نان تست با بیکن ، تخم مرغ و آووکادو


دستور از جردن هارت ihartnutrition.com | استایل و عکاسی زیتون و انبه

این دستور نان تست آووکادو ، پر از پروتئین ، چربی های سالم ، کربوهیدرات های سرشار از انرژی و سبزیجات غنی ، برای صبحانه سریع یا دفعات بعدی برای دیدن مهمانان بسیار مناسب است. این قطعه کوچک از آسمان که توسط جردن هارت در ihartnutrition.com ایجاد شده است ، به شما انگیزه می دهد تا روز خود را شروع کرده و بلند شوید.

1 تکه نان سبوس دار جوانه زده یا مخمر دلخواه
½ آووکادو ، شکسته
1 تخم مرغ آب پز نرم
2-3 برش بیکن بوقلمون

1 برای پختن پیاز قرمز ترشی ، پیازهای خرد شده را به شیشه اضافه کنید و سرکه ، آب داغ ، شکر نارگیل و ½ قاشق چایخوری نمک دریا را در آن بریزید. پیاز را با چنگال بارگذاری کنید تا با مخلوط پوشانده شود. عقب انداختن. نکته: پیاز قرمز ترشی را بهتر است حداقل 30 دقیقه ترشی کنید ، بنابراین یک شب قبل آن را بپزید و یک شب در یخچال نگهداری کنید.

2 تخم مرغ ها را در یک قابلمه آب بریزید و آب را به جوش بیاورید. پس از جوشاندن ، حرارت را خاموش کنید ، اما تابه را روی ماده به مدت 6 دقیقه نگه دارید. وقتی زمان تمام شد ، بلافاصله آب را تخلیه کرده و تخم مرغ ها را در حمام یخ (یک کاسه کوچک آب سرد پر از تکه های یخ) قرار دهید. اجازه دهید تخم مرغ ها به مدت 5 دقیقه خنک شوند ، سپس آنها را جدا کرده و پوست بگیرید. نکته: اگر تخم مرغ های نرم را ترجیح می دهید ، به جای آن 5 دقیقه بپزید.

3 در همین حین ، چند برش بیکن بوقلمون را روی حرارت متوسط ​​سرخ کنید تا از هر دو طرف سرخ یا ترد شود.

4 نیمی از آووکادو را در یک کاسه بریزید و با چنگال خرد کنید.

5 نان را تست کرده و روی آن آووکادو بپاشید. کمی نمک دریا بپاشید. بقیه مواد را به ترتیب زیر مرتب کنید: پیاز ترشی ، بیکن بوقلمون ، تخم مرغ نرم (نصف).

6 برای طعم دادن ، روگولا ، تکه های چیلی و نمک و فلفل را روی آن بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید