ما نباید به انتقاد یا اعتراض به وضعیت موسیقی بسنده کنیم


در شب انجمن فیلارمونیک ایران از مردم خواسته شد تا در گسترش فعالیت های انجمن فیلارمونیک ایران از آن حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از روابط عمومی فرحانک فرشته، تاسیس انجمن فلرم وینک ایران شب گذشته چهارشنبه با حضور نوین افروز، شریف لطفی، مرجان قنبری مهر، علی دهباشی و شهراد میرزایی برگزار شد.

شریف لطفی، رئیس هیئت امنای انجمن فیلارمونیک ایران در این مراسم با بیان اینکه کشورهای بزرگ دنیا دارای انجمن های فیلارمونیک و افراد فیلارمونیک هستند، گفت: ، باید در عمل نشان دهیم که با وجود همه سختی ها به فکر ادامه راه انجمن فیلارمونیک هستیم. با این اوصاف همه اعضای انجمن بدون ملاحظات مالی کار می کنند و تمام تلاش ما بر این است که ارکستر فیلارمونیک را به افتخار نام بزرگ ایران ایجاد کنیم.

مرجان قنبری مهر، نوازنده ویولن پس از این مراسم، درباره نیاز مردم به حمایت از فعالیت های انجمن فیلارمونیک ایران گفت: از همه می خواهم در گسترش فعالیت های انجمن از ما حمایت کنند. این یک موسسه محبوب است و تنها با کمک شما زنده است. زیرا اساساً انجمن‌های مردمی هستند که توسط عموم حمایت می‌شوند.

ما نباید به انتقاد یا اعتراض به وضعیت موسیقی بسنده کنیم

شهرداد میرزایی، مدیرعامل انجمن فیلارمونیک با اشاره به مصائب موسیقی در ایران گفت: باید بپذیریم که در ایران مشکلات و معضلاتی وجود دارد، اما نباید فقط به نقد و اعتراض پرداخت، بلکه باید برای بهبود آن تلاش کرد. چیزها و حرکت رو به جلو.” البته هر فعالیتی فراز و نشیب های زیادی دارد و این دقیقا همان چیزی است که نیاز به یک سازمان مردمی را بیش از پیش اهمیت می دهد.

میرزایی ادامه داد: تلاش می کنیم پیوند را با کل نظام مردمی تقویت کنیم. ما انجمن جدیدی ثبت نکردیم، بلکه مسیر انجمن فیلارمونیک را که قبلا توسط فراگیران ثبت شده بود، ادامه دادیم. ادامه و تکمیل کارهای انجام شده توسط سالمندان بسیار مهم است.

علی دهباشی با اشاره به تاریخچه انجمن فیلارمونیک ایران گفت: این انجمن برای اولین بار در نوامبر ۱۹۴۳ توسط ادوارد جوزف که در خانواده‌های مسیحی کرمانشاه متولد شده بود تأسیس شد و این انجمن یک مؤسسه غیر انتفاعی و مردمی بود که همگی عواید آن با برگزاری کنسرت‌هایی برای ارکستر فیلارمونیک تهران، صرف گسترش موسیقی علمی و انتشار آن شد.

حشمت سنجری از سال ۱۳۴۳ ریاست انجمن فیلارمونیک ایران و رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران را بر عهده دارد و پس از انقلاب اسلامی فعالیت این انجمن موقتاً متوقف شد. انجمن فیلارمونیک ایران با حمایت و پیگیری «عبدالحسین مستوفی» در سال ۱۳۷۳ مجدداً تأسیس شد و پس از آن ارکستر فیلارمونیک تهران به سرپرستی هنری و رهبری ارکستر «شریف لطفی» در سال ۱۳۷۸ تشکیل شد. زیر نظر انجمن فیلارمونیک ایران

از سال ۱۳۹۳ تلاش های شریف لطفی و پیگیری دانشجویان به منظور احیای انجمن از سر گرفته شده است. انجمن فیلارمونیک ایران با همکاری شهرداد میرزایی، بهرام جمالی، مرتضی دلیری و فواد قهرمانی در سال ۱۳۹۷ با شخصیت حقوقی مستقل دوباره شروع به فعالیت کرد.

انتهای پیام