لیست جعلی اعدام های ساخته شده توسط رجوی در دهه ۶۰مسعود رجوی در مورد اعدام های سال ۱۳۶۷ در ابتدا مدعی شد که این تعداد ۶۴۰۰ نفر بوده اما به تدریج این آمار را تغییر داد. از این رو در مرحله بعدی تعداد را ۱۲ هزار نفر اعلام کرد و بعداً مدعی شد که ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر از اعضای سازمان توسط جمهوری اسلامی اعدام شده اند. او حتی کتابی در این زمینه منتشر کرد که در آن تعداد ۳۰ هزار اعدام را ثبت کرده است. رجوی سعی کرد از این فهرست برای طرح شکایت علیه جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی استفاده کند.

به گزارش ایسنا، سایت «مرکز اسناد اسلامی انقلاب» به نقل از مسعود خدابنده از اعضای جداگانه منافقین گفت:. اما اندکی بعد، تعدادی از افرادی که بعداً سازمان را ترک کردند، شهادت دادند که ادعاهای آنها در مورد اعدام ها دروغ بوده است.

در مورد لیستی که امروز این سازمان تهیه کرده است، می توان گفت که بسیاری از اسامی موجود در آن اصلا وجود نداشته است. برخی از کسانی که در سال های گذشته به جرم جنایت هایی مانند قتل عمد یا قاچاق مواد مخدر اعدام شده بودند، هیچ ارتباطی با این سازمان نداشتند. تعدادی از آنها در لیست بودند و گواهی فوتشان نشان می داد که در تصادف جان خود را از دست داده اند و تعدادی نیز در درگیری مسلحانه سازمان کشته شده اند. این گروه حتی تعداد زیادی از کشته شدگان عملیاتی به نام فروغ جاویدان (رصدخانه) را نیز به این فهرست اضافه کرد.

این فهرست، اولاً به دلیل حمایت سازمان‌های اطلاعاتی ضد ایرانی مجاهدین خلق (مخصوصاً سیا، که هماهنگ‌کننده آن در آن زمان سید محمد سید المحدثین بود) موفقیت‌آمیز بود. اسناد، شهادت دروغ و اعداد به نشریات و مراکز به اصطلاح معتبری که تحت تأثیر قرار گرفتند – مانند کتابخانه کنگره که اکنون هر چیزی را به نام سند منتشر می کند و هیچ استقلالی ندارد – برای استفاده در این راه توسط محافل ضد ایرانی فاش شد. و ثانیاً پرونده قتل نه اولین و نه آخرین مورد بود.

یادم هست اولین نمونه کشتار در همان سال اولی بود که مجاهدین به عراق رفتند. حسن الجزیری با عارضه قلبی در لندن دوست و دانشجو بود. او به همراه چند نفر برای آموزش به عراق فرستاده شد (سازمان این افراد را به عنوان عضو به عراق می برد و بعد شروع به لیست کردن آنها می کرد زیرا برای هر عضو سرانه صدام دریافت می کردند) و سپس در زمین مانور “کافر” به دلیل آفتاب سوختگی و سهل انگاری.. او در درمان تشدید بیماری قلبی درگذشت. پس از اینکه این الجزایری بر اثر گرما بیهوش شد، او را در خودرو رها کردند و پس از مانور جسدش پیدا شد. جالب اینجاست که همسرش لیلا جزایری (با نام اصلی عظام ملاحسنی کوهنا است که به دلیل ناهنجاری های مالی مختلف مجبور به تغییر نام خود شد) و پسرش (محمد حنیف جزیری) از آن زمان در نشریات و مقالاتی مدعی شدند که حسن در ایران اعدام شده است. . .

از این دست موارد زیاد است. به عنوان مثال، سازمان تا قبل از عملیات فروغ جاویدان، بسیاری از کشته شدگان درگیری مسلحانه را فهرست می کرد و از آنها برای تبلیغات استفاده می کرد. مسعود رجوی این اثر را «بانک خون» نامید و نام آن را گذاشت که بعداً به فهرست «مزایای بانک خون» اضافه شد.

پس از عملیات فروغ جاویدان، سازمان متوجه شد که ایجاد فهرست های جعلی – به ویژه در مجامع بین المللی – برای مجاهدین خلق بسیار مثمر ثمر است. از آن زمان عملیات شدت گرفت و این اقدام سیستماتیک ادامه یافت تا اینکه «قتل» جایگاهی بالاتر از «تروریسم» گرفت.

یادم هست در سال ۱۹۹۴، زمانی که مریم رجوی را پس از اعلام ریاست جمهوری عراق به پاریس آوردیم (من مسئول حمل و نقل و حفاظت بودم) و هدف این بود که کار سیاسی را شروع کرده و جای پایی برای مسعود رجوی باز کند، او نتوانست این کار را انجام دهد. هر چیزی و فرانسه در سال ۱۹۹۷ به عراق بازگردانده شد. پس از این حادثه مسعود بلافاصله تیم های عملیاتی را برای جبران این شکست به ایران اعزام کرد. اما به دلیل دسترسی ایران به اطلاعات در بالاترین سطوح، تیم های فردی به محض ورود دستگیر شدند. مسعود رجوی خوب می‌دانست که تیم‌های عملیاتی به محض رسیدن به ایران لو می‌شوند، اما تعداد بیشتری را اعزام می‌کند. حقیقت این است که منظور او ترور نبود، بلکه قتل بود. او می خواست این افراد به محض رسیدن به ایران دستگیر و اعدام شوند.

به خوبی به یاد دارم که بابک امین در تهران به قدری مورد اصابت خمپاره قرار گرفت که دیگر توانایی فیزیکی نداشت، اما باز هم عقب نشینی نکرد و اصرار داشتند که این روند ادامه پیدا کند. این سازمان از اعضا خواست تا حد امکان افراد را بکشند، نارنجک پرتاب کنند و سپس سیانور بخورند تا خود را بکشند. آرش سمیعتی پور یکی از افرادی بود که با وجود کشیدن نارنجک و بلع سیانور با کمک نیروهای امنیتی و البته قطع یکی از دستانش زنده ماند.

انگیزه ترورها اصلاً مهم نبود، اما هیاهو مهم بود. بزرگترین ضربه به رجوی در آن زمان تعلیق اعدام بود. به عبارت دیگر نیروهای امنیتی و قضایی ایران نیز متوجه شده اند که این افراد برای کشتن به ایران نمی آیند، بلکه برای کشتن فرستاده می شوند.

سازمان منافقین در عراق پس از صدام نیز همین استراتژی را اجرا کرد. زمانی که قرارگاه اشرف تحویل داده شد، سازمان به عراق اعلام کرد که یک سوم شمال را تحویل خواهد داد، اما از سوی دیگر عناصر خود را برای مقابله با نیروهای عراقی بسیج کرد. به آنها گفتند که عراقی ها آمده اند شما را دستگیر کنند و تحویل ایران بدهند. حتی گفتند اتوبوس های ایرانی منتظرند تا شما را به اوین برسانند تا به ایران که رسیدید اعدام شوید. در نتیجه ابعاد درگیری بین عناصر سازمان و نیروهای عراقی افزایش یافت و در نتیجه این درگیری تلفات جانی نیز به همراه داشت. کشتارهایی که این سازمان علیه دولت عراق به کار می برد و به عنوان برگ برنده در مجامع بین المللی علیه عراق استفاده می کرد. از سوی دیگر با «شهید» خواندن مردگان، بقیه اعضا را شستشوی مغزی داده و احساسات آنها را دستکاری کردند.

قابل ذکر است که پس از سقوط صدام و به دلیل ناتوانی جسمی نیروهای سازمانی، ترورها اغلب توسط مزدوران غیر وابسته به سازمان مجاهدین انجام می شد، اما تبلیغات آن همچنان بر عهده سازمان است. گفته می شود که ترورها و آزار و اذیت ها توسط عوامل آموزش دیده در کشورهای همسایه انجام می شود، اما اغراق، تبلیغات رسانه ای، کلیک و بازنشر در شبکه های اجتماعی و تولید فیلم و عکس های جعلی بر عهده شبکه مجاهدین و عربستان سعودی است. . مخاطب.

رد این جریان و کارکرد «ارکستر ترور، ترور و تبلیغات» که نتایج آن در عملیات فروغ جاویدان و اعدام های دهه ۶۰ مورد توجه قرار گرفت، هنوز در مطبوعات غربی به وضوح دیده می شود. شبکه ها و سایت ها به زبان فارسی و همچنین شبکه های اجتماعی .. طبق معمول مصرف کننده نهایی مقامات کشورهای متخاصم هستند که این اطلاعات مصنوعی و مثمر ثمر را در مجامع بین المللی بر خلاف مصالح عالیه مردم ایران خرج می کنند.

در پایان اضافه می کنم که اگر وظیفه من مشاوره شخصی به سازمان سیا بود، بر این نوع جعل و اغراق و دروغگویی، به ویژه با حمایت از یک نیروی تروریستی معتبر مانند مجاهدین خلق، اصرار می کردم، هرچند ممکن بود. کمک به سناریوی خصمانه به ایران در کوتاه مدت اما در نهایت به هزینه او و همان نیروهای متخاصم با ایران خواهد بود.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر