مدال نقره آتاری جهان بلگراد با شکست سنگین از ژاپننماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران با شکست ۱۰ بر صفر حریف ژاپنی به مدال نقره کشتی آزاد دست یافت.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲، رقابت های سه وزن پایانی در بلگراد صربستان، رضا اطری نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران و دارنده مدال های طلا و برنز بازی های آسیایی به مصاف ریو هیگوچی می رود. دارنده مدال نقره بازی های المپیک ریو. از ژاپن در فینال به میدان رفت و در نهایت با نتیجه سنگین ۱۰ بر صفر شکست خورد و برای اولین بار به مدال نقره جهان دست یافت.

عطاری تاکنون در ۳ دوره مسابقات قهرمانی جهان در سال های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در وزن ۵۷ کیلوگرم شرکت کرده است اما نتوانست مدالی کسب کند و امسال برای اولین بار در چهارمین تلاش خود برای حضور در قهرمانی جهان.

در دور مقدماتی این وزن که دیروز (شنبه) برگزار شد، عطاری در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر ۱ بصیرعلی لی از مقدونیه را شکست داد و سپس با نتیجه ۴ بر صفر اسلام بازرجانوف از آذربایجان را شکست داد و به برتری رسید. به مرحله یک چهارم نهایی رفت. آتاری در این مرحله به مصاف گیورگی وانگلوف دارنده مدال برنز اروپا در سال ۲۰۲۲ از بلغارستان رفت و در فینال ۶ بر ۳ پیروز شد و در نیمه نهایی ۵ بر ۳ نارمنداخ از مغولستان را شکست داد و راهی فینال شد. .

در ادامه این رقابت ها تا دقایقی دیگر رحمان عموزاد خلیلی در وزن ۶۵ کیلوگرم در فینال به مصاف جان دیاکومی هالیس از آمریکا می رود و پس از آن به مصاف محمدحسین محمدیان نماینده دسته ۹۷ کیلوگرم ایران می رود. ، مجحمدیخان. ماگومدوف برای مدال برنز از آذربایجان.

در پایان رقابت‌های کشتی آزاد در ۷ وزن صربستان، کامران قاسمبور در وزن ۹۲ کیلوگرم، محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم و امیرحسین زر در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند. مدال برنز را نیز به دست آورد.

علیرضا سرلک نیز با وزن ۵۷ کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت، شاهزاده محمد یزدانی طبق اعلام کادر فنی به وزن ۷۰ کیلوگرم نرسید و حضور در مسابقات جهانی را از دست داد.

انتهای پیام