مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان داده است که مصرف بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن زیاد دارچین با کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است. کومارین ادویه ای از پوست داخلی درخت دارچین است. این ادویه با فواید سلامتی مانند بهبود کنترل قند خون و کاهش برخی عوامل خطر بسیار محبوب است بیماری قلبی مربوط است

دو نوع اصلی دارچین وجود دارد:

  • کاسیا: دارچین معمولی نیز نامیده می شود ، این رایج ترین نوع دارچین است.
  • سیلان: سیلان ، معروف به دارچین واقعی ، طعم سبک تر و کمی تلخ دارد.

کاسیا با دارچین بیشتر در سوپرمارکت ها یافت می شود زیرا بسیار ارزانتر از دارچین سیلان است.

با مشاوران پزشک خود به صورت آنلاین مشورت کنید

عوارض خوردن زیاد دارچین

مصرف دارچین در مقادیر کم و متوسط ​​بی خطر است. خوردن بیش از حد می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند زیرا حاوی مقدار زیادی ترکیبی به نام کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن زیاد دارچین با کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است.

دارچین می تواند باعث آسیب کبدی شود.

دارچین کاسیا (یا معمولی) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین آسیاب شده می تواند بین 7 تا 18 میلی گرم در قاشق چایخوری (2.6 گرم) متغیر باشد ، در حالی که دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است. مصرف روزانه کومارین تقریباً (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) وزن بدن یا 5 میلی گرم در روز برای یک فرد 130 کیلوگرمی (59 کیلوگرم) است. این بدان معناست که فقط 1 قاشق چایخوری دارچین دارچین می تواند از حد معمول روزانه فراتر رود.

متأسفانه ، چندین مطالعه نشان داده است که مصرف زیاد کومارین نیز می تواند باعث مسمومیت شود آسیب کبدی بودن. به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله پس از مصرف مکمل های دارچین فقط به مدت 1 هفته ، ناگهان به کبد خود مبتلا شد. دارچین معمولی حاوی مقدار زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که پرخوری کومارین که دارچین زیادی دارد ، ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. به عنوان مثال ، مطالعات روی جوندگان نشان داده است که پرخوری کومارین می تواند باعث ایجاد تومورهای سرطانی در ریه ها ، کبد و کلیه ها شود. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین به مرور زمان مضر است DNA و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

بیشتر مطالعات در مورد اثرات سرطان زای کومارین بر روی حیوانات انجام شده است. تحقیقات اضافی مبتنی بر انسان مورد نیاز است تا مشخص شود آیا ارتباط مشابهی بین سرطان و کومارین در انسان وجود دارد.

دارچین می تواند باعث زخم دهان شود.

برخی افراد غذاهایی می خورند که دارای طعم دارچین هستند زخم های دهانی زنده ماند. دارچین حاوی آلدئید سینامیک است ، ترکیبی که در صورت مصرف زیاد می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند. به نظر نمی رسد مقدار کمی ادویه جات باعث این واکنش شود زیرا بزاق از ورود مواد شیمیایی به دهان به مدت طولانی جلوگیری می کند. علاوه بر این طاعون دهانیعلائم دیگر حساسیت به آلدئید سینامیک عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید در دهان
  • احساس سوزش یا خارش

اگرچه این علائم لزوماً شدید نیستند ، اما می توانند ناراحتی ایجاد کنند. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که سینامالدئید تنها در صورت حساسیت به آن می تواند باعث زخم دهان شود. می توانید این نوع حساسیت را با آزمایش پوست امتحان کنید.

علاوه بر این ، زخم های دهان در افرادی که بیش از حد روغن دارچین و آدامس طعم دار مصرف می کنند شایع تر است زیرا این غذاها ممکن است حاوی آلدئید سینامیک بیشتری باشند. به طور کلی ، برخی از افراد به ترکیب دارچین به نام آلدئید سینامیک حساسیت دارند که می تواند باعث زخم دهان شود. با این حال ، به نظر می رسد این امر بیشتر افرادی را که روغن بیش از حد دارند تحت تأثیر قرار دهد دارچین یا آدامس هایی که استفاده می کنند آسیب دیده است زیرا این غذاها حاوی آلدئید سینامیک بیشتری هستند.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد.

افزایش قند خون یک مشکل است و در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی عروقی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش قند خون شناخته شده است. مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند عملکرد انسولین (هورمونی که به حذف قند از خون کمک می کند) را تقلید کند.

در حالی که خوردن مقدار کمی دارچین می تواند به کاهش قند خون کمک کند ، مصرف زیاد غذا باعث افت قند خون شما می شود.هیپوگلیسمی) و منجر به خستگی ، سرگیجه و احتمالاً غش می شود. این برای افرادی که بیشتر مستعد قند خون پایین هستند یا از داروهای دیابت استفاده می کنند خطرناک است. این به این دلیل است که دارچین می تواند اثرات این داروها را افزایش داده و باعث قند خون بسیار پایین شود.

در حالی که خوردن دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، مقدار زیاد آن می تواند باعث افت بیش از حد قند خون شما شود ، به خصوص اگر از داروهای دیابت استفاده می کنید. علائم شایع هیپوگلیسمی خستگی ، سرگیجه و غش است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر.

خوردن زیاد دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. زیرا دارچین بافت خوبی دارد که به راحتی می توان آن را استنشاق کرد. استنشاق تصادفی باعث موارد زیر می شود:

  • سرفه کردن
  • مشکل در تنفس

آلدئید سینامیکی دارچین نیز گلو را تحریک می کند و می تواند مشکلات تنفسی عمده ایجاد کند. افراد مبتلا به آسم یا بیماریهای دیگر که بر تنفس تأثیر می گذارد ، باید از استنشاق تصادفی دارچین خودداری کنند. چون بیشتر نفس می کشند. خوردن زیاد دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. بافت خوب آن باعث استنشاق و سوزش گلو می شود. حتی می تواند باعث سرفه ، گاز گرفتن و مشکل در تنفس شود.

تداخل دارویی با دارچین

با اکثر داروها می توانید از دارچین در مقادیر کم تا متوسط ​​استفاده کنید. با این حال ، اگر از داروهای دیابت ، بیماری قلبی یا بیماری کبد استفاده می کنید. مصرف زیاد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این به این دلیل است که دارچین می تواند با این داروها تداخل داشته باشد ، یا اثر آنها را افزایش دهد یا عوارض جانبی آنها را تشدید کند.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقدار زیادی کومارین است که در صورت مصرف زیاد می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی شود. اگر از داروهایی استفاده می کنید که ممکن است بر کبد تأثیر بگذارد ، مانند پاراستامول ، استامینوفن در حالی که استاتین ها ، مصرف زیاد دارچین می تواند خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین می تواند به کاهش قند خون کمک کند ، بنابراین اگر از داروهای دیابت استفاده می کنید ، دارچین می تواند اثرات آن را افزایش داده و منجر به کاهش بیش از حد قند خون شود. مصرف زیاد دارچین می تواند از دیابت ، بیماری های قلبی و بیماری های کبدی جلوگیری کند. آنها ممکن است عوارض یا عوارض جانبی خود را افزایش دهند.

خطر استفاده از دارچین خشک شده

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر.

از زمانی که “چالش دارچین” بسیار محبوب شد ، بسیاری سعی کرده اند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. چالش این است که یک قاشق غذاخوری دارچین خشک و آسیاب شده را در کمتر از یک دقیقه بدون نوشیدن آب بخورید. اگرچه ممکن است بی ضرر به نظر برسد. اما چالش می تواند بسیار خطرناک باشد. مصرف دارچین خشک می تواند باعث تحریک گلو و ریه ها شود و همچنین باعث خفگی یا خفگی شود. همچنین می تواند باعث آسیب دائمی ریه شود. این به این دلیل است که ریه ها قادر به تجزیه فیبرهای ادویه نیستند و می توانند در ریه ها تجمع کرده و باعث ذات الریه شوند. این بیماری به پنومونی آسپیراسیون معروف است. در صورت عدم درمان ، پنومونی آسپیراسیون می تواند به طور دائم به ریه ها آسیب برساند.

خوردن مقدار زیادی دارچین خشک ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر دارچین وارد ریه ها شود ، نمی تواند شکسته شود و می تواند باعث عفونت دائمی و آسیب ریه شود.

اخرین حرف

به طور کلی ، استفاده از دارچین در مقادیر کم به عنوان یک ادویه بی خطر با بسیاری از مزایای سلامتی همراه است ، اما پرخوری می تواند عوارض جانبی زیادی را ایجاد کند.

این امر به ویژه در مورد دارچین کاسیا صادق است زیرا منبع غنی از کومارین است. در مقابل ، دارچین سیلان فقط مقدار کمی کومارین دارد.

مصرف مجاز روزانه کومارین 0.05 میلی گرم در هر پوند (0.1 میلی گرم / کیلوگرم) وزن بدن است. این مقدار معادل 8 میلی گرم کومارین در روز برای بزرگسالان با وزن 178 پوند (81 کیلوگرم) است. برای مرجع ، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) دارچین آسیاب شده از 7 تا 18 میلی گرم متغیر است. به یاد داشته باشید که کودکان حتی تحمل کمتری دارند.

اگرچه دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است ، اما باید در مقادیر زیاد از مصرف آن اجتناب کرد. دارچین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد می تواند اثرات نامطلوبی داشته باشد. از دارچین به عنوان ادویه کم استفاده کنید.

بزرگسالان باید از خوردن بیش از 1 قاشق چای خوری دارچین در روز خودداری کنند. مصرف کمتر از مقدار مجاز روزانه برای به دست آوردن مزایای سلامتی کافی است.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

دیدگاهتان را بنویسید