مهلت جشنواره کتاب دانشجویی تمدید شدفراخوان بیستمین جشنواره سراسری کتاب برای سال تحصیلی تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ تمدید شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد، دانشجویان، نویسندگان و مترجمان فرصت دارند در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ملی کتاب دانشجویی ارسال کنند.

شرایط شرکت در جشنواره

بر اساس این فراخوان، دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و دانشجویان مقاطع ۲ و ۳ می توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و بر اساس شرایط زیر در شش گروه اصلی شامل مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی ارسال کنند. ارسال یک گروه دامپزشکی، هنر و معماری و دو بخش ویژه و بین المللی به دبیرخانه جشنواره.

بر این اساس، دوره تحصیل دانشجو با زمان انتشار و چاپ اثر، با درج مشخصات کلی کتاب برای اثر منتشر شده، اخذ رسید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدور کتاب از از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا تاریخ آن. پایان سال ۱۴۰۰ ثبت نام اینترنتی دو جلد کتاب ارسال شد. ارسال یک نسخه از متن زبان اصلی آثار ترجمه شده به دبیرخانه یکی از شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب دانشجویی است.

فارغ التحصیلانی که در مدت مذکور تا دو سال پس از فارغ التحصیلی کتاب خود را منتشر کرده اند نیز می توانند در جشنواره شرکت کنند.

کتاب های الکترونیکی ارسالی به دبیرخانه جشنواره نیز باید دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند.

لازم به ذکر است آثار دریافتی عودت داده نخواهد شد و به آثار برگزیده تالیف یا ترجمه بیش از یک نفر تنها یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

نحوه مشارکت ناشران

در این فراخوان، ناشران نیز می توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. در مراسم اختتامیه این جشنواره از ناشرینی که اهتمام جدی به نشر آثار دانشجویی داشته و مطابق با استانداردهای دبیرخانه بهترین شکل حضور در جشنواره را داشته اند، تجلیل می شود.

بخش جشنواره

این بخش به موضوعات «اقتصاد مقاومتی و تولید ملی»، «تاریخ شفاهی»، «ادبیات عامیانه» و «علوم انسانی اسلامی» اختصاص دارد.

بخش بین المللی جشنواره

این بخش برای دانشجویان خارجی است که درباره ایران کتاب نوشته اند. موضوع ایران شامل موضوعات فرعی مانند پرچم ایران، اندیشمندان ایرانی، معماری و هنر ایرانی و … است.

جشنواره سالانه کتاب دانشجویی همه ساله همزمان با هفته کتاب در جمهوری اسلامی ایران با هدف ایجاد نشاط علمی در فضای دانشگاهی کشور، شناسایی و حمایت از دانشجویان ثروتمند جدید و متفکر، معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه کار دانشجویی و تقویت روحیه پیگیری و تحقیق.

بر اساس این خبر، علاقه مندان پس از ثبت نام از طریق سامانه آنلاین به نشانی www.isba.ir موظفند دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران، خیابان انقلاب انقلاب ارسال کنند. . خیابان فخر رازی پلاک ۷۲ خیابان شهدای الدارک صندوق پستی ۱۳۴۵-۱۱۶۳ به موسسه انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال و برای اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۹۵۲۷۲۷ تماس حاصل فرمایید.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر