لهستان در حضور تماشاگران جام را به ایتالیا تقدیم کرد/ ایتالیا قهرمان جهان شدتیم والیبال ایتالیا موفق شد تیم والیبال لهستان را شکست دهد و قهرمان مسابقات جهانی والیبال شود.

به گزارش ایسنا، مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۲ به میزبانی اسلوونی و لهستان، شامگاه یکشنبه ۲۹ شهریورماه با برگزاری دو دیدار فینال در ورزشگاه اسپودک آرنا شهر کاتوویتس لهستان به پایان رسید.

در دیدار پایانی این رقابت ها که اولین فینال این رقابت ها با حضور دو تیم اروپایی در قرن بیست و یکم بود، تیم ملی والیبال ایتالیا به مصاف کشور میزبان لهستان رفت و با نتیجه ۳ بر یک پیروز شد تا در رده نخست قرار گیرد. مرحله مسابقات جهان برای چهارمین بار

این دیدار در ۴ گروه با نتایج ۲۲-۲۵، ۲۵-۲۱، ۲۵-۱۸ و ۲۵-۲۰ به سود والیبال ایتالیا به پایان رسید.

این شکست در حالی برای لهستان رقم خورد که ایتالیا در ورزشگاه لهستان مقابل این تیم قرار گرفت.

تیم والیبال ایتالیا با هفت پیروزی متوالی مقابل تیم های کانادا، ترکیه، چین، کوبا، فرانسه، اسلوونی و لهستان به مدال طلای مسابقات جهانی دست یافت.

ایتالیا شاهد هجدهمین حضور خود در مسابقات جهانی بود. تیم ملی والیبال ایتالیا در سال های ۱۹۹۰، ۱۹۹۴ و ۱۹۹۸ در سه دوره متوالی قهرمان جهان شده بود و امسال پس از ۲۴ سال، برای چهارمین قهرمانی جهان به میدان آمده است.

لهستان که در سال های ۱۹۷۴، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ قهرمان مسابقات جهانی شده بود، علیرغم میزبانی امسال، به مقام دوم بسنده کرد.

لهستان در راه رسیدن به نایب قهرمانی، ۶ پیروزی متوالی مقابل تیم های بلغارستان، مکزیک، آمریکا (دوبار)، تونس و برزیل به دست آورد و در آخرین بازی مغلوب ایتالیا شد.

در دیدار رده بندی این مسابقات برزیل با نتیجه ۳ بر یک اسلوونی را شکست داد و به مدال برنز و سوم دست یافت.

برزیل که هفدهمین حضور خود را در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ انجام داد، سه مدال طلا و قهرمانی متوالی در سال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ را در کارنامه خود در این رقابت ها کسب کرده است. زردپوشان سه مدال نقره جهان نیز دارد.

تیم ملی والیبال اسلوونی نیز امسال برای دومین بار در مسابقات جهانی حضور پیدا کرد و با استفاده از امتیاز میزبانی به جمع چهار تیم برتر جهان راه یافت و در نهایت چهارم شد.

انتهای پیام