متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. یک متخصص تغذیه به شما در انتخاب تغذیه مناسب و برنامه غذایی سالم کمک می کند و همچنین تغذیه مناسب را برای بیماران ایجاد می کند و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی یک فرد را مطالعه می کند و غذاهای مورد نیاز بیمار را توصیه می کند و رژیم غذایی مناسب را آموزش می دهد و بر اثر برنامه نظارت می کند تا مطمئن شود که برنامه رژیم غذایی موثر است و نتیجه را گزارش می دهد. روند درمان را ثبت می کند.
این متخصص برنامه غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و لاغر با توجه به شرایط و نیازهای آنها تهیه می کند. این برای آنها تعیین می کند که چه غذایی و چقدر باید روزانه مصرف کنند.
بیماران تحت نظر متخصص هستند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب با توجه به شرایط خاص خود و تسریع روند درمان کمک کنند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند دیابتی ها ، کلیه ها ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و سرطانی هستند که تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار می گیرند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند دیابتی ها ، کلیه ها ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و سرطانی هستند که تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار می گیرند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید با متخصص تغذیه مشورت کنیم؟

حالت

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساس می کنید احساس پرخوری می کنید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر کنید

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که قبل از 20 مارس برای رژیم غذایی درخواست می کنند ، در نظر گرفته شده است.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن غذایی ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور. ارزیابی رژیم تغذیه و درمان چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید