مشترکین از مصارف غیرضروری پرهیز نمایندایسنا/مازندران معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به تکمیل عملیات لوله گذاری خط انتقال آب سد آیت الله صالحی مازندران به شهرهای گروه الف توسط شرکت آب منطقه ای استان گفت: مشترکین این مناطق برای جلوگیری از کمبود و یا قطع کامل آب، مدیریت مصرف را در کارهای روزانه خود اعمال و از مصاف غیرضرروی پرهیز نمایند.

حمیدرضا خدابخش پور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این طرح ساکنان برخی از نقاط شهرهای بابل، امیرکلا، هادی شهر و بابلسر و نیز روستاهای مسیر از تصفیه خانه طلوت تا بابلسر با افت فشار و قطع احتمالی آب مواجه می شوند، افزود: این اقدام صبح امروز( دوشنبه پنجم اردیبهشت ماه) آغاز و پیش بینی می شود تا ساعت ۱۹ ادامه یابد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای مازندران ضمن اشاره به اینکه تدابیر لازم برای تامین آب شرب مشترکین این مناطق اندیشیده شد، افزود: به همین منظور علاوه بر مدیریت شبکه توزیع با استفاده از ظرفیت آب ذخیره شده در مخازن موجود و همچنین استحصال از ۲۷ حلقه چاه، آب مورد نیاز مشترکین مناطق مذکور تامین می گردد.

وی از مشترکین این مناطق درخواست کرد: برای جلوگیری از کمبود و یا قطع کامل آب مدیریت مصرف را در کارهای روزانه خود اعمال و از مصاف غیرضروری پرهیز نمایند.

خدابخش پور با بیان اینکه تاکنون مشکلی در تامین آب شرب ساکنان این شهرها گزارش نشد، تصریح کرد: به منظور استمرار خدمات رسانی، چندین دستگاه تانکر سیار در نظر گرفته شد که در صورت تماس مشترکین با سامانه ۱۲۲ و شماره های ۳۲۲۳۱۰۸۰ (بابل) و ۳۵۲۵۲۸۴۴ (بابلسر) آماده آبرسانی به مناطق مختلف در این شهرها هستیم.

وی، به قطع آب در بابلکنار اشاره و تصریح کرد: به دلیل نوسانات برق، چاه تامین کننده آب شرب ساکنان محدوده مجتمع ریگ چشمه از مدار خارج شد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای مازندران، ادامه داد: پیگیری های لازم برای خرید الکتروپمپ این چاه انجام و امروز برای نصب و راه اندازی آن اقدام خواهد شد، در حال حاضر نیز از طریق اعزام تانکر سیار، آب مورد نیاز ساکنان این منطقه تامین می شود.

انتهای پیام