معافیت واحدهای صنعتی تحت مالکیت بانکی / توقف برنامه بی رویه برق صنعتیایسنا/ گلستان رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان از واگذاری واحدهای صنعتی در مالکیت بانک ها خبر داد و گفت: این واحدها در مدت کوتاهی پس از تعیین تکلیف به چرخه تولید باز می گردند.

درویش علی حسن زاده امروز سه شنبه ۸ تیرماه در نشست خبری که به مناسبت انعقاد قرارداد تولید و بازرگانی در شهر صنعتی گاز بندر برگزار شد، اظهار کرد: تجارت نان و این هفته فرصت مناسبی برای قدردانی از فعالان این عرصه است. برای تولید و تجارت

وی افزود: ۲۵ درصد تولید ناخالص داخلی کشور را بخش صنعت، معدن و تجارت تشکیل می دهد و ۴۵ درصد اشتغال کشور از این طریق انجام می شود و با این دو شاخص اهمیت این حوزه مهم در اقتصاد کشور نشان داده می شود. .

رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان با بیان اینکه وزارت صمت در دوره جدید علیرغم وجود کاستی هایی در کشور اقدامات موثری را آغاز کرده است، گفت: بی نظمی در قطعی برق در بخش صنعت صورت گرفت. توسط دولت مردمی مدیریت شد و صنعت ما امسال رضایت بیشتری دارد.

حسن زاده با بیان اینکه سال گذشته ۱.۶ میلیارد یورو ارز از تولید داخلی صرفه جویی شد و از خروج ارز از کشور جلوگیری شد، این سکوت است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۱۶۰ واحد صنعتی در گلستان دارای پروانه بهره برداری هستند، افزود: ۹۰ درصد از این میزان را واحدهای صنعتی کوچک زیر ۵۰ نفر پرسنل تشکیل می دهند که طی سال های گذشته تاکنون ۱۱۵۰ جواز تاسیس در گلستان صادر شده است که به شرح زیر است. صادر شده: ۱۶۵ پروژه در حال ساخت بیش از ۶۰ درصد پیشرفت مادی داشته اند و امیدواریم تا پایان سال بخش بزرگی از این واحدها به بهره برداری برسد که برای ۴۰۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال حدود ۸۵ پروانه ساخت در گلستان صادر شده است، گفت: ۲۵ پروانه بهره برداری با اشتغال ۴۶۴ نفر در سه ماهه نخست امسال صادر شده است. امسال در سه ماهه اول از امسال ۲۷۱۴ میلیارد ریال در واحدهای صنعتی گلستان سرمایه گذاری شده است.

حسن زاده از احیای بیش از ۳۳ واحد صنعتی راکد در گلستان در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال ۹ واحد صنعتی با ۹۶ نفر پرسنل مجدد فعال شدند.

وی از آزادسازی واحدهای صنعتی در مالکیت بانک ها خبر داد و تاکید کرد: در تلاش هستیم تا واحدهایی را در مالکیت بانک ها با محوریت امور اقتصادی استان گلستان و دادستانی استان تخصیص داده و به بانک ها بازگردیم. چرخه تولید به زودی.

رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان به آخرین مورد اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: در سه ماهه اول سال جاری تقاضای ۱۳۱ واحد صنعتی و خدماتی در جلسات رونق تولید در گلستان بررسی شد پس از تصویب، تقاضا برای ۱۳۱ واحد صنعتی و خدماتی بررسی شد. واگذاری به بانک ها، شرکت ها برای ۳۰ واحد تولیدی تسهیلات پرداخت کرده اند و تلاش خود را برای اجرای بقیه مصوبات ادامه می دهیم.

انتهای پیام