مقایسه دستمزد کی روش در ایران و ۳ تیم ملی دیگر


کارلوس کی روش برای نیمکت نشینی ایران در جام جهانی با ۵۰ هزار یورو دستمزد ماهانه موافقت کرد که نسبت به گذشته چندین برابر کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با وجود انتقادات برخی از هواداران فوتبال هدایت یاز ایرانی را برعهده گرفت و هدایت این تیم را در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برعهده خواهد گرفت.

کی روش برای نیمکت نشینی در تیم ملی برخلاف سه سال پیش از این فدراسیون دستمزد ناچیزی نسبت به دستمزدش در تیم ایران طلب کرد.

کی روش در حالی این دستمزد را طلب کرد که بیشتر به حضور در جام جهانی به عنوان مربی برای ایران علاقه داشت تا مسائل مالی. او در مصاحبه های اخیر خود اعلام کرده است که از پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی قدردانی نمی کند و اگر چیز جدیدی برای موفقیت در تیم ملی نداشت، این پیشنهاد را نمی پذیرفت. او همچنین در آخرین مصاحبه خود تایید کرد که «تیم ایران او را به جام جهانی می برد نه ایران».

همه بر این موضوع اتفاق نظر دارند که کی روش برای حضور در جام جهانی محدودیت های مالی را شکست و معمولا با چنین مبالغی کار نمی کند. به خصوص که آخرین حقوق دوره اول حضورش در ایران، در کلمبیا و مصر چندین برابر حقوق فعلی او بود.

به تازگی فدراسیون فوتبال بخشی از جزئیات قرارداد کی روش و چهار دستیار خارجی اش را منتشر کرده است. به گفته مهدی محمد نبی، حقوق ماهیانه کی روش ۵۰ هزار یورو و دستیارانش (در مجموع ۴ نفر) ۳۰ هزار یورو و مدت قرارداد دو ماه و نیم و در مجموع ۲۰۰ هزار یورو خواهد بود. .

در این گزارش نگاهی خواهیم داشت به دستمزد ماهیانه کی روش در پرتغال و ایران (دوره اول)، کلمبیا، مصر و ایران (دوره دوم) که حکایت از کاهش قابل توجه دستمزد این مربی دارد.

مقایسه دستمزد کی روش در ایران و 3 تیم ملی دیگر

انتهای پیام