مشکلات معیشتی خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد باید حل شود/ درجه خوب رسانه


ایسنا/ کوگلوی و بویراحمد نماینده ولی فقیه در استان کوگیلویه و بویراحمد گفت: مشکلات معیشتی خبرنگاران این استان باید حل شود.

آیت الله سید نصیر حسینی به مناسبت ۲۶ مرداد روز خبرنگار در دیدار با جمعی از خبرنگاران استان کهجیلویه و بویراحمد که به همت بسیج رسانه و خانه مطبوعات این استان برگزار شد، افزود: اصحاب رسانه در این استان استان چون به همه مسائل می پردازد و گاهی مسائلی که جرات بیان آن را نداریم از طریق رسانه ها به دلیل نگرانی از چالش های اجتماعی مطرح می شود.

وی گفت: رسانه ها مسائلی را که به مردم مربوط می شود منعکس می کنند، مسائل را به خوبی به مردم بیان می کنند و این مایه خوشحالی است.

نماینده ولی فقیه در کوگیلوه و بویراحمد و تمام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه رسانه های استان در حال تبیین موضوعات مختلف از جمله حجاب، عفاف و بدحجابی هستند، خاطرنشان کرد: در حوزه جنجال، تیراندازی، اعتیاد، طلاق و مذهب وطن پرستی و بانی، کار خوبی توسط رسانه های شهرستان ما انجام شده است که به این موضوعات می پردازند و وظیفه خبرنگار اطلاع رسانی است.

آیت الله حسینی گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه استان در آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در استان کار خوبی انجام داده اند و در مسیر درستی قرار دارند و برعکس انسان را از مسیر تعالی دور خواهند کرد.

وی ادامه داد: واقعه عاشورا روشن کرد که اخبار ما چگونه کار می کند و نظر مردم را تغییر می دهد، یزیدیان در قیام امام حسین علیه السلام به دروغ روی آوردند و با این دروغ ها بیعت کنندگان با امام حسین علیه السلام را از هم جدا کردند. بر او). انجام داد و صحنه خالی شد.

نماینده ولی فقیه در استان کوگیلویه و بویراحمد یادآور شد: دروغ در تمام دوران های تاریخی وجود داشته است و دستگاه اطلاعاتی معاویه برای اینکه حضرت علی را از چشم مردم دور نگه دارد، دروغ های زیادی گفته است، معاویه صبح گروهی را به خانه ها فرستاد تا به آنها هدیه دهند. بچه ها و شام همان هدایا را می گیرند و شب هایشان را به نام حضرت علی (علیه السلام) می نویسند تا مردم بدبین شوند.

آیت الله حسینی تاکید کرد: غربی ها سرمایه گذاری زیادی در رسانه ها کرده اند و به دنبال نتایج کوتاه مدت نیستند، بلکه در عرض ۱۰۰ سال به دنبال نتیجه خواهند بود.

وظیفه خبرنگاران سنگین است

وی افزود: اکنون وظیفه خبرنگاران بسیار سنگین و مهم است و اگر آگاهی رسانی کنید غفلت نمی شود و اگر مردم هوشیار و آگاه باشند راه درست را طی می کنند وگرنه تحت این غفلت حسین جان. به قربانگاه خواهند رفت و مردم را ذبح و سلاخی خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در کوگیلویه و بویار احمد گفت: محتوای اخبار بسیار مهم است و نیاز به سواد رسانه ای دارد و اگر مردم هوشیار و آگاه باشند و ناآگاه و ناآگاه تصمیم نگیرند باید منابع خبری موفق باشند. ، راه درست خواهد شد، در پرتو غفلت و جهل و سکوت، مشکلات را نشان می دهد.

مشکلات معیشتی خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد باید حل شود/ درجه خوب رسانه

وی با بیان اینکه بخشی از کار رسانه ها اخبار و مهمترین بخش آن تحلیل رسانه ای است، گفت: برای این کار باید از تحلیلگران خبره استفاده کنید یا خودتان تحلیل های دقیق و دقیق داشته باشید و موضوع بیشتر می شود.

نقد باید منصفانه باشد

حسینی افزود: نقد حرف درستی است، نقد منصفانه باید به همه وارد شود، امید در جامعه فراموش نشود و مردم به نظام، کشور و مسئولان بدبین نباشند.

وی ادامه داد: ممکن است مسئولان سهل انگاری کنند اما تا جایی که امکانات اجازه می دهد در حال کار هستند.

برخی اخبار چهره شهرستان را سخت می کند

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه با انبوه رسانه ها و خبرنگاران، برخی اخبار فاقد حکمت، منفعت و حکمت در آن است، چهره ولایت را لکه دار می کند، تصریح کرد: این امر موجب می شود تا با توجه به این موضوع، این اخباری که در این زمینه وجود داشته باشد، به چشم می خورد. وی افزود: از نظر کاهش درگیری های دسته جمعی در وضعیت خوبی قرار داریم اما گاهی در رسانه ها این درگیری ها اغراق می شود تا تصویر بدی از حفظ کشور ارائه شود.

حسینی با بیان اینکه نباید چنین موضوعی در جامعه گسترش پیدا کند، گفت: نباید حرمت ها شکسته شود و به همین دلیل است که اسلام بر چنین موضوعاتی تاکید دارد اگر هدف ارتقای سطح فرهنگی و سیاسی و ایجاد امنیت در کشور است. آن وقت هر خبری را نمی توان گفت و پخش کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه مشکلات معیشتی خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد باید حل شود، تاکید کرد: خبرنگاران افسران جنگ نرم هستند و مورد بمباران تبلیغاتی غرب و دشمنان ایران اسلامی قرار گرفته اند. خبری از دشمن

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت خبرنگاران منطقه استفاده شود از مسئولان منطقه و استاندار خواست خبرنگاران را در برنامه ها دعوت کنند تا اخبار منعکس شود.

نماینده ولی فقیه در کوگیلویه و بویار احمد گفت: استاندار و مسئولان باید در قانون مطبوعات پاسخگوی حق خبرنگاران باشند چرا که جامعه به شدت به این مقوله نیاز دارد و باید از خبرنگاران متعهد در این زمینه حمایت کنیم ضمن اینکه قانون مطبوعات باید بازنگری شود

برای تکمیل ساخت خانه مطبوعات

نماینده ولی فقیه در استان کوگیلویه و بویراحمد تکمیل خانه مطبوعات در این استان را تایید کرد.

مشکلات معیشتی خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد باید حل شود/ درجه خوب رسانه

ویژگی های نگهدارنده باید ذکر شود

سرهنگ جمشید ارسلان جو رئیس فراکسیون عاشیر کهگیلویه و بویار احمد نیز به وفور رسانه در استان نسبت به سایر استان های کشور اشاره کرد و گفت: این موضوع باید به گونه ای مدیریت شود که فضا به سمت ایجاد سوق داده شود. امید و رضایت ریشه ها و توانمندی های استان گفته می شود.

وی افزود: رسانه های استان باید بیشتر به موضوع جمعیت، تولید مثل، حجاب و عفاف بپردازند و آسیب های اجتماعی با احتیاط برخورد شود و به گونه ای برخورد نشود که احساس امنیت در استان ایجاد شود. و سرمایه گذاری در این استان را تحت تاثیر قرار دهد.

روزنامه نگاران کوگیلوی و بویراحمد به حمایت واقعی نیاز دارند

همچنین رضا خردمند معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویار احمد گفت: این استان در حوزه رسانه نوپا اما پویا است و یکی از استان هایی است که بیشترین خبرنگار و اصحاب رسانه را در خود جای داده است. آی تی. با توجه به جمعیت.

وی افزود: در استان کوگیلویه و بویراحمد ۱۸۸ خبرنگار عضو خانه مطبوعات این استان در پنج روزنامه، ۷ هفته نامه، ۱۱۸ پایگاه خبری، ۱۵ خبرگزاری و ۴۳ خبرگزاری سراسری فعالیت می کنند.

خردمند تصریح کرد: خبرنگاران استانداری مشکلات و مطالبات مردم، خدمات نظام و دولت ها را منعکس می کنند و تاکنون خوب کار می کنند اما نیازمند حمایت واقعی هستند.

هزینه های خبرنگاران بیشتر از درآمد آنهاست

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهجیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیش از ۷۵ درصد خبرنگاران این استان شغل خصوصی ندارند و تنها راه کسب درآمد آنها خبرنگاری است که هزینه های آن بیش از درآمد است.

خردمند ادامه داد: یکی از راه های حمایت از خبرنگاران و رفع مشکلات این قشر، بازنگری و اصلاح قانون مطبوعات است.

مشکلات معیشتی خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد باید حل شود/ درجه خوب رسانه

ضرورت حضور خبرنگاران در درس اخلاق بزرگسالان

سرگرد فخرالدین رضایی مسئول بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه تسوعا و عاشورای حسینی و گرامیداشت روز خبرنگار از اصحاب رسانه برای حفظ آن قدردانی کرد. تلاش آنها به مدت یک سال در رویدادهای مختلف.

وی به تلاش همگانی بسیج رسانه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات برای گرامیداشت روز خبرنگار اشاره کرد و گفت: تلاش شده تا در این هفته برنامه ها و خدمات مختلفی برای خبرنگاران اجرا شود.

رضایی خواستار برگزاری جلسات فصلی اخلاق در رسانه برای اصحاب رسانه شد که یکی از مهمترین موضوعات است. تحریم کردن.

وی با بیان اینکه همه آحاد جامعه در هر شغل و حرفه ای نیاز به حضور در جلسات اخلاقی دارند، گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت حوزه رسانه، حضور فعالان این عرصه برای درس اخلاق برای سالمندان بسیار ضروری است.

بخشی از اعتبارات فرهنگی نهادها به رسانه ها اختصاص یابد

سید ولی موسوی مسئول کانون بسیج رسانه سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با تسلیت ایام محرم اظهار داشت: خبرنگاران به عنوان افسران جنگ نرم و رهبران جبهه آگاهی نقش مهمی در این امر دارند. توسعه و جایگاه و منزلت آنها باید مهم تلقی شود.

وی با بیان اینکه رسانه رکن مهم توسعه فرهنگی در جامعه است و با اخبار نویدبخش و نقد منصفانه پرچم امید را در جامعه برافراشته نگه داشته است، افزود: انتظار می رود بخشی از اعتبارات فرهنگی دستگاه های مختلف فرهنگی باشد. برای تولید محتوای غنی در موضوعات مختلف استفاده می شود. در اختیار رسانه ها قرار گیرد.

موسوی بر اهتمام به اخلاق حرفه و توجه به مسائل عمرانی در استانداری و مصالح عمومی توسط رسانه ها تاکید کرد و گفت: در هیات مدیره بسیج رسانه از طریق تشکیل کمیته های تخصصی علاوه بر پرداخت هزینه توجه به اقتصاد، زندگی و آموزش. خبرنگاران تلاش می کنیم به ایجاد فضای سالم رسانه ای در استان کمک کنیم.

مشکلات معیشتی خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد باید حل شود/ درجه خوب رسانه

رسانه ها صدای مناطق محروم را به گوش مسئولان رساندند

سید داود موسوی منیش رئیس خانه مطبوعات کهگیلویه و بویار احمد نیز با قدردانی از دعوت نماینده محترم فقیه در استان گفت: تعدد رسانه ها در استان موجب شده تا دیدگاه‌های مختلف رسانه‌ای چه از نظر فرصت‌ها و چه از نظر تهدید، از محرومیت‌زدایی از مناطق دورافتاده و محروم استان، مسئولان صدای فقر و مظلومیت داشموک، زیلایی و سیلاب کلور را نشنیدند.

وی عملکرد اصحاب رسانه در استانداری در زمان وقوع سیل، زلزله، آتش سوزی، سفر ریاست محترم جمهور و… را گواه روشنی بر این فرصت عنوان کرد، اما گاها شاهد انتشار اخباری در استانداری هستیم که خبرنگار آن در آن جا منتشر می شود. هدف انتقاد از تصور عموم، تخریب یک فرد یا سازمان است و نیازمند همکاری لازم مدیران و خبرنگاران در جهت افزایش فرهنگ رسانه ای مدیران و خبرنگاران است.

مدیر خانه مطبوعات استان کوگیلوه و بویار احمد خاطرنشان کرد: رسانه های این استان نقش اساسی در توسعه استان دارند اما عزت و اعتبار رسانه باید توسط مدیران ارشد استان حفظ شود و رسانه ها در این استان نقش اساسی دارند. نماینده ولی فقیه در استان خواستار تذکر مدیران در جلسات است.

موسوی منیش افزود: رکن مهم فرهنگ سازی در جامعه رسانه ها هستند و دستگاه های اجرایی در استان نیازمند استفاده از اعتبارات فرهنگی رسانه ها برای تولید محتوای غنی در حوزه های مختلف هستند.

مدیران باید آستانه تحمل را بالا ببرند

وی افزود: نقد سازنده و منصفانه رسانه ها نقش اساسی در توسعه استانداری دارد و مدیران را می طلبد که آستانه تحمل خود را بالا ببرند.

موسوی منیش گفت: این یکی از آفت های عدم توسعه نگاه های سیاسی، حزبی و قومیتی در رسانه هاست که باید این گونه رفتارهای متناقض را برای همیشه حذف کنند و در رسانه های خود به آن توجه کنند.

ساختمان خانه مطبوعات نیمه کاره

وی با اشاره به اینکه ساخت خانه مطبوعات در استان کهجیلویه و بویراحمد نیمه تمام است، گفت: این پروژه هم اکنون ۶۸ درصد پیشرفت مالی دارد و نماینده ولی فقیه در استان خواستار تایید لازم است. برای تکمیل آن افتتاحیه این ساختمان

موسوی منیش به مهم ترین دغدغه خبرنگاران استان کهجیلویه و بویار احمد در زمینه مسکن، معیشت و بیمه مطبوعات اشاره کرد و تصریح کرد: تحقق این مهم در کشور نیازمند مشارکت نمایندگان شورای اسلامی است. و از امام جمعه محترم شهر یاسوج تقاضا داریم این موضوع را منعکس کنند تا نمایندگان مجلس در دستور کار خود قرار دهند.

خبرنگاران واقعی دیده می شوند

فهیمه قرهمی خبرنگار ایرنا و بویار احمد در این نشست گفت: برای دفاع از حقوق خبرنگاران باید قانون مطبوعات مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرد.

وی افزود: هیچ نهاد مستقلی برای دفاع از حقوق خبرنگاران وجود ندارد.

القرحمی گفت: عده ای این روزها به نام فعالان مجازی تظاهر به خبرنگاری می کنند و خبرنگاران و فرهیختگان مجرب و واقعی دیده نمی شوند و در گوشه و کنار خانه ها سکوت می کنند.

این خبرنگار کوگیلویه و بویار احمد خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی نباید اجازه دهند مدیریت یا سازمان به زندگی خصوصی تعدادی از خبرنگاران تبدیل شود.

القرانی بیان کرد: در حالی که همه خبرنگاران حق حضور در جلسات را دارند و به دنبال دست دادن مدیران نیستند، باید تعامل دستگاه های اجرایی با خبرنگاران بیشتر شود.

مشکلات معیشتی خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد باید حل شود/ درجه خوب رسانه

روزنامه نگاران کوگیلوی و بویراحمد دچار مشکل شده اند

به طوری که عیسی فتحی، خبرنگار و سردبیر ایسنا در کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: خبرنگاران شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در محاصره مشکلات تجاری، معیشتی و رفاهی قرار دارند که مهمترین آنها مسکن و سرپناه است. برای حل این مشکل، مسئولان عزم جدی دارند و متولیان نیز خواهان آن هستند.

وی افزود: خبرنگاران استانداری در مسیر کار خود با تحقیر، توهین، تهدید و شکایت مواجه می شوند و هر خبرنگار و رسانه ای را که از آنها انتقاد کند طرد می کنند.

مسئولان انتقاد از خبرنگاران را نمی پذیرند

عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کهگلویا و بویراحمد گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه در همه عرصه ها، بحران ها، حوادث و صحنه های سیاسی در کنار مدیران و مسئولان هستند اما گوش به انتقاد از این رسانه ها ندارند. و روزنامه نگاران

به گزارش ایسنا، فتحی گفت: با نقد رسانه، جامعه رشد و توسعه پیدا می کند و مشکلات آن حل و اصلاح می شود و رسانه ها نیز علاوه بر بیان عملکرد مسئولان به نقد آنها می پردازند که باید مدارا و پذیرا باشند. نقد به فرصتی برای حفظ و پیشبرد امور تبدیل شد.

انتهای پیام