نشاسته تاپیوکا در مقابل آرد: چه تفاوتی دارد – Healthyfoodforliving.com


منقضی شدن

پخت غذاهای سالم در عصر مدرن بسیار رایج شده است. با این حال، آشپزهای خانگی اغلب هنگام انتخاب آرد مناسب، آن را گیج کننده می دانند.

مواد تشکیل دهنده نشاسته تاپیوکا و آرد اکثراً مشابه هستند و توانایی های آنها تا حدودی مشابه است. تفاوت های واقعی آنها در جزئیات کوچکتری است که سرآشپزهای تازه کار معمولاً کشف می کنند.

برای ما نشاسته تاپیوکا در مقابل آرد تجزیه و تحلیل به شما یک تشریح جامع از هر دو محصول ارائه می دهد. تا پایان این مقاله می توانید آنها را بر اساس ویژگی ها و ویژگی هایشان بشناسید.

بنابراین، بیایید در آن غواصی کنیم و همه چیزهایی را که باید در مورد آن بدانیم، دریابیم تا بتوانید دفعه بعد که قصد شروع پخت را دارید، تصمیم آگاهانه بگیرید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: ۱۰ طعم برتر نوشیدنی بوبا

نشاسته تاپیوکا چیست؟

نشاسته تاپیوکا چیست؟

نشاسته تاپیوکا نسخه خشک شده ریشه یوکا است و بیشتر برای اهداف متعدد شناخته شده است. افرادی که ترجیح می دهند غذای سالم بخورند، از شر آن در غذای خود خلاص می شوند زیرا ۱۰۰ گرم از آن فقط ۳۶۰ کالری دارد.

علاوه بر این، این یک انتخاب ایده آل برای کسانی است که دارای شرایط پزشکی هستند، زیرا دارای چندین خواص درمانی و فواید سلامتی است.

تنها چیزی که تعیین کننده ترین نقش را در مورد نشاسته تاپیوکا ایفا می کند، این واقعیت است بدون گلوتن. وقتی صحبت از سایر عوامل تغذیه ای می شود، از نظر مواد معدنی، پروتئین یا اسیدهای چرب چیز زیادی برای ارائه ندارد. در آمریکای جنوبی، منطقه بومی آن، و کشورهای آسیایی از جمله تایلند، اندونزی و ویتنام بسیار محبوب است.

آرد چیست؟

آرد چیست؟

هر کسی که در مورد پخت و پز اطلاعات اولیه داشته باشد با آرد آشنا است. از غذاهای خوش طعم گرفته تا دسر، احتمال زیادی وجود دارد که این ماده در دستور غذا گنجانده شود.

عمدتاً از گندم، غلات، لوبیا یا ریشه تشکیل شده است. مردم در سراسر جهان، به ویژه در آمریکا و اروپا، آن را در وعده غذایی روزانه خود مهم می دانند.

کیفیت آرد وجود گلوتن در آن است. بسیاری از افراد تمایل به حساسیت به گلوتن دارند و جایگزین‌ها روز به روز محبوب‌تر می‌شوند به دلیل افزایش آگاهی از آنها.

با این حال، هنوز هم یک تنوع بسیار رایج تا کنون است، و آسیاب آرد یکی از مهم ترین بخش های کشاورزی در سطح جهان است.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: آیا اسموتی ها سالم هستند؟

تفاوت بین نشاسته تاپیوکا و آرد

یافتن تفاوت بین نشاسته تاپیوکا و آرد می تواند برای چشمان آموزش ندیده کار غیرممکن به نظر برسد. با این حال، در اینجا برخی از عوامل اصلی وجود دارد که این دو را از یکدیگر جدا می کند –

عناصر:

اولین چیزی که هنگام تمایز بین نشاسته تاپیوکا و آرد متوجه خواهید شد نحوه ساخت آنهاست. جزء اصلی نشاسته تاپیوکا ریشه کاساوا است.

خواص آن تقریباً برابر با سیب زمینی است زیرا یک سبزی ریشه دار با نشاسته است. به طور کلی به دلیل کالری زیادی که دارد به نان مناطق استوایی معروف است.

از سوی دیگر، آرد ساده گزینه تجاری سنتی تر است. گندم عنصر اصلی آن است و در دسترس بودن گسترده آن چیزی است که این تنوع را در میان اکثر مردم محبوب کرده است. کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و انگلیس که نان مصرف می کنند آن را یک ماده ضروری می دانند.

محتوای غذایی:

نشاسته تاپیوکا دارای تعداد زیادی کیفیت مختلف است که در نشاسته سنتی نخواهید یافت. برای شروع، بیماران دیابتی برایشان راحت تر است زیرا می توانند به کاهش سطح انسولین کمک کنند. افراد مبتلا به بیماری سلیاک نیز آن را ترجیح می دهند زیرا کیفیت بدون گلوتن آن را برای مصرف آنها کاملاً ایمن می کند.

آرد معمولی هیچ یک از ویژگی های موجود در نشاسته تاپیوکا را ندارد که این مورد را برای بسیاری از بیماران انتخابی عالی می کند. کالری بالایی دارد و مقدار زیادی چربی در آن وجود دارد.

بنابراین، خوردن مقادیر مناسب از آن می تواند به احیای بدن کمک کند. به همین دلیل آن را به یکی از مواد عالی برای خوردن در وعده های صبحانه تبدیل می کند.

موارد استفاده:

آرد معمولی معمولا در بین نانوایی ها یافت می شود. اقلامی مانند کیک، شیرینی و نان در درجه اول از آن تهیه می شود. آنها نقش مهمی در حصول اطمینان از اینکه این محصولات پخته دارای بافت خوبی هستند و طعم کامل و رضایت بخش دارند، ایفا می کنند. این برای بشقاب های شیرین و تند عالی است و آن را بسیار متنوع می کند.

در حالی که نشاسته تاپیوکا در تمام وعده های غذایی که به آرد معمولی نیاز دارند به راحتی کار می کند، از نظر نوشیدنی های مایع استثنایی است. یک نوشیدنی محبوب در میان هزاره ها چای حباب دار است.

نشاسته تاپیوکا اغلب استفاده می شود مروارید ایجاد کنید که وارد ساخت آن می شوند. وجود این جزء تضمین می کند که مروارید بافت مناسبی را به دست می آورد.

مایع غلیظ کننده:

نشاسته تاپیوکا اغلب یک انتخاب عالی برای غلیظ کردن اقلام مایع است. آشپزها از آن برای غلیظ کردن غذاهای مختلف مانند پودینگ و سوپ استفاده می کنند. تنها چیزی که آن را در این فرآیند متمایز می کند این است که شرایط آن دست نخورده باقی می ماند حتی اگر یخ زده باشد.

اگرچه آرد برای استفاده به عنوان غلیظ کننده مایع نیز مناسب است، اما خطرات زیادی در این شرایط وجود دارد. در میان آنها، بزرگترین خطر این است که می تواند باعث ایجاد توده هایی شود که می تواند تجربه غذا خوردن شما را خراب کند. علاوه بر این، شانس بیشتری برای تأثیرگذاری بر بافت و طعم غذا نیز دارد.

سوالات متداول (سؤالات متداول)

آیا آرد تاپیوکا می تواند جایگزین آرد معمولی برای استفاده روزمره شود؟

اگرچه آرد تاپیوکا برای انجام بسیاری از وظایف آرد معمولی مناسب است، اما یک جایگزین مغذی برای آرد نیست. در حالت ایده آل می توانید از آن برای تهیه سس یا سس استفاده کنید، اما برای محصولات پخته شده مانند کراکر و بیسکویت مناسب نیست.

چگونه بین نشاسته و آرد تفاوت قائل می شوید؟

دو عامل قابل توجه وجود دارد که نشاسته را از آرد جدا می کند. برخلاف آرد معمولی، نشاسته هیچ بو و مزه ای ندارد و جامد است در حالی که اولی پودری است.

آیا افزودن نشاسته تاپیوکا در حین پخت به هیچ وجه به من کمک می کند؟

استفاده از نشاسته تاپیوکا در حین پخت می تواند کل فرآیند را برای شما نسبتاً آسان تر کند. اگرچه بدون گلوتن است، اما در مورد چسباندن همه مواد به یکدیگر و ایجاد کرکی بیشتر غذا، عملکرد فوق العاده ای دارد.

نتیجه

نانواها و سرآشپزها معمولاً هنگام بحث در مورد برتری بین نشاسته تاپیوکا و آرد، خود را درگیر می کنند. تفاوت ها آنقدر کوچک و به سختی قابل تشخیص هستند که بسیاری از مردم فکر می کنند که یکسان هستند.

با این حال، اکنون که خواندن را کامل کردید نشاسته تاپیوکا در مقابل آرد راهنمای، شما به راحتی می توانید تعیین کنید که کدام یک برای شما بهترین است.

به عنوان حکم نهایی، می توان نتیجه گرفت که نشاسته تاپیوکا انتخابی ایده آل برای کسانی است که خواهان غذای سالم با تغذیه بیشتر برای خود هستند. از طرفی اگر به دنبال انرژی برای شروع روز خود هستید، آرد سنتی نیاز شما را به خوبی تامین می کند. در هر صورت، هر دو به طور قابل تحسینی به کیفیت خود عمل خواهند کرد.