مشاوران املاک پلمب ۳ به دلیل عدم رعایت قوانین در کرمان / برخورد با شرکت های بدون مجوزایسنا/ کرمان ستاد مبارزه با جرائم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با اشاره به بازدیدهای انجام شده از برخی دفاتر مشاور املاک در دو منطقه شهر کرمان گفت: در این بازدیدها به تعدادی از این واحدها اطلاعیه های لازم داده شد و به ۳ شرکت به کمبود رعایت ضوابط و مقررات با دستور نماینده دادستان تا رفع موانع پلمپ شد.

سیدمهدی قویدل در حاشیه بازدید شرکت های مشاور املاک از شهر کرمان در جمع خبرنگاران افزود: به منظور افزایش امنیت معاملات، ارتقای اعتبار حقوقی قراردادها و جلوگیری از دعاوی مربوط به مطالبات ملکی، نظارت بر این امر انجام شد. تیمی از بنگاه های املاک با محوریت معاونت حقوقی و قضایی است و اداره پیشگیری و جرائم اجتماعی استان کرمان و ادارات امنا و پیگیری امور مربوطه تشکیل شده است.

وی با اشاره به عدم رعایت قوانین و مقررات از سوی مشاوران املاک و وقوع جرایم مرتبط با حوزه املاک و تشکیل پرونده قضایی در این زمینه، تصریح کرد: بر این اساس نظارت، تنظیم و برخورد انجام می شود. مشاغل بدون مجوز و دیرهنگام در دستور کار قرار گرفت.

این مقام قضایی افزود: بر اساس بررسی های انجام شده توسط کارشناسان اداره حفاظت اجتماعی و مبارزه با جرایم جنایی استانداری کرمان، تعداد زیادی از پرونده های مطرح شده در محاکم قضایی استان مربوط به پرونده های املاک و مستغلات است.

قویدل گفت: با توجه به اهمیت نظارت بر بنگاه‌های املاک در کرمان، این بازرسی‌ها با حمایت دادستانی کرمان و نهادهای متولی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

وی در پایان به معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان یادآور شد: با پیگیری های انجام شده در آینده نزدیک سامانه کنترل اراضی کشوری و ملی با همکاری استان راه اندازی می شود. با احزاب دیگر دستگاه های اجرایی و امنیتی که به جلوگیری از تصرف و تخریب این اراضی کمک می کنند موثر خواهند بود.

انتهای پیام