ند پرایس: آمریکا در تلاش‌های خود برای بازگشت به برجام «صادق و استوار» است.سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که واشنگتن در تلاش‌های خود برای بازگشت به توافق هسته‌ای “صادق و پایدار” است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ند پرایس روز پنجشنبه درباره دیدار بلینکن و بورل گفت: آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو با جوزپ بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا دیدار کرد. انجمن کشورهای جنوب شرقی آسیا در پنوم پن، کامبوج. وزیر امور خارجه و نماینده عالی اتحادیه اروپا در مورد تعهد مشترک ما برای حمایت از اوکراین و پاسخگویی روسیه به خاطر جنگ ناموجهش که بر بازارهای انرژی و امنیت غذایی تأثیر گذاشته است، بحث کردند.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه، نماینده عالی اتحادیه اروپا، تلاش های خود برای بازگشت متقابل به تعهد به برنامه جامع اقدام مشترک را ارزشمند دانست و اشاره کرد که ایالات متحده در تلاش های خود برای تحقق این هدف صادق و استوار است. . آنها همچنین در مورد اهمیت صلح و ثبات در تنگه تایوان برای منطقه هند و اقیانوس آرام و جهان گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا ساعاتی پیش از دیدار با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات وین در صفحه توئیتر خود اعلام کرد و نوشت: من با جوزپ بورل در کامبوج ملاقات کردم و در آنجا با هم گفت و گو کردیم. تعهد ما به مرکزیت اتحادیه کشورهای جنوب شرقی و بر آن تأکید شده است.

وی بلینکن: همچنین درباره برنامه هسته ای ایران و گسترش صلح و امنیت در منطقه هند و اقیانوس آرام صحبت کردیم.

دیدار و گفتگوی بلینکن با بورل درباره برنامه هسته ای ایران همزمان با از سرگیری مذاکرات در وین درباره بسته پیشنهادی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای احیای برجام انجام شد.

در حال حاضر هیئت های دیپلماتیک کشورهای عضو کنوانسیون، ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای نشست های برجام در وین هستند.

انتهای پیام