مومی مقدم: من نگران نشستن بچه های والیبال هستممومنی مقدم نگران است که بازیکنان جوان در تیم های باشگاهی خود روی نیمکت بنشینند و فرصت شش ماهه تمرین و بازی برای قهرمانی جهان را از دست بدهند.

رضا مومنی مقدم درباره مسابقات قهرمانی تیم ملی جوانان در آسیا و برنامه این تیم برای حضور در مسابقات جهانی به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: الحمدلله با قدرت قهرمان شدیم. این نشان می دهد که تیم خوب و آینده دار داریم و بازیکنان از کیفیت بالایی برخوردار هستند. نقطه عطف کار ما زمانی بود که بازیکنان بعد از پنج ماه نتیجه کار خود را دیدند و با قدرت و توان قهرمان شدیم.

و درباره برنامه تیم جوانان با شروع لیگ برتر انگلیس گفت: مسابقات جهانی سال آینده برگزار می شود و این بازیکنان باید در لیگ بازی کنند و روی نیمکت ننشینند. دوست داشتم همه آنجا باشند و به عنوان تیم در لیگ بازی کنند، اما این اتفاق نیفتاد. آنها در سالن های بدنسازی خود محبوس هستند و ممکن است خوب تمرین نکنند که دغدغه اصلی من است.

مربی تیم ملی جوانان با اشاره به تیم های شرکت کننده در مسابقات جهانی گفت: تیم هایی مانند ایتالیا، لهستان، بلغارستان، برزیل و روسیه که قهرمان جهان شده اند، در حال فعالیت هستند؛ تیم هایی مانند ایتالیا، لهستان، بلغارستان، برزیل و روسیه که در مسابقات قهرمانی جهان دست به کار شده اند. ایتالیا همه بازیکنان خود را در یک اردو جمع کرد و قطعا در جام جهانی تیمی متفاوت خواهد بود. تیم ملی برزیل در مسابقات جهانی بزرگسالان نیز از بازیکن جوان ۲۰ ساله خود استفاده کرد که سال آینده به مصاف بازیکنان جوان کشورمان می رود. می ترسم بیش از ۸۰ یا ۹۰ درصد به بازیکنان ما در لیگ نرسند که ما را ۶ ماه به عقب می برد و کارمان را سخت می کند.

وی افزود: امیدوارم مربیان باشگاه به فکر تمرین خوب این بازیکنان باشند و در شرایط آمادگی ذهنی، فنی و تاکتیکی قرار بگیرند که در مسابقات جهانی سال آینده از آنها در بهترین فرم بدنی استفاده کنیم. که کار ما آسان تر خواهد شد.” مطمئناً کار بسیار سختی داریم. امیدوارم با شروع تمرینات و برنامه ای که به فدراسیون ارائه می کنم اردوهای خوبی داشته باشیم.

مؤمن مقدم در پاسخ به این سوال که چرا حضور تیم جوانان در لیگ اجرایی نشد، گفت: این طرح به آقای داورنسی داده شد اما قرارداد بازیکنان با تیم های باشگاه مانع بزرگی بود. پیشنهاد من این بود که ملی پوشان به صورت تیمی در لیگ شرکت کنند و یک سال به قرارداد باشگاهی خود اضافه کنند. آنها ۶ ماه در لیگ برتر قرآنی با بهترین های ایران مسابقه دادند و این خیلی خوب بود اما باشگاه ها اجازه ندادند. تنظیم اتحادیه ضروری بود که به دلیل کمبود وقت انجام نشد.

انتهای پیام