رژیم لاغری سریع

قوه قضاییه تحمل عدم حمایت از حقوق داوطلبان آزمون وکالت را نداردمعاون حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه با تاکید بر اجرای متون قانونی و صیانت از قوه قضائیه از استقلال وکلا، تاکید کرد:

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی بابیان اینکه با توجه به اختیارات نظارتی قانونی پیش بینی شده در این زمینه، نماینده مجلس از انتشار اخبار کذب برای جلوگیری از آن غافل نخواهد شد، افزود: صلاحیت قانونی به عنوان وظیفه دارند. کانون های وکلا و از سوی دیگر «قانون کیفی اخذ پروانه وکالت مصوب ۱۳۷۶» شرایط قانونی را تعیین کرده است که پذیرش ماده ۱ این قانون را برای متقاضیان پروانه کارآموزی تعیین می کند. از طریق درج آگهی در مطبوعات انجام می شود و کانون های وکلای جمهوری اسلامی ایران موظفند حداقل یک بار در سال متقاضیان را بپذیرند. در این راستا و بر اساس ماده ۲۲ قانون استقلال کانون وکلا، آیین نامه های مربوط به امور کانون وکلای دادگستری به موجب آیین نامه ای که به تصویب رئیس کل دادگستری می رسد، تعیین و آیین نامه داخلی آن تعیین شده است. تایید شده توسط مشارکت آیین نامه لایحه استقلال کانون وکلا در تیرماه سال جاری به تصویب رئیس محترم قوه قضائیه رسیده و لازم الاجرا می باشد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ماده پیشنهادی کانون وکلای دادگستری سراسر کشور (ماده ۴۱ پیشنهادی اسفند ۱۳۹۴) تغییرات اساسی در گذراندن دوره آموزش حقوقی ایجاد شده است، گفت: حق حضور در مراجع قضایی را ندارد. حداقل ۸ ماه و پس از آن می تواند حداکثر ۵ مورد در ماه تا پایان دوره کارآموزی قبول کند.

قدرتی در خصوص تغییرات مذکور افزود: بر اساس پیشنهاد کانون وکلا (تبصره ماده ۲۲ پیشنهادی در اسفند ماه ۹۴) داوطلب دوره وکالت باید در هنگام ثبت نام در آزمون دارای ۲۴ سال تمام باشد.

این مقام قضایی اطلاع رسانی به داوطلبان از انتشار آگهی و تعریف عناوین سامانه های موجود را اقدامی ضروری برای حفظ حقوق داوطلبان دانست و گفت: مجوز نمایندگی قوه قضاییه در سال ۹۷ تصویب شد.

وی ادامه داد: معرفی شرایط و موانع شرکت در آزمون، ضوابط آموزشی، مسئولیت ها، وظایف و مقررات انضباطی، حق متقاضیان شرکت در آزمون برای اخذ پروانه وکالت، رفع هرگونه ابهام و جلوگیری از بلاتکلیفی و شرایط می باشد. و موانع شرکت در آزمون توسط مراکز الزامی می باشد.

وی افزود: با توجه به رقابت پذیری کنکور (با توجه به ظرفیت تعیین شده)، حفظ اعتبار و صحت آزمون و برگزاری همزمان آن، اجرای پروتکل های امنیتی، شرکت در آزمون توسط موسسه معتبر ( سنجش کشوری و سازمان آموزش و پرورش) و کانون های وکلای شفافیت و تنظیم کننده به عنوان ابزار لازم در آیین نامه.

قدرتی تاکید کرد: بر اساس ماده ۲۱ لایحه استقلال کانون وکلا، وظایف هیئت مدیره کانون با نظارت رئیس محترم دادگستری است و در صورت تخلف در امور مربوط به شورا، مرجع ذی‌صلاح به وظایف شورا رسیدگی می‌کند و دولت اعلام می‌دارد که بر اساس بخشنامه مورخ ۳۰/۲/۱۳۹۲ رئیس محترم قوه قضائیه، ماده ۱۶۳ آیین‌نامه لایحه استقلال مصوب ۱۴۰۰ نظارت و هماهنگی در جهت حسن انجام امور به دادستان حقوقی و امور قضایی محول شده است.

وی با اشاره به اینکه قانون تکلیف کانون وکلای کشور به نام اشکودا را در امور مربوط به دادخواست از جمله انجام معاینات پیش بینی نکرده است، افزود: بلکه تاکید شده است که وکیل محترم و مطمئن باشد (مانند شغل وکالت). . قاضی) در مقام دفاع و حفظ شأن خود. قوه قضائیه و اقدامات و تذکرات نماینده قانونی بر همین اساس و در راستای انجام وظایف قانونی برای جلوگیری از اقدامات غیرقانونی برخی از انجمن ها در تضییع حقوق قانونی کارآموزان محترم است و همواره این سوال مطرح است که چرا کانون های وکلای دادگستری علیرغم وجود نصوص قانونی از انجام برخی از وظایف قانونی خود بر اساس نظارت رئیس محترم دادگستری امتناع می ورزند و حتی در اظهارنظرهای خود موضوع نظارت را غیرقانونی جلوه می دهند.

مقام عالی حقوقی و مجلس قوه قضائیه با اشاره به مسئولیت قانونی اعضای هیات رئیسه در تضییع حقوق نامزدهای انتخاباتی در خصوص عدم احراز صلاحیت، تصریح کرد: تمامی اقدامات این معاونت در راستای است. . با احکام قانونی. تعداد زیادی از وکلای این نماینده به منظور شفاف سازی عملکرد خود باید گزارش دقیقی از روند و اجرای مفاد آیین نامه اجرایی کانون وکلا مصوب ۱۴۰۰ از جمله برگزاری به موقع آزمون سالانه و تشکیل انجمن در حوزه های قضایی غیر انجمنی.

خدارتی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار این است که طبق قانون و اخلاق اولاً کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که بیعت می کنند ولی قانون باشند و در عمل به آن پایبند باشند و ثانیاً کارآموزان صادق و کارآموزان و والدین آنها. اطمینان حاصل شود که قوه قضائیه از حقوق قانونی آنها دفاع می کند و حقوق آنها را مطابق مقررات استیفا می کند. ثالثاً: از کارآموزان عزیزی که وارد عرصه وکالت و دفاع از حقوق مردم و جامعه شدند انتظار می رود از ابتدا به قوانین و مقررات پایبند باشند تا حافظ قانون و حقوق باشند. جامعه و مردم در آینده

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر