مرغ قبیله ای جذاب در کیف


من دقیقاً نمی دانم که چه زمانی لذت رنده را پیدا کردم ، اما به نظر می رسد مدتها پیش بوده است – و این یکی از دستور العمل ها و گزینه های غذایی است که هنوز بعد از جراحی برای تغذیه خود ، خانواده و دوستان از آن استفاده می کنم. من همیشه تضمین می کنم که این ترکیب دارای پروتئین و سبزیجات کافی و اغلب کربوهیدراتهای پیچیده است – و اگر من نمی خواهم آن ماده را بخورم ، فقط وعده غذایی خود را محدود می کنم یا آن را رها می کنم.

من فکر می کنم آنها غذاهای فصلی فوق العاده ای درست می کنند – شما می توانید مخلوط بهار ، تابستان ، پاییز یا زمستان را به دلخواه و تابستان بپزید ، اگرچه آنها نیاز به روشن بودن اجاق دارند – عمر کوتاهی دارد و معمولاً اجاق گاز اضافی است ، بنابراین آشپزخانه خنک است. کافی. حتی می توان برخی از آنها را در ساعات خنک اولیه پخته و برای جلوگیری از گرما در هنگام وقوع “موج” دوباره گرم کرد!

این مرغی است که من امروز می سازم – نوعی مرغ به سبک کیف با ژامبون پارما ، لوبیا سبز و سیب زمینی جدید یا مومی است. من ترجیح می دهم کیف را به این شکل تهیه کنم تا روکش خرده ریز ، اما اگر شما ترجیح می دهید خرده را با یک خرده ترجیح دهید ، فقط گزینه ای را که در اینجا آمده است جایگزین کنید.

مرغ “PARMA-KIEV” LUCHKA

عناصر

METRIC / ایالات متحده

750 گرم سیب زمینی مومی (من از شارلوت استفاده کردم)

3 حبه سیر ، پوست کنده و خرد شده

1 لیمو ، نصف پوست کنده و همه آنها را ریز خرد کنید

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

اسپری یا مه پخت غیر چرب

150 گرم / 2/3 فنجان پنیر نرم کم چرب یا پنیر خامه ای بدون چربی

2 قاشق غذاخوری ترخون خرد شده ، جعفری یا پیاز سبز خرد شده

4 سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان (هر کدام 100 گرم)

8 تکه ژامبون پارما

300 گرم لوبیا سبز ، خرد شده

200 میلی لیتر / ¾ فنجان آب مرغ / آب گوشت

سبزی خرد شده اضافی برای تزئین (اختیاری)

روش

  1. فر را روی 220 درجه سانتیگراد / 425 درجه فارنهایت / گاز گرم کنید 7.
  2. سیب زمینی ها را خرد کنید و در یک تابه یا سینی بزرگ با سیر ، برش های لیمو و نمک و فلفل بریزید. با اسپری زیاد یا غبار چربی کم اسپری کنید و سپس 20 تا 25 دقیقه بپزید تا سیب زمینی ها تقریبا نرم شوند.
  3. در همین حال ، پنیر نرم را با پوست لیمو ، سبزیجات و نمک و فلفل هم بزنید تا مزه دار شود. یک برش را در کنار هر سینه مرغ برش دهید ، مطمئن شوید که در طرف دیگر سوراخ نمی شوید. سپس با استفاده از انگشتان خود یک جیب درست کنید تا مخلوط پنیر داخل آن پر شود. مرغ را کمی مزه دار کنید ، سپس هر کدام را با 2 تکه ژامبون پارما بپیچید و جیب را محکم بپوشانید.
  4. سیب زمینی ها را از فر خارج کرده ، به آرامی روی حبوبات و سپس مرغ را روی آن بریزید. سیب زمینی ها را با سیب زمینی پر کنید و مرغ را با کمی روغن کم چرب یا غبار بپاشید. دوباره به فر برگردانید و 15-20 دقیقه دیگر بپزید تا مرغ پخته شود و حبوبات نرم شوند.
  5. در صورت تمایل ، آن را گرم و با سبزی خرد شده اضافی سرو کنید.

خدمات: 4

WLS به اشتراک بگذارید:

محتوای کالری در هر وعده: 380

پروتئین: 42.7 گرم

کربوهیدرات: 39.2 گرم (6 گرم شکر)

چربی: 6.3 گرم

تصویر از Consorzio del Proscuitto di Parma گرفته شده است

دیدگاهتان را بنویسید