قوانین سفر از ایران به ارمنستان اعلام شدارمنستان مسافران واکسینه شده را از دریافت گواهی منفی آزمایش PCR در بدو ورود معاف می کند.

به گزارش ایسنا، ارمنستان به دلیل هزینه کمتر نسبت به سایر کشورهای خارجی و همچنین سهولت صدور ویزا در مبادی ورودی یکی از مقاصد ایرانیانی است که در تعطیلات نوروزی طرفداران خود را دارند.

اکنون همزمان با آغاز پروازهای نوروزی ایرانیان، شرکت های گردشگری و هواپیمایی از قوانین جدید سفر به این کشور مطلع شده اند که بر اساس آن مسافران واکسینه شده در صورت داشتن گواهی و کارت معتبر واکسیناسیون، اقدام خواهند کرد. تست PCR منفی برای سفر به ارمنستان معاف شد.

ارمنستان یک گواهی معتبر از مسافران برای واکسن های Pfizer، Moderna، Johnson، R. AstraZeneca، ‌ Sinofarm، Sinovac و Sputink می پذیرد.

طبق آخرین مقررات سفر در ارمنستان، کلیه مسافران بالای هفت سال که تا ۷۲ ساعت پس از ورود به این کشور اقامت دارند، باید گواهی آزمایش PCR منفی که از آزمایشگاه معتبر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ شده است ارائه دهند. . این گواهی باید به زبان انگلیسی و دارای کد QR باشد.

مسافران دارای کارت واکسن کد QR انگلیسی که ۲۸ روز از آخرین واکسن جانسون و ۱۴ روز از آخرین واکسیناسیون Pfizer، Moderna، Astrazenka، Sinofarm، Sinovac و Sputnik واکسینه شده باشند، از آزمایش PCR معاف خواهند بود.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر