ما جهان را برای گروه های تروریستی ناامن می کنیممعاون امور بین الملل و حقوق بشر در قوه قضائیه گفت: گروه های تروریستی در سراسر جهان تحت تعقیب قرار گرفته اند و هیچ جای امنی در دنیا برای این گروه ها وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از قوه قضائیه، کاظم غریب آبادی در همایشی که امروز در قزوین برگزار شد با بررسی ابعاد حقوقی جنایات دولت تروریست آمریکا علیه مردم ایران، اظهار داشت: جنایات آمریکا در حق دولت و دولت ایران و دیگران. صحبت از کشورها و رژیم ها کافی نیست، زیرا تفسیر جنایات رژیم آمریکا یکی از مهمترین ابعاد جهاد تبیینی به تعبیر مقام معظم رهبری است. نه تنها در داخل ایران، بلکه علم تفسیر جنایات آمریکا و تعقیب «حقوقی، سیاسی و قضایی» جنایات… در صحنه بین المللی باشد.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه نظام آمریکا خود را یکی از مدعیان حقوق بشر معرفی می کند، افزود: حقوق بشر یک پدیده جدید در جامعه جهانی بعد از جنگ جهانی دوم است که میلیون ها نفر در آن حضور دارند. بی گناهان زندگی می کنند و خود را گم می کنند و آمریکایی ها و غربی ها تصمیم گرفتند ابزاری به نام حقوق بشر ایجاد کنند.

وی ادامه داد: ای کاش آمریکا با تاسف از جنایاتی که مرتکب شد این کار را می کرد و به این نتیجه می رسید که مردم حقوق دارند، اما از کشتار بی گناهان و ابداع حقوق بشر به عنوان ابزار سیاسی درس عبرت نمی گرفتند.

غریب آبادی با بیان اینکه ایران حامی حقوق بشر و حمایت از حقوق ملت هاست، افزود: چرا که حقوق بشر ریشه در ادیان آسمانی به ویژه دین مقدس اسلام دارد و کشور ما ۱۴ قرن تاریخ بشریت اسلامی دارد. آموزه های حقوق بشر، اما این پس از دو جنگ جهانی به این نتیجه رسید.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به اینکه آمریکا از واژه حقوق بشر به صورت سیاسی و موثر استفاده می کند، افزود: این امر موجب رنج مردم بی گناه از حقوق بشر شده است که باید از آن دفاع کرد زیرا مدعیان حقوق بشر خود بزرگترین ناقض حقوق بشر هستند.

وی با اشاره به جنایات آمریکا علیه بشریت گفت: آمریکا نه تنها دشمن مردم ایران، بلکه دشمن جامعه جهانی است و نمی داند آمریکا کدام نقطه از جهان استکبار و استکبار خود را دنبال نکرده است. استعمار

غریب آبادی تاکید کرد: آمریکا بزرگترین متجاوز و اشغالگر جهان است، ۴ و نیم میلیون نفر در ویتنام و ۲ میلیون نفر در عراق کشته شدند زیرا جان مردم بی گناه و کودکان ارزشی ندارد و صحبت از حقوق بشر است. آمریکا او را مسخره کرد.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ هزار نفر در کشورهای همسایه با آمریکا مانند کوبا و برخی کشورهای دیگر بر اثر تجاوزات آمریکا جان خود را از دست دادند و ۷۰ هزار نفر نیز جان باختند. او در افغانستان توسط آمریکایی ها کشته شد

وی افزود: در نتیجه استفاده از پهپاد توسط آمریکا بیش از ۳۰ هزار نفر در بیش از ۳۰ کشور جان خود را از دست دادند و این جزو حقوق بشر نظام آمریکاست.

غریبی جاودانه با اشاره به اینکه حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی بی سابقه است، افزود: تاکنون ۷۰ قطعنامه در سازمان های بین المللی از سوی آمریکا رد شده است و اجازه تصویب هیچ قطعنامه ای علیه اسرائیل را نمی دهد و آمریکا پشت جنایات است. رژیم صهیونیستی

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه گفت: آمریکا مدعی پرچمداری در حوزه حقوق زنان است در حالی که اخیرا گزارشی منتشر شد که بر اساس آن بیش از ۵۰۰ هزار شکایت از سوی آمریکایی ها ثبت شده است. زنان. ارتش علاوه بر این که سالانه ۱۸۰۰ زن را در جامعه آمریکا می کشد، در حال حمله است.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد زنان آمریکایی مورد خشونت فیزیکی، جسمی و جنسی قرار گرفته اند، افزود: با وجود این، آمریکا مدعی پرچمدار دفاع از حقوق زنان است، اما آمریکا هیچ اختیاری بر آن ندارد. . پرچمدار در هر زمینه حقوق بشر.. او صاحب نیست

غریب آباد با اشاره به جنایات آمریکا علیه میهن و کشور ایران، ادامه داد: فهرست جنایات آمریکا طولانی است، ۱۳ هزار شهید شیمیایی و ۱۰۰ هزار شیمیایی و خسارت مادی و معنوی جنگ تحمیلی، ایثارگران و جانبازان. . مستقیما علیه آمریکاست.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ۳۰ کشور به رهبری جمهوری اسلامی افزود: این تحریم ها به دلیل تحریم ها و عدم دسترسی به تجهیزات مغایر با قوانین بین المللی و حقوق بشر است. . داروها و داروها در زمان شیوع بیماری کرونا ضروری است، افراد زیادی جان خود را از دست دادند و آمریکا مقصر و مسئول مستقیم آن است.

وی با اشاره به خسارات سنگین مادی و جانی تحریم های آمریکا علیه ایران گفت: چگونه با ادعای دفاع از حقوق مردم ایران انتقادات حقوق بشری را متوجه ایران می کنند در حالی که حقوق بشر را در ایران به طور گسترده نقض می کند. همان مردم

غریب آبادی افزود: اگر می خواهید از حقوق ملت ایران دفاع کنید باید تحریم ها را بردارید در حالی که حدود ۳۰ ایرانی بی گناه در خارج از کشور به بهانه دور زدن تحریم ها دستگیر شدند که تعدادی از آنها در زندان بودند. خواسته ما آزادی است از این مردم بی گناه

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه تصریح کرد: بیش از ۱۷ هزار قربانی بی گناه تروریسم داریم که با حمایت رژیم آمریکا، برخی کشورهای غربی و اسرائیل مستقر در آمریکا و اروپا ایجاد شده است.

وی ادامه داد: گروه های تروریستی در سراسر جهان تحت تعقیب قرار گرفته اند و هیچ جای امنی در جهان برای این گروه ها وجود نخواهد داشت و جمهوری اسلامی در برخورد با این گروه های تروریستی قاطعانه ایستاده است.

غریب عبادی افزود: ترور شهید حاج قاسم سلیمانی یک ننگ و جنایت بزرگ در کارنامه سیاه آمریکا است و خودشان به این ترور اعتراف کردند و شکایت مربوط به وی به قوه قضائیه تقدیم و کیفرخواست در تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۹ تنظیم می شود. روزهای آینده

معاون امور بین الملل و حقوق بشر در قوه قضائیه گفت: همه دست اندرکاران این ترور باید محاکمه شوند و دستگاه قضایی عراق باید کار خود را در این زمینه تکمیل کند.

وی افزود: برگزاری چنین سمینارهای تخصصی بسیار مفید است و باید سمینارهای تخصصی مشترکی را با سایر کشورها در مورد جنایات رژیم آمریکا برگزار کنیم.

غریب العبادی همچنین یادآور شد: ابتدا باید مراحل قضایی را از داخل دادگاه های خود شروع کنیم و تروریست ها را در کشورمان محاکمه کنیم و بر این اساس پیشنهاد تشکیل مجتمع قضایی بین المللی ویژه را دادیم تا دستگاه قضایی به پرونده های بیشتری رسیدگی کند. • باز است و نقش وکلا در این زمینه پررنگ است.

انتهای پیام