نسلی از جودوی ایران با اقدامات نسنجیده نابود شد


اولین مربی آرش میرسماعیلی که نقش زیادی در مسابقات او داشت، از وضعیت جودوی ایران انتقاد می کند و دلیل اصلی نابودی جودوی ایران را سوء مدیریت و شخصیت آرش میرسماعیلی می داند.

یوسف مهری پور در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: درک اینکه رئیس فدراسیون جودو عامل مشکلات جودو است نیاز به تجربه ندارد. با بررسی عملکرد فدراسیون در سه سال و نیم گذشته به راحتی می توان به این موضوع پی برد. بدون شک اگر چشم به راه حل مشکلات هستیم و می خواهیم جودوی ایران آرام شود باید مشکل را اصلاح کرد و رئیس فدراسیون و عملکرد او را ارزیابی کرد و اگر نتایج نشان داد که مشکل شخص اوست باید. حتما ترک کن متأسفانه در این سال ها نسلی از جودوکاران ایران با رفتارهای نادرست و اظهارات نسنجیده جان خود را از دست داده اند.

آرش میرسماعیلی مربی لرستان در این دوره از مسابقات افزود: در شرایطی که جودوی ایران با مربیان شایسته و با تجربه ای مانند سردار درخشان که در فدراسیون جهانی جایگاهی دارد فاصله دارد، این سوال مطرح است که چرا جودوی ایران باید در چنین شرایطی قرار بگیرد. ? متاسفانه از پتانسیل بالای او و دیگر دلسوزان برای حل مشکل محرومیت جودو استفاده نشد.

وی ادامه داد: با وجود جلسه ای که ۳ سال پیش در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد تا آقای درخشان بتواند از رابطه خوب خود با فدراسیون جهانی برای حل مشکل تعلیق جودوی ایران استفاده کند، اما پس از این جلسه گفت که فدراسیون این موضوع را انجام داده است. تماس گرفته شد و اعلام شد که شما حق مذاکره با فدراسیون جهانی را ندارید. موضوعی که بر مشکلات جودو افزود و تاکنون همچنان در عدم تصمیم گیری درست در این زمینه گیر کرده ایم.

نسلی از جودوی ایران با اقدامات نسنجیده نابود شد

استاد مهری پور در کنار آرش میراسماعیلی (دوم از راست)

در پاسخ به راهکار جودو، راه حل شرایط فعلی چیست؟ وی با اشاره به بهره برداری از فرصت اظهار نظر درباره رشد جودوی ایران، تاکید کرد: این هدف در سه سال و نیم گذشته به فراموشی سپرده شده است. وی ادامه داد: متأسفانه در این سال ها کاری کردند که جودوی ایران را نابود کردند و جودوی ایران تا سال ها نمی تواند کمرش را صاف کند.

و این مربی جودو افزود: بعد از این همه جودو با ۱۴ جودو به مسابقات کشورهای اسلامی رفتند که حتی یک مدال هم نگرفتند. بهترین راه حل من بعد از سال ها تجربه جودو تغییر همه چیز از جمله مدیریت به جودو است. شک نکنید با این اتفاق بسیاری از مشکلات حل می شود و جودوی ایران که زمانی استاد آسیا بود و در دنیا حرفی برای گفتن داشت، دوباره به مسیر رشد بازخواهد گشت. در حال حاضر بسیاری از مربیان، ورزشکاران و پیشکسوتان جودو ایران خانه نشین شده اند و به امید روزی که جودوی ایران به روزهای گذشته خود بازگردد.

مهری پور با بیان اینکه رئیس فدراسیون جهانی جودو به دلیل اظهارات تند و غیرعادی رئیس فدراسیون جودو نهایت سخت گیری را با جودوی ایران انجام داد، خاطرنشان کرد: مصاحبه های تند خارج از حدود اختیارات مدیر ورزشی و بی توجهی به الزامات. – موضوع تعلیق جودو را به موضوعی پیچیده و غیر قابل حل تبدیل کرد. امیدوارم مسئولان ورزش به این موضوع توجه کنند و تصمیمات لازم را بگیرند که به نفع جودوی ایران باشد.

وی با بیان اینکه میرسماعیلی را سال ها تمرین داد تا روی سکو برود، گفت: این را باید بگویم که خیلی به او مدیونم اما نه تنها به این موضوع توجه نکرد، بلکه در مصاحبه ای هم گفتم. . از آنجایی که تصمیمات او جودو را خراب کرد، او به طور غیرقانونی دستورات مربیگری و قضاوت من را باطل کرد. متأسفانه مانع از تمرین من در باشگاه شدند. این کارها غیرقانونی بود اما من سکوت کردم تا بین استاد و شاگرد درگیری پیش نیاید.

انتهای پیام