رژیم لاغری سریع

لزوم تشخیص اندومتریوز با روش های نوین کمکیچهارمین کنفرانس بین المللی جراحی کم تهاجمی و اندومتریوز با حضور متخصصان و اساتید صاحب نام ایران و جهان در زمینه های زنان و زایمان، زنان، جراحی کم تهاجمی، لاپاراسکوپی، ناباروری، اپیدمیولوژی، ژنتیک و … برگزار شد. جهاد دانشگاهی سینا.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا صادقی، رئیس مرکز تحقیقات ناباروری و عفونت جهاددانشگاهی ابن سینا در این مراسم گفت: سلامت یکی از ارکان بحث جهانی توسعه پایدار است. امروزه بسیاری از کشورهای جهان در مورد این موضوع بحث می کنند. در برنامه توسعه ملی نیز به این موضوع پرداختیم و در حال حاضر در حال توسعه هفتم توسعه هستیم.

وی سلامت زنان، مادران و زنان را یکی از محورهای اصلی سلامت عنوان کرد و گفت: خانواده جزء ضروری جامعه است. گوشه خانواده به سلامت مادر و زن بستگی دارد پس دغدغه سلامت مادر و زن دغدغه سلامت خانواده و جامعه است.

دکتر صادقی گفت: آندومتریوز بیماری است که در صحبت درباره سلامت زنان از اهمیت بالایی برخوردار است. این بیماری در ابتدا مانند سایر عفونت ها یا عفونت های لگنی خاموش است، اما در مراحل پیشرفته با علائم و عوارضی همراه است که همه خانواده از آن آگاه هستند.

رئیس موسسه تحقیقات ناباروری و مرکز جهاد دانشگاهی ابن سینا ادامه داد: سکوت این بیماری تشخیص و درمان آندومتریوز را به تاخیر می اندازد که عواقب ناگواری دارد. اکنون بخش مهمی از فعالیت های مرکز مربوط به آندومتریوز، عوارض باروری و باروری مادر و زن است. بخش دیگر به کیفیت زندگی آنها مربوط می شود که جنبه های مختلف زندگی آنها را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی گفت: خدا را شکر که امروز به دلیل اعمال جراحی جزئی می توانیم کمترین زمان را برای توقف بانوان در مراکز درمانی و بیمارستان ها داشته باشیم. کلینیک آندومتریوز در مرکز ناباروری ابن سینا اکنون محل امید بسیاری از بیمارانی است که نیازمند جراحی هایی هستند که کیفیت زندگی آنها را با حفظ باروری تغییر می دهد. امیدواریم دستاوردهای این همایش موجب حفظ جمعیت و سلامت جامعه و زنان شود.

اندومتریوز یک بیماری ناشناخته است

دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسم گفت: با توجه به علاقه پژوهشکده ابن سینا در سال های اخیر توجه ویژه ای به بحث سلامت زنان یعنی اندومتریوز و شغل خوب شده است. برای تشخیص و درمان سلامت زنان این بیماری انجام شده است.»

وی افزود: آندومتریوز یکی از حلقه های مفقوده سلامت در سال های اخیر بوده و کمتر به این بیماری توجه شده است. در این سال ها مطالعات و برنامه های ما برای مداخلات و تشخیص بیشتر غیرعلمی بود، اما باید تلاش دوستان پژوهشگاه ابن سینا را در نظر گرفت که زمینه طراحی راهبردها و مداخلات تشخیصی و درمانی را برای این بیماران فراهم کردند.

وی ادامه داد: آندومتریوز یک بیماری مزمن، پیچیده، چند وجهی، آزاردهنده و فرسایشی در سلامت زنان است. پتانسیل بالای بسیاری از مشکلات جسمی و روان تنی ناشی از این بیماری این است که کیفیت زندگی این بیماران را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. متأسفانه گاهی اوقات این ابعاد خورده نادیده گرفته می شوند. در عین حال اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. و خیلی سریع، یافته های مهم ما در زمینه ها و علوم پایه، اکنون در حوزه تشخیص و درمان، شاهد نمودهای آنها هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آندومتریوز را یک بیماری ناشناخته توصیف کرد و گفت: اگر امروز بپذیریم که آندومتریوز یک بیماری خودایمنی است، اغراق نمی کنیم.

دکتر اشاره کرد. زال خاطرنشان کرد: این بیماری با برخی بیماری ها مانند سردردهای میگرنی مرتبط است. افراد مبتلا به آندومتریوز شانس بیشتری برای ابتلا به میگرن دارند، به خصوص نوجوانانی که در سنین پایین‌تر به این بیماری مبتلا می‌شوند و اغلب دردهای بیشتری را از بحث میگرن تجربه می‌کنند.

وی تشخیص سریع این بیماری را فوق العاده مهم دانست و گفت: در حال حاضر علاوه بر لاپاراسکوپی باید از روش های کمکی برای تشخیص این بیماری استفاده کرد. روش های جدید تصویربرداری و تصویربرداری رزونانس مغناطیسی می تواند در این زمینه کمک زیادی کند.

به گفته وی برای تشخیص و درمان این بیماری باید عوامل تغذیه ای و محیطی نیز در نظر گرفته شود. تحقیقات نشان داده است که ارتباط مستقیمی بین کمبود ویتامین D و بیماری وجود دارد. در مقابل، مصرف آنتی اکسیدان ها و ویتامین C می تواند نقش کاهشی داشته باشد و شانس قاعدگی دردناک و اندومتریوز را در زنان کاهش دهد. تحقیقات دیگر نیز نشان داده است که آلودگی هوا نقش عمده ای در اندومتریوز دارد. بنابراین لازم است در کنار مسائل تشخیصی و درمانی به این مسائل نیز پرداخته شود.

دکتر زال ادامه داد: امروز پیش بینی می شود ۳ میلیون آندومتریوز در کشور داشته باشیم اما تنها ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر از این افراد تشخیص داده می شوند زیرا بقیه این افراد تشخیص داده نشده اند.

کاهش هزینه و رنج بیماران

دکتر علی صادقی تبار، رئیس مرکز ناباروری و سقط مکرر پژوهشکده ابن سینا در این مراسم گفت: در این مرکز سعی شده تمام جوانب این بیماری درمان شود. خوشبختانه امروزه پس از یازده سال فعالیت گروهی، به دلیل نقش مهم آموزش و فرهنگ سازی در این موضوع، تعداد بیمارانی که به صورت نادرست و نادرست درمان می شوند، کاهش یافته است.

وی افزود: امروز توانستیم با استفاده از ابزارهای تشخیصی دقیق بالینی و تخصص متخصصان، رنج، هزینه و سفر بیماران را کاهش دهیم و شرایطی را در جامعه ایجاد کنیم که از این خدمات بهره مند شوند.

رئیس مرکز تحقیقات ناباروری و سقط مکرر ابن سینا تصریح کرد: ما نه تنها توانسته ایم این خدمات را به جامعه، بلکه به منطقه ارائه دهیم و اکنون گروه ما می تواند در مرزها فعالیت کند و در شما موثر باشد. ناحیه جغرافیایی.”

دکتر صادقی تبار ادامه داد: خوشبختانه در جلساتی که اخیراً مسئولان جهاد دانشگاهی با سوریه و همچنین عراق داشتند، موضوع آندومتریوز و اثربخشی فعالیت همکاران ما برای آن کشورها مورد توجه قرار گرفت، بنابراین ارزش این نزدیکی و کار گروهی باید بیشتر باشد.آگاه باشید که کار ما فراتر از درمان است و تاثیر زیادی دارد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، این همایش با موضوعاتی همچون اپیدمیولوژی، ژنتیک و اپی ژنتیک اندومتریوز، درمان های دارویی و جراحی اندومتریوز، باروری در بیماران مبتلا به اندومتریوز، آندومتریوز، بارداری، عوارض لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، آناتومی آندوسکوپی آغاز شد. جراحی در روزهای ۱۴ و ۱۵ ادامه دارد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر