطی و حل مشکلات و چالش های فرامرزی، ترغیب سیاستمداران و تصمیم گیران به توجه به مسائل زیست محیطی در برنامه ریزی های ملی و تعامل با سایر کشورها است. میزبانی شد. توسط سازمان حفاظت محیط زیست

مرادی با اشاره به برگزاری دو نشست تخصصی در حوزه گرد و غبار با حضور معاونان وزیر و کارشناسان ارشد کشورهای شرکت کننده، گفت: این دو نشست به منظور بررسی و بررسی چالش ها و راهکارهای مرتبط با این پدیده در منطقه است. در نهایت مشارکت ابتکار جمهوری اسلامی ایران در زمینه تهیه برنامه های عملیاتی زیرمنطقه ای و تهیه نقشه راه برای تدوین برنامه اقدام زیرمنطقه ای برای مقابله با گرد و غبار در آسیای غربی و مرکزی برگزار می شود. .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس شورای اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تاکنون کشورهای عراق، ارمنستان، سوریه، قطر، آذربایجان، عمان و ترکیه برای شرکت در این نشست اعلام آمادگی کرده اند. ، او گفت.

انتهای پیام