مدیرانی که با سرمایه گذاران همکاری نمی کنند به مردم معرفی می شونداسنا / پیرس نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی وعده داد اسامی مدیرانی که با سرمایه گذار همکاری نمی کنند را به رسانه ها اعلام کند.

ابراهیم عزیزی روز پنجشنبه ۲۹ مردادماه در نشست خبری در مراسم عزاداری اباعبدالله (علیه السلام) و پیگیری هفته خبرنگار، یکی از وظایف سنگین رسانه ها را انتقال ویژه عاشورا دانست. فرهنگ.

وی به نقش و اهمیت جایگاه خبرنگاران اشاره کرد و گفت: اگر از منظر مادی به این نقش نگاه کنیم متوجه می شویم که خبرنگار درآمد ندارد اما خبرنگار با عشق، ایمان، انگیزه وارد این عرصه می شود. ، تحمل مشکلات، رفتار بد و بی ادبی

نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی گفت: گاهی ممکن است یک خبرنگار برای تولید اخبار منطبق بر قانون، منطق و مبانی حرفه ای هزینه سنگینی بپردازد.

عزیزی با تاکید بر نادیده نگرفتن منفعت گرایی گفت: باید به خبرنگاران بابت انتخاب این ماموریت تبریک گفت.

رسانه و خبرنگار نباید بلندگوی مسئولین باشد

وی تاکید کرد: رسانه ها و خبرنگاران نباید بلندگوی مسئولان باشند، البته باید فرصت هایی برای ارائه عملکرد انقلاب ایجاد کرد.

نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی گفت: اطلاع رسانی شفاف، صریح و به موقع از اصول حرفه ای رسانه است و خوشبختانه استان فارس از وجود چنین رسانه هایی بهره مند است.

عزیزی تاکید کرد: رسانه بهترین مرجع برای ارکان نظام اسلامی است، چرا که می تواند با اراده های تخصصی، سیاسی، الهی، دینی، فرهنگی و … انقلاب اسلامی را در مخاطبان خود درک کند.

با اشاره به اینکه در عرصه رسانه با پدیده های نوظهوری مواجه هستیم که باید آنها را فرصت دانست.

نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه مردم علاوه بر قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون، حقوق دیگری را نیز از نمایندگان انتظار دارند، اظهار داشت: در این راستا باید از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز استفاده شود. در مجلس یازدهم پروژه های بزرگ محرک و زیرساخت های استان را دنبال کنیم.

عزیزی خاطرنشان کرد: فکر می کنم فارس هنوز به جایگاه شایسته خود نرسیده و به عنوان خلأ به ویژه در امور زیرساختی راه زیادی در پیش دارد.

وی با اشاره به بحث آب به عنوان حوزه زیرساختی اضافه کرد: از سال ۹۱ پیگیر انتقال آب از خلیج فارس هستیم.

نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی ادامه داد: وقتی شیراز قرار است چهارراه ریلی در کشور باشد چرا باید به دنبال اقدامات کوچک باشیم و مهم ترین اقدامات را از دستور کار خارج کنیم؟ آیا کسی می تواند بیاید و در شهرستانی غیر از آن شهرستان سرمایه گذاری کند؟ آیا جاده، بزرگراه، راه آهن، بزرگراه، ایستگاه، خطوط تولید و غیره ندارد؟

۷۵ درصد فرآورده های سوختی فارس توسط شرکت های پرخطر وارد می شود

عزیزی همچنین با اشاره به اینکه ۷۵ درصد فرآورده های سوختی فارس با تانکرهای پرخطر وارد استان می شود و ۲۵ درصد از پالایشگاه شیراز تامین می شود، اظهار کرد: با این کیفیت ها نمی توان گفت استانی توسعه یافته هستیم و این مسائل ذهن ما را آزار داده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای مجلس یازدهم مهم ترین وظیفه ما رسیدگی به مسائل زیرساختی بوده است، تاکید کرد: باید بر اساس شایستگی مردم فارس تصمیم گیری شود و در دستگاه های دولتی و سطوح دولتی حضور پیدا کنیم. با توجه به عظمت مردم فارس باید با دولت و رئیس جمهور در مورد دولت و ارکان آن صحبت کنیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید با یک سری اقدامات کوچک که البته جای خود را دارد از شأن مردم غافل شد.

وی گفت: خود را متعهد کرده ایم که با اقتدار و استفاده از عناصر قدرت ساز در دستگاه های اجرایی این مسیر را طی کنیم.

نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی نیز با بیان اینکه مخالف بسته شدن حوزه نقد در استان هستم و فکر می کنم مسئولان استانی باید زمینه انتقاد را باز کرده و امکان تضاد نظرات را فراهم کنند، گفت: : روابط عمومی حق تعیین تکلیف برای اصحاب مطبوعات و کسب اجازه از آنها برای تحلیل و گزارش صادقانه را ندارد.

عزیزی آمادگی خود را برای هر مدیر و مسئولی که فرصت را مغتنم شمرده و از خبرنگاران انتقاد و اطلاع رسانی کند، طبق وظیفه نظارتی از وزیر ذیصلاح پیگیری کند و گفت: تا برکناری این مدیران به کار خود ادامه می دهم.

عزیزی همچنین با اشاره به تاخیرهایی که ناشی از برخی ناهماهنگی ها و وجود ترافیک سنگین در شیراز به دلیل عدم وجود محورهای شمالی، جنوبی، شمال شرقی … شبکه شهری مشکل ترافیک شیراز با شعر و شعار حل نمی شود.

همانطور که نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی در خصوص انتصاباتی که پارسال در فارس صورت گرفت خاطرنشان کرد: باید از جمعی از مدیران استانداری، مدیران خوب و با تجربه و توانمند حمایت شود.

عزیزی ادامه داد: گروهی از مدیران اگرچه تجربه لازم را ندارند اما با انگیزه هستند و می توان با صبر و حوصله، همراهی و حمایت ملی و منطقه ای به آنها فرصت اثبات خود را داد. اما گروهی از مدیران نه توانایی دارند و نه تجربه، نه توانمند هستند و نه شایسته و معتقدم استان بزرگی مانند شوالیه را نباید در اختیار مدیران کوچک و ضعیف قرار داد.

وی گفت: دولت و وزارتخانه ها مدیران استانداری را ارزیابی می کنند و با اعلام نتایج، تکلیف مدیران ناکارآمد مشخص می شود.

نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعامل و انسجام نمایندگان فارس در مجلس افزود: نمایندگان منطقه نماینده و منتخب مردم هستند و تمام تلاش ما در مجلس یازدهم حداکثر انسجام و هماهنگی بود.

عزیزی با بیان اینکه نوع نمایندگی با نوع مدیریت اجرایی متفاوت است، گفت: اختلاف سلیقه در بین نمایندگان امری طبیعی است و در نهایت موضوعی در مجلس به رای گذاشته می شود و این نظر نباید به عنوان اختلاف بین نمایندگان تلقی شود.

آژانس را با هیچ چیز عوض نمی کنم

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه احتمال می رود شما استاندار بعدی فارس شوید، گفت: من افتخار نمایندگی مردم شیراز را دارم و آن را با هیچ چیز دیگری عوض نمی کنم.

همانطور که نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی در خصوص بودجه فارس خاطرنشان کرد: بودجه این استان در سال ۹۹ بیش از سه هزار میلیارد تومان بوده که در سال ۱۴۰۰ به هشت هزار میلیارد تومان رسیده و به ۹ هزار افزایش یافته است. میلیارد. تومان امسال

عزیزی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های دولت در اجرای پروژه های بزرگ بهره برداری شود، گفت: در راستای توسعه استانداری باید تمام تلاش خود را برای تامین سرمایه گذاری داخلی و خارجی انجام دهیم که البته سرمایه گذاری هایی است که در زمینه های مختلف انجام شده است. بخش ها.”

وی از نحوه برخورد با سرمایه گذاران در فارس انتقاد کرد و گفت: باید به سرمایه گذاران احترام گذاشت و به آنها توجه کرد و با آنها برخورد منفی نشود و اجازه ندهند سرمایه گذار به راحتی ضرر کند.

اعلام اسامی مدیرانی که با سرمایه گذاران همکاری نمی کنند

نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی وعده داد اسامی مدیرانی که با سرمایه گذار همکاری نمی کنند را به رسانه ها اعلام کند.

عزیزی درباره طرح جامع مقبره شاهچیراگ (سلام الله علیها) نیز گفت: توافق خوبی با وزارت راه و شهرسازی انجام شده و در مرحله بررسی است.

وی ادامه داد: باید برای دیدن بافت فرسوده تاریخی و احیای حداکثری آن تلاش شود.

انتصابات خانوادگی دور از شأن نمایندگان مجلس است

نماینده مردم شیراز و زرکان در شورای اسلامی در خصوص انتصاب بستگان و بستگان برخی نمایندگان در دستگاه های اجرایی گفت: معتقدیم این کار از شأن نمایندگان دور است و نماینده باید به مسائل کلان رسیدگی کند. . .

عزیزی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تکمیل بزرگراه شیراز به اصفهان گفت: قطعه هفتم این پروژه بزرگ در شرف اتمام است و برای قطعه هشتم نیز بین دولت و وزارت دفاع توافق شده است. ، و غیره. از استفاده از بزرگراه. حتی اگر قسمت هشتم اجرا نشود.

وی در خصوص پروژه انتقال آب از خلیج عربی گفت: برخی با پروژه های بزرگ و زیرساخت های استانداری دشمنی دارند و از رسانه ها می خواهم در دام افرادی که با طرح پیشنهادی به دنبال مخالفت با پروژه های بزرگ هستند، نیفتند. مواردی مانند عدم وجود ارتباط زیست محیطی، زیرا هر پروژه دارای یک مطالعه جغرافیایی و زیست محیطی است.

انتهای پیام