میرعماد: کشتی آزاد در ۸ ماه انتخاب شد نه دو ساعتمربی تیم ملی کشتی فرنگی تایید کرد: چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی از ابتدا تا انتها بر اساس عدالت انجام شد و هیچ کشتی گیری به این روند اعتراض نکرد.

مصطفی میرعمادیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اصرار اعزامی ها به مسابقات کشورهای اسلامی و قهرمانی جهان در پایان چرخه انتخاب تیم ملی کشتی آزاد گفت: چرخه انتخاب تیم ملی از مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان. شروع این بود که مسابقات قهرمانی کشور عادلانه و هدفمند برگزار شد، بهترین کشتی گیران ایران انتخاب و ترکیب تیم ملی مشخص شد. چرخه انتخاب به گونه ای طراحی شده است که افراد در هر مرحله بر اساس عملکرد آنها اضافه یا کم می شوند و این نشان دهنده اجرای صحیح چرخه انتخاب است.

مربی تیم ملی کشتی آزاد افزود: نفرات اعزامی به مسابقات کشورهای اسلامی نیز از طریق چرخه انتخابی به تیم ملی راه یافتند و همگی در مدت ۸ ماه از چرخه در مسابقات شرکت کردند.

وی با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه انتخاب تیم ملی باید تنها دو ساعت طول بکشد، گفت: متأسفانه برخی اعلام کردند که انتخاب تیم در مدت دو ساعت انجام شده است در حالی که انتخاب ملی پوشان اصلا اینطور نبوده است. تیم ۸ ماه طول کشید، با قهرمانی کشور شروع شد، سپس به انتخاب جام تختی، جام تختی، جام ملت های آسیا و جام تختی، چرخه انتخابی ادامه داد. انتخابی مرحله نهایی در داخل و خارج از کشور آخرین مرحله برای شناخت ترکیب تیم ملی بود.

میرعماد با اشاره به حضور کشتی گیران مطرحی چون حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زری در انتخابی تیم ملی گفت: در کشوری مانند آمریکا کشتی گیران نخبه در مرحله آخر وارد انتخابی تیم ملی می شوند. پس انصاف نیست، همه اهالی کشتی از ابتدا وارد چرخه انتخاب کشتی شدند که آن هم بر اساس عدالت انجام شد.

مربی تیم ملی کشتی آزاد عنوان کرد: مسابقات انتخابی تیم ملی بسیار خوب و در سطح بالایی برگزار شد و در آن شرکت کردند. این بچه ها با ۵۰ یا ۶۰ درصد آمادگی در این مسابقات حاضر شدند و به مقام قهرمانی دست یافتند. البته طبیعی بود چون یک کشتی گیر نمی توانست در طول سال برای همه مسابقات ۱۰۰ درصد آماده شود.

و در خصوص اعزام کشتی گیران اوزان ۵۷ و ۷۹ کیلوگرم به مسابقات قهرمانی تونس گفت: کادر فنی در این دو وزن به این نتیجه رسیدند که کشتی گیران نیاز به یک آزمون جدی در رشته خارجی دارند و بر این اساس علاوه بر روی صورت. در تقابل رودررو در مسابقات قهرمانی تونس، عملکرد آنها در برابر رقبای خارجی به دقت مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت بهترین بازیکنان این دو وزن تصمیم به حضور در تیم ملی گرفتند. سوادکوهی یکی از افراد خوب کشتی ایران است که می تواند کمک زیادی به ما کند.

میرعماد درباره عملکرد سرلک و شکست مقابل حریف آمریکایی در فینال گفت: سرلک به دلیل حضور در دور قبلی مسابقات جهانی و کسب مدال نقره یکی از کشتی گیران خوب و با تجربه ایران شد. او حتی می توانست در دیدار فینال مقابل گیلمان پیروز شود اما همان اشتباه را تکرار کرد و کشتی خود را دیر شروع کرد و شکست خورد. البته از زمان شکست مقابل جوان در جام تختی تحت فشار روحی و روانی قرار گرفت و زمانی که موفق به شکست جوان شد احساس رهایی کرد و ماموریت خود را تمام شده دانست. او قطعا در مسابقات جهانی صربستان کمتر اشتباه خواهد کرد و شک ندارم که یکی از مدال آوران ما در این مسابقات خواهد بود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در ادامه صحبت های خود با ایسنا درباره انتقادات رضا اطری از مربیان سابق تیم ملی با وجود اینکه فرصت های زیادی برای حضور در مسابقات جهانی و … مشکلات کاهش وزن به او داده بودند، ادامه داد. او در چند سال گذشته به حق خود نرسیده است و این بار برای کسب بهترین امتیاز به دادگاه می رود.

میرعمادیان در پاسخ به اینکه کادر فنی تیم ملی با وجود ناکامی های فراوان در میادین بین المللی به آتاری فرصت حضور در مسابقات جهانی را داده است، خاطرنشان کرد: در بین نفرات این وزن، آتاری همه با تجربه ترند. او به بلوغ رسیده است و باید از این فرصت برای کسب زیباترین مدال جهان استفاده کند.

وی در خصوص شرایط یزدانی، قاسمبور و زری گفت: خوشبختانه شرایط خوبی دارند و در فرصت باقی مانده خود را برای حضور در مسابقات جهانی آماده می کنند تا انشاالله حماسه قهرمانی جهان در نروژ رقم بخورد. بار دیگر با تلاش همه اعضای تیم و کادر فنی.” زارع از ناحیه پا آسیب جزئی دارد اما جای نگرانی نیست.

انتهای پیام