متفورمین – دارویی برای کاهش وزن؟


علاوه بر این ، مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین استفاده می کنند ، به احتمال زیاد وزن خود را کاهش می دهند.

همچنین ، هرگونه کاهش وزن تنها تا زمانی که شما از دارو استفاده می کنید می تواند ادامه یابد. این بدان معناست که در صورت قطع مصرف متفورمین ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود برمی گردید. و حتی اگر هنوز در حال درمان هستید ، می توانید به تدریج وزن از دست رفته خود را دوباره به دست آورید.

در واقع ، هیچ نتیجه قطعی و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که برخی وزن کم می کنند ، برخی دیگر اینطور نیستند. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر شما مبتلا به دیابت نوع 2 هستید ، یا اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را تجویز کند ، که به شما در مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک می کند ، صرف نظر از اینکه متفورمین ممکن است وزن خود را کاهش دهد. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است مگر اینکه فردی مبتلا به دیابت یا دیابت قبلی باشد. به این معنا که FDA متفورمین به عنوان یک محصول کاهش وزن تایید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید زیرا هنوز عوارض جانبی یا مزایای آن به طور کامل مطالعه نشده است و یک داروی کاهش وزن نیست.

مویده رحمانیان ، عضو انجمن غذای ایران

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید