معاون وزیر: دولت سیزدهم به دنبال گسترش آموزش استایسنا/ سمنان معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی کشور آنچه را همگانی شدن آموزش و پرورش از برنامه های اولویت دار دولت سیزدهم در حوزه این وزارتخانه عنوان کرد، برشمرد. آموزش و پرورش

محمود زاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس، مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی در شورای آموزش و پرورش استان سمنان اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش به عنوان عالی ترین نهاد سیاست گذار محلی در حوزه آموزش و پرورش است. ، می تواند زمینه ظهور افراد را در دستیابی به اهداف عالی آموزش و پرورش در تمام سطوح فراهم کند.

رئیس سازمان مدارس و کانون های اجتماعی و توسعه مشارکت های مردمی کشور گفت: سرمایه انسانی بزرگترین و ارزشمندترین سرمایه کشور است.

وی با اشاره به وظایف آموزش و پرورش افزود: پیام انسانیت، توسعه آینده و تربیت نیروی کار یکی از وظایف ویژه آموزش و پرورش است و از طریق آن می توان به نقش بسیار مهم آموزش و پرورش پی برد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: شورای آموزش و پرورش باید محل تعامل و گفتگو باشد تا راهکارهای مناسب در زمینه حل مشکلات آموزش و پرورش ارائه شود.

وی بر لزوم توجه به سند تحول بنیادین تاکید کرد و افزود: شورای آموزش و پرورش در واقع ستاد اصلی اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان مدارس، مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی ادامه داد: افزایش بهره وری در سطح آموزش و پرورش موضوع دیگری است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: ارتقای عدالت اجتماعی از نظر کیفی از اولویت های ریاست جمهوری است و برنامه ریزی های لازم در این زمینه در دستور کار قرار دارد.

محمودزاده افزود: همگانی شدن آموزش و پرورش از دیگر برنامه های دولت در راستای ارتقای نقش مردم در مسائل مربوط به آموزش و پرورش است.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آموزش یکپارچه و یکپارچه با استفاده از فضای مجازی و با کمک اولیا در دستور کار قرار گیرد.

ساماندهی مدارس انجمن در استان سمنان

استاندار سمنان با اشاره به توانمندی ها و چالش های پیش روی آموزش و پرورش استان گفت: دستگاه های فضاهای آموزشی مدارس استان مشکلی ندارند، اما توجه به نرم افزار و تجهیزات مدیریتی مهم و ضروری است. مدارس

الهاشمی گفت: استانداری سمنان در حوزه دانشگاهی، آموزشی، آموزشی و پژوهشی از وضعیت مطلوبی برخوردار است و از نظر باسوادی رتبه های برتر کشور را کسب کرده است.

استاندار سمنان افزود: در زمینه مشارکت مردمی مردم استان سمنان پیشگام بوده و هستند و نقش خیرین در این امر بسیار پر رنگ است.

وی خاطرنشان کرد: از محل سفر ریاست جمهوری به استانداری اولویت با تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی بوده و اعتبارات تخصیص داده شده است.

الهاشمی گفت: الحمدلله در استانداری سمنان مدرسه خشتی وجود ندارد و برنامه ریزی های لازم برای ساماندهی برخی از مدارس استانداری تدارک دیده شده و در حال اجراست.

استاندار سمنان گفت: کمبود نیروی انسانی یکی از دغدغه های حوزه آموزش در کشور و همچنین استانداری سمنان است که باید از بعد زیرساختی به آن پرداخت.

وی تصریح کرد: بحث مهارت آموزی و علاقه مندی به هنرستان ها برای آماده سازی دانش آموزان برای ورود با آمادگی بیشتر به دانشگاه ها در دستور کار است و باید توجه بیشتری شود.

انتهای پیام