مواجهه با خشکسالی و تولید انرژی پاک همزمانایسنا/ خراسان رضوی کالیفرنیا میلیون‌ها دلار برای ساخت پنل‌های خورشیدی بر روی قنات‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند، به این امید که بتواند با خشکسالی مداوم مبارزه کند و در عین حال انرژی‌های تجدیدپذیر تولید کند.

به گفته Vifrom، پروژه کالیفرنیا به نام Nexus می تواند تا ۶۳ میلیارد گالن آب صرفه جویی کند و ۱۳ گیگاوات ظرفیت برق تولید کند.

دپارتمان منابع آب کالیفرنیا (DWR) میلیون‌ها دلار در پنل‌های خورشیدی نه تنها برای تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر برای ایالت، بلکه برای بهبود تلاش‌های صرفه‌جویی آب نیز سرمایه‌گذاری می‌کند.

در مطالعه‌ای در سال ۲۰۲۱، محققان دریافتند که پوشاندن هر ۴۰۰۰ مایل از کانال‌های کالیفرنیا با پنل‌های خورشیدی باعث صرفه‌جویی سالانه بیش از ۶۵ میلیارد گالن آب با کاهش تبخیر می‌شود که برای آبیاری ۵۰۰۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی یا تامین نیازهای آب مسکونی بیش از ۲ میلیون کافی است. مردم. .

این رویکرد به کالیفرنیا کمک می کند تا به اهداف مدیریت منابع آب و زمین پایدار خود دست یابد.

به گزارش رویترز، این طرح بر اساس طرحی مشابه در حال اجرا در هند است.

ساخت سایبان های پانل خورشیدی کانال نه تنها از زمین های دیگر برای مزارع خورشیدی استفاده می کند، بلکه تبخیر را در آب های کوچک که منبع اصلی تامین آب هستند، کاهش می دهد.

علاوه بر این، پرده ها از رشد علف های هرز و جلبک های آبزی جلوگیری می کنند و به طور قابل توجهی در هزینه های تمیز کردن صرفه جویی می کنند.

انتهای پیام