مذاکرات هیئت تجاری روسیه از فردا در تهران آغاز می شودسخنگوی رسمی وزارت امنیت گفت: مذاکرات هیئت تجاری روسیه از فردا در تهران آغاز می شود.

به گزارش ایسنا، امید قالیباف با اشاره به ورود هیات تجاری روسیه به تهران از آغاز مذاکرات ۶۵ شرکت روسی در قالب یک هیات ۱۰۰ نفره از فردا در تهران خبر داد و گفت: طبق برنامه، فعالان اقتصادی کشورمان در مدت سه روز از حضور هیئت تجاری روسیه در تهران، در مجموع ۷۵۰ نشست تجاری با نمایندگان شرکت های روسی برگزار می شود.

سخنگوی وزارت امنیت با تایید تمایل ایران و روسیه برای تعمیق روابط تجاری گفت: بر اساس اعلام مرکز صادرات روسیه تا پایان سال جاری بیش از ۱۰ هیئت بزرگ تجاری دیگر به ایران سفر خواهند کرد.

به گفته مشاور رسانه ای وزیر صلح، حوزه فعالیت شرکت های روسی در هیئت تجاری شامل صنایع غذایی و کشاورزی (غلات)، شیرینی و شکلات، آب، تجهیزات و ماشین آلات صنایع غذایی و کشاورزی، داروسازی و تجهیزات پزشکی. شیشه، کریستال، متالورژی، ارتباطات، سیستم های رادیویی، انرژی و بازیافت.

قالیباف افزود: مذاکره کنندگان هیئت تجاری روسیه مستقر در اتاق بازرگانی تهران، اعضای اتاق های بازرگانی سراسر کشور و شرکت های دانش بنیان مرتبط با حوزه بازرگانی هستند.

شایان ذکر است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه در دیدار با رئیس جمهور این کشور در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در ازبکستان از ورود این هیئت تجاری به ایران خبر داد.

انتهای پیام