موج بیماری های ویروسی در آمریکا و افزایش بستری شدن در بیمارستان در نیویورکبا کاهش دما و سردتر شدن هوا در این روزها، نیویورکی‌ها با اتکا به استفاده از ماسک‌ها و سایر موارد بهداشتی در معرض خطر ابتلا به گونه‌های جدید بیماری‌های قدیمی و ویروسی مانند آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) هستند. اقداماتی برای مهار پیامدهای شدید شیوع و در عین حال تأکید بر این عفونت.

به گزارش ایسنا، همزمان با سردتر شدن هوا و افزایش سایر عفونت‌های ویروسی تنفسی، ترکیبی از سویه‌ها و زیرسویه‌های مختلف کووید-۱۹ بار دیگر به شکل هشداردهنده‌ای در شهر نیویورک در حال گسترش است.

به گزارش نیویورک تایمز، سویه Amicron معروف به BA.5 که بیشترین موارد را در فصل تابستان ایجاد می کند، جایگزین شده است. سوپ ویروسمخلوطی از زیرسویه های مختلف آمیکرون شامل BQ.1 و BQ.1.1 گزارش شده است و در مقایسه با سویه های قبلی قدرت عفونی بیشتری دارد و در فرار از سیستم ایمنی بدن موفق تر است.

با توجه به اینکه اکثر آزمایشات کرونا در حال حاضر در خانه انجام می شود، ترسیم تصویر دقیقی از گردش فعلی ویروس دشوار است. به همین دلیل اگرچه دو ماه است که آمار رسمی مبتلایان به کرونا در این شهرستان ثابت مانده و روزانه حدود ۲۰۰۰ مورد گزارش می‌شود، اما تعداد موارد بستری مجدد در بیمارستان رو به افزایش است.

بر اساس داده‌های ایالتی، در ۲۴ اکتبر (چهار روز قبل)، حدود ۱۱۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های شهر نیویورک بستری شدند، در حالی که این آمار در اواسط سپتامبر ۷۵۰ بود.

از سوی دیگر، افزایش بستری شدن در بیمارستان به دلیل کرونا همزمان با فرا رسیدن زودهنگام فصل آنفولانزا و افزایش سراسری ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) است که می‌تواند باعث مشکلات تنفسی در کودکان خردسال و بزرگسالان شود.

حاصل این وضعیت صورت الف است “تهدید سه گانه” این در حال حاضر تعداد مراجعات به اورژانس را افزایش می دهد و این نگرانی را ایجاد می کند که ممکن است بیمارستان ها دوباره در زمستان امسال تحت فشار قرار گیرند.

پزشکان می گویند: اگرچه اپیدمی کرونا با محدود کردن شیوع ویروس های رایج، الگوهای ایمنی را به دلیل استفاده از ماسک و اقدامات قرنطینه ای تغییر داد، اما اکنون که این اقدامات احتیاطی حذف شده است، ویروس های آشنای قدیمی دوباره در سطوح بالایی در حال انتشار هستند و این امر حتی زمانی که فصل شیوع دو بیماری ویروسی آنفولانزا و RSV زودتر از حد انتظار فرا رسیده است.

هشدار در مورد همه گیری دو یا سه گانه در زمستان آینده

به گزارش ایندیپندنت، پزشکان و کارشناسان بهداشت ایالات متحده هشدار می دهند که اگر موج بعدی کووید-۱۹ همزمان با افزایش موارد آنفولانزا و سایر عفونت های ویروسی باشد، ایالات متحده ممکن است با یک “همه گیری مضاعف” یا حتی یک “همه گیری سه گانه” روبرو شود. زمستان بعدی. بودن

همچنین، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) هفته گذشته اعلام کرد که موارد ابتلا به ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) که به ویژه برای کودکان خطرناک است، از ماه اوت در سراسر ایالات متحده به سرعت در حال افزایش است.

در عین حال، کنار گذاشتن گسترده اقدامات احتیاطی کووید-۱۹، مانند پوشیدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی، ممکن است منجر به افزایش موارد آنفولانزای موجود در دو زمستان گذشته در فصل آینده شود.

با این حال، یک بررسی جدید نشان می دهد که حمایت از اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و واکسن های تقویت کننده از آن زمان کاهش یافته است و سویه ها و گونه های فرعی جدید در حال گسترش هستند.

توماس دوسینسکی، اپیدمیولوژیست هفته گذشته در مصاحبه ای گفت: «ما انتظار داریم که فصل آنفولانزای آتی باشد که تنها در ایالات متحده بین ۴۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ نفر را بکشد.

دکتر دیگو هیگانو، پاتولوژیست از بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود در تنسی، می گوید: در حال حاضر تعداد مساوی از عفونت های کرونا، آنفولانزا و RSV داریم. این وضعیت واقعا نگران کننده است زیرا هنوز برای شیوع آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی زود است و بنابراین زمستان سختی در راه است.

اما در این مورد، سوال مهم این است که آیا عفونت با هر یک از این بیماری‌های مختلف، مقاومت افراد را در برابر بیماری‌های دیگر ضعیف می‌کند یا اینکه با قرار دادن سیستم ایمنی بدن در حالت آماده‌باش، واقعاً از ابتلا به ویروس‌های دیگر جلوگیری می‌کند؟

به گفته پزشکان، اگرچه احتمال ابتلا به آنفولانزا و کرونا به طور همزمان وجود دارد که در اصطلاح عامیانه به آن فلورونا می گویند، اما میزان این احتمال و شدت و ایمنی یا ضعف احتمالی که ممکن است در بدن ایجاد کند، وجود دارد. افراد مختلف هنوز شناخته نشده است.

انتهای پیام