نتایج نباید شما را فریب دهد!


نتایج تیم ها در دیدارهای تدارکاتی با عملکردشان در دیدارهای رسمی یکسان نیست، اما کم نیستند کسانی که با همین نتایج فشار را روی بازیکن و مربی تیم افزایش می دهند!

به گزارش اسنا، نگاهی به نتایج و دیدارهای تیم ها در دیدارهای تدارکاتی ثابت می کند که نمی توان نتایج این دیدارها را نادیده گرفت. به طور کلی گفته می شود که این بازی ها برای نتیجه گیری انجام نمی شوند، بلکه هدف تطبیق با تغییرات جدید است.

اما در این بین برخی معتقدند که این نتایج گاه چشم انداز تیم ها را در شروع رقابت ها و شاید در پایان فصل نشان می دهد. به عنوان مثال، ژاوی هرناندز سرمربی بارسلونا که تیمش سال گذشته را با شکست رئال مادرید در یک بازی دوستانه در ال کلاسیکو تابستانی تابستان امسال بدون قهرمانی به پایان رساند، گفت: در بارسلونا بازی دوستانه بی معنی است، ما همیشه می خواهیم برنده شویم. مخصوصا مقابل رئال مادرید. ما برای پیروزی به زمین آمدیم و انجام دادیم.

اما پس از این باخت، رئالی ها به این نتیجه توجهی نکردند و شکست در ال کلاسیکو دوستانه را کم اهمیت دانستند. کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال مادرید گفت: هدف من در این دیدار بیش از هر چیز دیگری این بود که به بازیکنان جدید فرصتی بدهم تا با سبک بازی تیم سازگار شوند.

دوگانگی عجیب بین دیدارهای مقدماتی و رسمی

وقتی به نتایج دو تیم منچسترسیتی و لیورپول قبل از سوپرجام انگلیس نگاه می کنیم، دوگانگی عجیبی را می بینیم. شهروندان در دیدارهای تدارکاتی بایرن مونیخ و کلاب آمریکا را شکست دادند، اما لیورپول شکست سنگینی را مقابل منچستریونایتد متحمل شد تا اینکه با پیروزی مقابل لایپزیگ و شکست دیگری مقابل سالزبورگ اتریش به پایان رسید.

در حالی که تصور می شد لیورپول یک جام دیگر را به رقیب سرسخت خود خواهد داد، شاگردان یورگن کلوپ به موقع وارد مرحله مسابقه شدند و با نتیجه ۳-۱ شاگردان گواردیولا را شکست دادند و یک جام معتبر را به دست آوردند.

یورگن کلوپ که به دلیل نتایج اخیر تیمش در دیدارهای تدارکاتی مورد انتقاد قرار گرفته است، پس از پایان بازی، جملات جالبی بیان کرد: ما در دنیایی زندگی می کنیم که همه از ابتدا قضاوت می شوند و این به هیچکس کمک نمی کند، اما این اتفاق این مسابقه نه تنها در لیورپول سیتی برگزار شد، بلکه تقریباً همه تیم ها هنوز در سطح ۱۰۰% آمادگی جسمانی خود هستند.

نتایج نباید شما را فریب دهد!

به این ترتیب، این موضوع در سال های گذشته صادق بوده است. رئال مادرید در تور تابستانی خود در سال ۲۰۱۹ با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب اتلتیکو مادرید شد، شکست سنگینی برای یک بازی دوستانه، اما در شروع فصل، شاگردان زیدان نمایش متفاوتی را به نمایش گذاشتند. در پایان فصل، رئال قهرمان لالیگا شد و اتلتیکو در رده سوم جدول قرار گرفت.

* همه در معرض پیگرد قانونی قرار دارند

استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتورسازی، فولاد و سایر تیم های لیگ برتر انگلیس در دیدارهای تدارکاتی خود به مصاف تیم های مختلفی از ایران و کشورهای منطقه رفتند که برخی از آنها به شکست های بزرگ و برخی غیرمنتظره دست یافتند.

وقتی به گروه های هواداران نگاه می کنید، نظرات تند علیه عملکرد مربیان را می بینید. هوادارانی که با شکست در این دیدارهای تدارکاتی و یا با برد، حکم نهایی بی لیاقتی مربی را صادر می کنند، موفقیت تیمشان در فصل آینده را قطعی می دانند. نگاه به واقعیت دنیای فوتبال با این موضوع متفاوت است.

نکته مهم این بازی ها برگزاری مسابقات با ظاهری متفاوت از بازی های رسمی بود. برخی از بازی ها در سه وقت ۳۰ دقیقه ای، دو وقت ۴۰ دقیقه ای و حتی با دو گروه مختلف در نیمه اول و دوم و بدون کارت قرمز برگزار شد که نتایج واقعی مسابقات را تحت تأثیر قرار داد.

اگرچه واقعیت فوتبال می گوید هیچ کس نباید به نتایج مسابقات تدارکاتی توجه کند، اما هیچ کس از نگاه تند برخی رزمندگان و هواداران در امان نیست و شاید اشتباه نباشد که بگوییم نباید سخت گرفت. زمان. شکست در بازی های دوستانه، زیرا با اولین شکست در بازی های رسمی، فشار انتقادات بیشتر می شود. مشکل اینجاست که یورگن کلوپ با موفقیت ها و قهرمانی های زیاد در لیورپول از این انتقادات در امان نماند و پس از قهرمانی در جام خیریه انگلیس به این موضوع اشاره کرد.

نتایج نباید شما را فریب دهد!

* از پیش تعیین شده چیست؟

داشتن تمرینات بدون آسیب، سازگاری با بازیکنان جدید و داشتن سطح آمادگی بالا به معنای موفقیت پیش فصل است.

وقتی سبک بازی و طرح بازی کاملاً جدید است، مسابقات دوستانه تابستانی برای عادت کردن به این سبک بسیار مهم است. این برخوردها کمی آزمون و خطا هستند، اما در زمان مهمی رخ می دهند.

متغیرهای دیگری نیز در این زمینه وجود دارد. در مسابقات رقابتی در طول فصل، تحلیلگران روزها وقت می‌گذارند تا گزارش‌های دقیقی از حریف تیم‌هایشان تهیه کنند، اما این در مورد بازی‌های تدارکاتی صدق نمی‌کند، بلکه کل تیم روی ایده‌ها و عملکرد مربی وقت می‌گذارند.

ممکن است در این مرحله از آمادگی بازیکنان خسته را در مناطق مختلف ببینید. حتی اگر در مقابل تیمی از لیگ دیگری بازی می‌کنید، توپ‌ها ممکن است آن‌هایی نباشند که به آنها عادت کرده‌اید.

در نهایت، پس از گذراندن خلاصه‌های پیش فصل و مربیان، فصل و کار واقعی آغاز می‌شود و حتی در این مرحله، بسیاری معتقدند باید چند هفته به مربیان فرصت داده شود تا فکرشان را جمع کنند.

انتهای پیام