مجسمه سازی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


کانتور بدن به معنی فرایند استفاده از درمان جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی است. این تکنیک های زیبایی به گونه ای طراحی شده اند که در مناطق خاصی از چربی به منظور لاغرتر شدن بدن اعمال می شوند. امروزه گزینه های زیادی برای کانتور بدن وجود دارد که گزینه های متنوعی را ارائه می دهد. بهترین درمان بستگی به نواحی از بدن دارد که باید بر آنها تمرکز کنید ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما.

جراحی مجسمه سازی بدن طیف وسیعی از روش های زیبایی است که با هدف بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن انجام می شود. جراحی کانتور بدن اغلب برای خطوط کمر ، شکم ، لگن ، باسن ، بالای تنه و بالای بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی و لیفت برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر می خواهید پیکرتراشی کنید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامت شما را ارزیابی کرده و درمانی را که برای شما مناسب است برنامه ریزی می کند. اگر می خواهید مجسمه سازی بدن انجام دهید ، متخصصان ما در کلینیک تناسب اندام رازی آماده ارائه بسیاری از تکنیک های جدید هستند و برای رسیدن به اندام ایده آل شما برای شما ایمن هستند. برای اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت قبلی می توانید تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ لطفا تماس بگیر.

آماده سازی


قبل از انجام کانتور بدن بیمار ، مهم است:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • به وزن دلخواه برسید.
 • در مورد مصرف داروهای خود با پزشک خود مشورت کنید.
 • ترک سیگار.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند.
در صورت نیاز به آزمایش های دیگر مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (ECG) ، پزشک شما به شما توصیه می کند.

انواع روش های مجسمه سازی و نحوه انجام آنها


بهترین نوع کانتور بدن به شکل بدن ، اهداف و اولویت های فعلی شما بستگی دارد. برخی از انواع تکنیک های مجسمه سازی:

لیزر درمانی کم توان

با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن چربی های دور شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر قسمت های بدن ، Zerona چربی های ناخواسته را در معرض انرژی لیزری کم توان قرار می دهد که سلول های چربی را تجزیه کرده و چربی را از بدن خارج می کند. این چربی مانند سلولهای خارجی جذب بدن می شود و در نهایت از طریق فرآیندهای طبیعی از بدن دفع می شود.
در طول درمان با زارونا ، پزشک از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی سرد لیزر به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه با پوست تماس پیدا نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی های متراکم را به مایع درون سلول های چربی تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر با قدرت کم منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند که به آزادسازی چربی کمک می کند. سیستم لنفاوی مسئول از بین بردن چربی از بدن است و سلولهای چربی غلیظ قبلی را صاف ، خالی و بدون آسیب می گذارد.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز روش دیگر غیر جراحی ، کانتورینگ بدن است که از خنک کننده کنترل شده (حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلولهای چربی به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، سلولهای چربی بدن تجزیه می شوند و شروع به حذف آنها از طریق فرآیندهای جذب و حذف طبیعی می کنند. جراحی یا نوع کرایولیپولیز تزریق چربی نه بیمار در طول جلسه درمان کرایولیپولیز به هیچ گونه سوزن ، خون ، بیهوشی یا ابزار جراحی مراجعه نمی کند. اگرچه کرایولیپلیس برای افرادی که از نظر بالینی چاق هستند توصیه نمی شود ، اما ثابت شده است افرادی که کمی اضافه وزن دارند و نمی توانند از برجستگی های سرسخت خلاص شوند یا با ورزش کردن چربی سینه و کمر خود را از بین می برند. م effectiveثر است.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری رادیو فرکانس به منظور تغییر شکل بدن ، گرما درمانی بافت پوست را برای کاهش سلولیت ، چین و چروک هایی که بر صورت و بدن تاثیر می گذارد ، فراهم می کند. با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی ، سلولیت را از بین می برد و بر سلول های چربی واقع در زیر پوست تمرکز می کند. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای چربی تجزیه شده و جذب بدن می شود و پوست را انعطاف پذیر و صاف می کند در جایی که سلولیت قبلاً ناهموار بود.
حذف سلول های چربی منجر به این واقعیت می شود که باسن ، باسن و باسن نازک شده و خطوط بیشتری دارند ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و برجستگی های ناخوشایندی ایجاد می کند ، که غالباً از بین بردن آنها با رژیم غذایی و ورزش دشوار است. وقتی از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیر استفاده می شود ، پوست شل و افتاده سفت می شود ، در حالی که الاستیک و بافت پوست افزایش می یابد ، فیبرهای کلاژن رشد کرده و کوچک می شوند.

سونوگرافی

سونوگرافی (سونوگرافی) حذف چربی استفاده از انرژی اولتراسونیک است که برای مایع سازی بافت چربی قبل از استفاده پزشک از کانول نازک برای حذف چربی تولید می شود. برخلاف لیپوساکشن جراحی که شامل برداشتن چربی های سست و متراکم با استفاده از کانول های بزرگ است ، برداشتن چربی بر اساس سونوگرافی نسبت به تزریق چربی کمتر تهاجمی است زیرا پزشک می تواند به راحتی و هموار کانول را به زیر پوست منتقل کند تا چربی را از بین ببرد. برداشتن. مانند فرآیندهای خطوط بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، حذف چربی با سونوگرافی به عنوان یک روش کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی است که معمولاً در اطراف شکم ، باسن و پهلوها و در مقابل تکنیک هایی مانند ورزش و رژیم غذایی مقاوم است.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک روش همه کاره است که می تواند برای حذف مناطق وسیعی از چربی های ناخواسته استفاده شود ، یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با کمک لیپوساکشن ، پزشک می تواند خطوط بدن را به طور دقیق و جداگانه ترسیم کند و چربی را از بین ببرد. تزریق چربی به جای حذف چربی ، به پزشک این امکان را می دهد که هر قسمتی از بدن را با مجسمه بچرخاند. امروزه لیپوساکشن روشی نرم تر و کم تهاجمی برای مجسمه سازی بدن است.

لیپوماتیک



لیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و به شما امکان می دهد حجم زیادی از سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهید. روش لیپوماتیک با استفاده از دستگاه هوادهی فشرده متصل به کانولا که بطور خودکار 360 درجه می چرخد ​​، سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها معلق می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک تکنیک است که می تواند با گزینه های مختلف مجسمه سازی استفاده شود. در طول تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای برداشتن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک چربی را پردازش کرده و به مناطقی که بیمار می خواهد حجم بیشتری در آن ناحیه داشته باشد تزریق می کند. به عنوان مثال می توان از تزریق چربی برای مناطق کانتور استفاده کرد قفسه سینه یا باسن برای استفاده.

بیا بریم

بسیاری از روش های جراحی آسانسور وجود دارد که می تواند برای کانتورینگ بدن نیز مورد استفاده قرار گیرد. این تکنیک ها به ویژه برای افرادی که پوست شل دارند ، به جای یا علاوه بر کیسه های چربی اضافی مفید است. پزشک لیفت های معمول بدن را انجام می دهد ، از جمله: لیفت قفسه سینه ، لیفت باسن ، و آسانسور به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند آسانسور ممکن است نتایج قابل توجهی نسبت به یک روش غیر جراحی داشته باشد.

بازیابی پس از قالب گیری


امروزه ، بسیاری از گزینه های کانتورینگ حداقل تهاجمی هستند و به زمان بازیابی کمتری نیاز دارند و همچنین ناراحتی و تورم کمتری دارند.
با بهبودی بیمار ، ممکن است درد ، کبودی ، تورم و بی حسی در اطراف محل جراحی احساس شود. این طبیعی است. در صورت نیاز پزشک ممکن است داروهای مسکن تجویز کند.
بیماران تشویق می شوند که روز بعد از جراحی بلند شده و راه بروند. بیمار ممکن است نیاز به پوشیدن لباس تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل داشته باشد. او همچنین ممکن است نیاز به پوشیدن جوراب و تزریق هپارین داشته باشد. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از بلند کردن بارهای سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا تپش قلب است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

خطرات


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با جراحی کانتور بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و قابل توجه از جمله زخم کلوئید و هیپرتروفی. اینها زخم های قرمز و ضخیم هستند که می توانند روی برش ها ایجاد شوند. آنها می توانند خارش زا ، تحریک کننده و ناخوشایند باشند ، اما تهدیدی برای سلامتی نیستند.
 • عفونت ، در برخی موارد ، درمان آنتی بیوتیکی یا جراحی اضافی ممکن است مورد نیاز باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه ، بانداژ یا محلول های ضد عفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در ناحیه یا نواحی تحت عمل

قیمت


برخی از عواملی که می توانند هزینه را تحت تأثیر قرار دهند شامل تجربه جراح و نوع روش مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه تأسیسات جراحی یا بیمارستانی
 • بیهوشی ارزشش را دارد
 • داروهای تجویزی موجود است
 • پوشاک بعد از جراحی
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات متداول در مورد طراحی بدن و مجسمه سازی عبارتند از:

چه قسمت هایی از بدن برای مجسمه سازی بدن مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که در آن بیمار کیسه های چربی ناخواسته وجود دارد را می توان با مجسمه سازی بدن اصلاح کرد. مناطقی که بیشتر پزشکان را درمان می کنند:

 • ناحیه چانه و گردن
 • شکمی
 • باسن
 • زانو
 • سلاح
 • داخل و خارج باسن
 • در دو طرف باسن می افتد
 • دور کمر
 • در وسط کمر می افتد
 • بیا دیگه

از کجا می دانید که من کاندیدای خوبی برای خطوط بدن هستم؟

بدنسازان خوب معمولاً به وزن ایده آل نزدیک هستند ، اما مناطقی از بدن وجود دارد که می خواهند آن را تغییر دهند. کانتور بدن می تواند وزن را کاهش دهد ، اما برای کاهش وزن کلی مناسب نیست. بهترین مدعیان مجسمه سازی بدن از سلامت کلی خوبی برخوردارند و انتظارات واقعی از نتایج خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید