نشانه های عفاف و حجاب به دستگاه ها تحویل داده شده است


ایسنا/ خراسان رضوی ابتدای خردادماه سال جاری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از اصلاح پوشش و حجاب کارکنان دولت و دولت با ایجاد دو قرارگاه ۲۱ تیر و جهاد تبیان مانند کردستان خبر داد. ، خوزستان، چهارمحال، بختیاری، قم، هرمزگان، قزوین، گیلان، سیستان، بلوچستان، همدان، مرکزی، ….

به گفته سخنگوی رسمی کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر، قرارگاه ۲۱ تیر یکی از بازوهای اجرایی قانون عفاف و حجاب است.

حجت الاسلام سیدعلی خان محمدی پیش از ابلاغ قانون عفاف و حجاب توسط وزارت کشور به احزاب مختلف از تدوین طرح جامع عفاف و حجاب توسط این ستاد خبر داد و گفت: این طرح در انتظار وزارت کشور است. . وزارت کشور به همه نهادها ابلاغ کند و نیاز به ستادی برای اجرای آنها دارد و مسئولیت این قرارگاه به یک نهاد محول شود.

در ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ شمسی وزارت کشور با ابلاغ این قانون به خبرگزاری فارس گفت: اجرای مرحله اول طرح جامع عفاف و حجاب به وزارت کشور ابلاغ شد. مرحله اول اجرای قانون عفاف و حجاب از دولت آغاز می شود و در مراحل بعدی کل جامعه را شامل می شود.

پس از اعلام این خبر، جلسات اطلاع رسانی مختلفی برای مسئولان سراسر کشور تا سطح اصولگرایان برگزار شد. سرکار خانم محمدی با اشاره به برگزاری این جلسات به اطلاع همگان از اجرای این طرح اشاره کرد. ویژگی های عفاف و حجاب نیز برای زن و مرد اعلام شده است و از این پس عمل نکردن قانون توجیهی ندارد و مسئولان هر نهادی باید بر اجرای آن اعلام و نظارت کنند.

قانون ۲۱ تیر دارای سه مرحله اجرایی است که در مرحله اول شاخص ها به دستگاه های مختلف ابلاغ می شود و در مرحله دوم اجرای این شاخص ها توسط بازرسانی که به دستگاه ها اعزام می شوند ارزیابی می شود. در مرحله سوم گزارش نهایی و اقدام مناسب انجام می شود.

در پایان اردیبهشت ماه سال جاری دستورالعمل ستاد ۲۱ تیر به ۱۲۶ دستگاه اداری خراسان رضوی ابلاغ شد و مقرر شد تا ۳۰ تیرماه ۲ مرحله بازرسی دفتر به اصطلاح عفاف و حجاب انجام شود. .

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: بازرسی های ستاد استانداری از ۱۰ روز پیش آغاز شد و قرار است ۱۵۰ کارگروه سه نفره در دو مرحله از ارگان ها بازرسی کنند. تا ۲۱ تیرماه و در هر اتاق یا قسمتی که با این استانداردها مطابقت ندارد، نام کارمند در همان قسمت ثبت می شود و به اولین مدیر دستگاه اطلاع داده می شود که کارمند استانداردها را رعایت نکرده است. گفته می شود بعد از دوازدهم تیرماه فعالیت های این اردو به صورت فصلی یا ماهانه ادامه دارد.

یکی از بزرگترین مجموعه های اداری خراسان رضوی، شهرداری مشهد است که از اجرای طرح جامع اردوی ۲۱ تیر برای دستگاه های تابعه خود در ۲۶ خردادماه خبر داد. در این باره با دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی شهرداری مشهد گفتگو کرده ایم.

قرارگاه ۲۱ تیر، تعابیر مختلفی از حجاب اسلامی را معادل سازی کرد

محمدعلی حسن زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران با تاکید بر موضوع عفاف و حجاب گفت: در هفته عفاف و حجاب حادثه مسجد کوهرشاد مشهد را داریم که جمعی از مشهدی ها برای اعتراض تجمع کردند. در مقابل کشف او حجاب رزقانی در این مسجد سرکوب و تیرباران شد یعنی مردم این شهر با نثار جان خود از عفاف و حجاب اسلام دفاع کردند و خون این شهدا همچنان در رگ های زنان پاکدامن جاری است. حجاب مشهد. همچنین در آیه ای از قرآن آمده است که شهدا زنده اند و شهدای مسجد گوهرشاد بر کار ما در گسترش عفاف و حجاب نظارت دارند.

وی با اشاره به تشکیل این اردو در ۲۱ تیرماه گفت: استفاده از حجاب اسلامی در جامعه اجباری است، اما تعابیر در مورد نوع پوشش با دیگران متفاوت است، مثلاً خانمی که چادر سر می کند فکر می کند چادر است. حجاب اسلامی؛ فردی که عبایی به سر می‌کند می‌گوید: همچنین روسری اسلامی بر سر دارد و فردی که کت و شلوار روسری بر سر دارد نیز اعتراف می‌کند که حجاب اسلامی بر سر داشته است. روسری های اسلامی با یکدیگر متفاوت است. از سوی دیگر، عده ای هستند که به عنوان کارگر دولتی در جامعه وجود دارند و این افراد چون کارمند هستند باید احکام نظام را رعایت کنند، اما چون تعابیر متفاوتی دارد، ستاد. امر به معروف و نهی از منکر با همت خود و ویژگی های مختلف عفاف و حجاب را به ادارات واگذار کردند تا یک تفسیر باشد و هرکس حجاب اسلامی را برای خود تفسیر نکند. به بخش های جداگانه

حسن زاده درباره روند اجرای این شاخص ها گفت: اجرای این فرآیند چند مرحله دارد. ابتدا در شهرداری مشهد تمامی مواردی را که سازمان امر به معروف و نهی از منکر استان به تمامی سازمان های بزرگ شهرداری مشهد اعم از شهرداری، سازمان های زیرمجموعه، شرکت های تابعه و … اعلام کرده است، گزارش کرده ایم. .، و در این مرحله، افراد درخواست خودارزیابی میزان انطباق پوشش آنها با این استانداردها را دارند. در مرحله دوم، متولیان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر که در هر سازمان، منطقه و … هستند، از گروه تحت مدیریت خود بازدید می کنند و نتیجه ارزیابی خود را برای ما ارسال می کنند. در نهایت مرحله ای توسط کارشناسان ستاد امر به معروف و نهی از منکر ارزیابی شد.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری مشهد با بیان اینکه این قرارگاه خلأ قانونی و اجرایی را پر کرده است، گفت: حجاب ورود و سکونت دارد. از آنجایی که افراد پس از ارزیابی باید اظهار نظر کنند، این امر باعث می شود که عفاف و حجاب را بیشتر رعایت کنند. امیدواریم این اتفاق به یک حجاب منتهی شود و همه کارکنان شهرداری حدود حجاب اسلامی را رعایت کنند.

نشانه های عفاف و حجاب به دستگاه ها تحویل داده شده است

نشانه های عفاف و حجاب به دستگاه ها تحویل داده شده است

نشانه های عفاف و حجاب به دستگاه ها تحویل داده شده است

نشانه های عفاف و حجاب به دستگاه ها تحویل داده شده است

نشانه های عفاف و حجاب به دستگاه ها تحویل داده شده است

انتهای پیام