نباید فقط با چند بازی قهرمان لیگ هندبال مشخص شودسرمربی تیم هندبال شهید شاملی کازرون گفت: چون در لیگ هندبال برخورد و احتمال آسیب دیدگی بازیکنان زیاد است نمی توان با چند بازی آخر قهرمان را مشخص کرد و باید در طول مسابقات قهرمان مشخص شود.

محمدرضا رجبی در گفت و گو با ایسنا، در مورد عملکرد تیمش در لیگ برتر هندبال اظهار کرد: در دور گروهی عملکرد خوبی داشتیم و تنها یک شکست مقابل سپاهان داشتیم. در مجموع بازیکنانم عملکرد خوبی در مرحله رفت و برگشت داشتند. برای پلی آف خداراشکر تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و آماده هستیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. ذوب آهن حریف ما در پلی آف است. این تیم از تیم‌های ریشه داری است و از بازیکنان خوبی بهره می‌برد. دو بار در طول لیگ مقابل آنها بازی کردیم و هر دوبار موفق شدیم آنها را شکست دهیم. فردا هم سعی می‌کنیم بازی خوبی را ارائه کنیم و نتیجه لازم را در خانه حریف بگیریم. دور برگشت این مرحله در کازرون انجام خواهد شد.

سرمربی تیم هندبال در ادامه گفت: برای مرحله پلی آف امتیازهای دور رفت و برگشت حذف می شود و تیم‌ها بدون امتیاز به پلی آف می‌آیند. هر تیمی که نتیجه بهتری بگیرد قهرمان خواهد شد. سال گذشته مسابقات دوره‌ای برگزار شد. اینکه هر تیم با امتیازهای دور گروهی به مرحله دوم راه یافت خیلی خوب بود اما امسال این طور نیست. در حال حاضر ما و سپاهان ۳۴ امتیازی هستیم اما تیم‌های بعدی ۲۵ و ۲۰ امتیازی هستند. اختلاف ما و تیم چهارم خیلی زیاد است. البته با توجه به صورت جلسه مسابقات قرار شده که امتیاز تیم‌ها در مرحله پلی آف صفر شود و باید به این تصمیم عمل شود. در این مرحله تیم‌ها به صورت رفت و برگشت مقابل هم بازی می کنند و نتیجه این دو مسابقه فینالیست‌ها را تعیین می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا لیگ با پلی‌آف مطلوب‌تر است یا دوره‌ای؟ گفت: خب لیگ رفت و برگشت بهتر است، سال گذشته هم به خاطر اینکه مسابقات به صورت متمرکز بود تیم‌ها بعد از مرحله گروهی به دور دوم رسیدند. سال‌های قبل مسابقات رفت و برگشت بود و تیم‌ها با امتیاز کل مسابقات رده‌بندی می شدند. به نظر می رسد با این نحوه برگزاری نتیجه زحمات تیم‌ها نادیده گرفته می شود یعنی امتیاز تیمی که در کل مسابقات بیشترین امتیازها را گرفته، با قدرت بازی کرده و تعداد زیادی از بازیکنانش را به خاطر آسیب از دست داده نادیده گرفته می‌شود.

سرمربی تیم هندبال شهید شاملی کازرون در ادامه افزود: البته از اول این مدلی تصمیم گرفته شده و ما هم باید تابع تصمیمات باشیم. ولی در کل در لیگ هندبال چون برخورد و احتمال آسیب دیدگی بازیکنان زیاد است نمی توان با چند بازی آخر قهرمان را مشخص کرد و باید در طول مسابقات مشخص شود. احتمال دارد تیمی در مقطعی بازیکنانش را به دلیل آسیب نداشته باشد و این نحوه برگزاری به ضرر این تیم خواهد بود. ولی در مسابقات دوره‌ای تیم ها دوبار با هم بازی می کنند و هر تیمی که قوی تر باشد پیروز خواهد بود.

رجبی در خصوص پیش بینی‌اش از نتیجه مرحله پلی آف گفت: در حال حاضر هر چهار تیم احتمال قهرمانی دارند. تیم چهارم هم با ۱۴ امتیاز کمتر یعنی ۸ بازی از دست داده می تواند قهرمان شود. این هم نوعی از برگزاری است. البته در لیگ والیبال هم این اتفاق می افتد، تیم قهرمان به تیم پایین جدول باخت و به فینال نرسید. البته در والیبال به دلیل اینکه بازیکنان برخوردی با هم ندارند شرایط کمی با هندبال فرق دارد.

وی در پایان گفت: خداراشکر لیگ خوبی بود. بازی ها در مرحله گروهی خیلی نزدیک به هم بود و هیچ تیمی نبود که خیلی راحت بازی کند. تیم های پایین جدول هم بازی خوبی با تیم‌های بالای جدول داشتند و هندبال خوبی را ارائه دادند. این‌ها همه از قشنگی های لیگ است و باعث پیشرفت هندبال می شود. بازیکنان ملی هم از دل همین لیگ در می آیند و آماده تر به مسابقات می روند و در تیم ملی هم بازی بهتری ارائه می‌دهند.

انتهای پیام