معتادان مهم ترین چالش شیراز/ فهرست ساختمان های بلند ناایمناسنا / پیرس فرماندار شیراز مهم ترین معضل و چالش اجتماعی این شهر را معتادان متجاهر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ظرفیت کمپ های ترک اعتیاد دولتی و خصوصی در شیراز تکمیل شده و شاهد وفور معتادان متجاهر در این شهرستان هستیم. خیابان ها و موانع مراکز مختلف

لطف الله الشیبانی شامگاه یکشنبه ۲ مردادماه در جمع خبرنگاران از کاهش ۳۰ درصدی بودجه عمرانی شهرستان برای سال جاری خبر داد و گفت: اعتبارات عمرانی در شیراز علیرغم اینکه ۵۰ درصد جمعیت فارس را تشکیل می دهند. و ۷۰ درصد مشکلات استان است. متمرکز در این شهرستان از ۳۴۵ میلیارد تومان در سال گذشته به ۲۴۹ میلیارد کاهش یافته است.

شهردار شیراز افزود: این میزان اعتبار برای توزیع آب در یکی از روستاهای این شهر کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه دغدغه اولیه و اولیه شهر شیراز بحث اشتغال است، گفت: معضل بیکاری و نیاز به کار امروزه در همه خانواده ها وجود دارد و هنوز نمی توانیم به جوانی بگوییم که زحمت کشیده است. سال هایی که شغل مناسبی برای او داریم.

الشیبانی با تاکید بر اینکه حل مشکل اشتغال تنها از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی محقق می شود، گفت: امیدی به برداشتن گام های بلند با تعداد بودجه های دولت نیست، بنابراین باید به دنبال بزرگترین و بزرگترین پروژه ها در کشور باشیم. اجرا در سطح استانداری و شهرستان سطح با مشارکت بخش خصوصی

کار اساسی در حوزه زیرساخت های ارتباطی نمی بینیم

وی با اشاره به اینکه در بزرگراه ها، جاده های کمربندی و ابتدای راه آهن شیراز- بوشهر کارهای اساسی ساختمانی انجام نمی شود، گفت: با مقیاس های مقرون به صرفه، اندازه گیری های انجام شده نشان داد که بسیاری از نقاط داخل شهر شیراز به اندازه کافی نیست. ممتازترین نقطه استان

فرماندار شیراز گفت: در مرز ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ متری بچگوش روستاهایی از امکانات اولیه محروم و از کمبود زیرساخت ها رنج می برند.

الشیبانی تصریح کرد که جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی می تواند گامی در جهت حل مشکلات خدماتی، ایجاد فرصت های شغلی و توسعه زیرساخت ها باشد.

تلاش برای تامین زیرساخت ها برای نهضت مسکن ملی

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین بررسی های نهضت ملی مسکن، ثبت نام ۱۳۵ هزار واحد به پایان رسیده است، گفت: برای این تعداد واحد سایت جستجو شد و زمین مورد نیاز برای ۷۵ هزار واحد از این واحدها در شیراز: اخذ مجوزهای قانونی و تهیه طرح است.

استاندار شیراز افزود: در شهر جدید صدرا ۱۵ هزار واحد از این تعداد در حال اجراست که با حمایت صندوق ملی و رفع مشکلات این بخش، روند ساخت این پروژه ها تسریع می شود.

معتادان مهم ترین چالش شیراز هستند

الشیبانی مهمترین چالش و معضل اجتماعی شهر شیراز را معتادان متجاهر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر جذب تمامی کمپ های دولتی و خصوصی تکمیل شده است و شاهد انبوه معتادان متجاهر هستیم. در خیابان ها و مراکز مختلف.

وی گفت: بر اساس بخشنامه وزیر کشور تا پایان شهریور ماه آینده مشکل معتادان در شهرهای بزرگ باید برطرف شود.

فرماندار شیراز با اشاره به اینکه ساخت دومین کمپ ماده ۱۶ جمع آوری معتادان متجاهر در حال حاضر توسط سپاه فجر در حال انجام است، گفت: این کمپ طی چند روز آینده به بهره برداری می رسد.

الشیبانی تاکید کرد: شهرداری موظف به جمع آوری متکدیان خیابانی و معتادان متجاهر است.

وی در خصوص اتباع بیگانه نیز گفت: طرح وزارت کشور در قالب طرح سرشماری برای شناسایی اتباع بیگانه غیرمجاز در دستور کار قرار گرفت و افرادی که در این طرح شرکت نمی کنند طبق مقررات قانونی و سایت وزارت کشور، حضور آنان غیرقانونی بوده و علاوه بر محرومیت از خدمات و ثبت نام فرزندان، حذف آنان نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

من با الحاق روستاها به شیراز موافق نیستم

استاندار شیراز در خصوص عدم الحاق ۴۳ روستای واقع در حرم به کلانشهر شیراز گفت: کارگروهی در این زمینه تشکیل شده و در آن تصمیم گیری می شود. البته من با الحاق موافق نیستم. در بسیاری از این روستاها ساخت سازه، ملک و تفکیک غیرقانونی بوده و مالکان در زمان تفکیک سهم خدمات را پرداخت نکرده اند.

وی تاکید کرد: به منظور تعیین تکلیف و ساماندهی روستاهای مرزی، بحث بررسی طرح دهیاری ها در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد در اطراف روستاهای مرزی شیراز سدسازی شود. شهرستان و با نصب تابلو اعلام کنند هرگونه ساخت و ساز در خارج از سدهای مرزی ممنوع و مشمول ساخت و ساز غیر مجاز می باشد.

لیست طولانی سازه های ناایمن

ولی شیرازی در خصوص ساختمان های ناایمن در این شهر گفت: لیست بلندبالایی از سوی شهرداری و سازمان آتش نشانی به کمیته ذیصلاح اعلام شده اما هیچ کدام از شهرهای خان زنیان، دشت ارجان و داریون وارد نشده اند. .

الشیبانی در خصوص آبیاری برخی از مزارع شهرستان حرم شیراز با پساب گفت: این موضوع توسط آبوا در حال پیگیری است.

وی در پایان یادآور شد: کاهش سن اعتیاد واقعیتی است که در جامعه وجود دارد و برنامه های حاکمیت به تنهایی نمی تواند راه حلی برای رفع این چالش باشد، بنابراین آموزش و پرورش و همه دستگاه های فرهنگی باید برای تعیین این مهم پیشتاز باشند.

انتهای پیام