لیتیوم: ماده معدنی سیندرلا برای زوال شناختی است


به عنوان یک ماده معدنی ضروری – مانند سدیم ، منیزیم ، پتاسیم و کلرید – لیتیوم برای بقای ما حیاتی است. عملکرد آن محافظت از مغز در برابر تخریب عصبی است. این بیماری با کاهش سن پیشرفت شناختی را متوقف می کند و حتی ممکن است بیماری آلزایمر و آتروفی مغزی را معکوس کند. نشان داده شده است که لیتیوم از رشد پلاک ها و رسوبات آمیلوئید در مغز جلوگیری می کند ، که می تواند منجر به کاهش عملکرد شناختی شود. هنگامی که از لیتیوم در دوزهای پایین استفاده می شود ، می تواند به طور م memoryثر حافظه را تقویت کرده و شناخت را تقویت کرده ، از زوال عقل جلوگیری کرده و حتی آن را معکوس کند ، خطر سکته مغزی و آسیب های آن را کاهش داده و آثار آسیب های مغزی مغزی را بهبود بخشد. و از آنجا که عملکرد کلی مغز را افزایش می دهد ، به خوبی مستند شده است که می تواند چندین مسئله سلامت روان از جمله اضطراب ، افسردگی ، ADHD و ADHD و PTSD را بهبود بخشد.

من لیتیوم را چند سال پیش هنگام تحقیق درباره کتابم کشف کردم و با آن برخورد کردم بازگشت به بیماری آلزایمر دکتر تیموتی اسمیت. در اینجا داستان شخصی او در مورد لیتیوم آمده است:

در سال 2003 ، MRI مغز آتروفی مغزی را نشان داد. این یافته عجیبی نبود. اکثر افراد شصت ساله دارای انقباض مغزی به عنوان ویژگی “طبیعی” پیری هستند. چند ماه بعد ، مقاله ای در Lancet خواندم که نشان می داد دوزهای پایین لیتیوم آتروفی مغزی را برعکس می کند ، بنابراین 20 میلی گرم لیتیم اوروتات در روز به برنامه مکمل خود اضافه کردم.

چند سال پیش ، MRI مکرر نشان داد ، در کمال تعجب ، این آتروفی به طور کامل از بین رفته است! مطالعات اخیر مکانیزمی را نشان داده است: لیتیوم تولید BDNF را تحریک می کند که رشد سلول های بنیادی را تحریک می کند و منجر به بازسازی عصبی می شود. هیچ چیز برای معکوس آتروفی مغز شناخته نشده است ، بنابراین من حدس می زنم این لیتیوم بود. چه هدیه ای! ”دیدگاهتان را بنویسید